Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kuzyn007

SKX007K2 spóźnia się

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zostałem zepsuty przez Orienta Mako który robi +1,5s/dobę, Citizen NY0040 też ma podobnie. Jak przyjechał SKX009 i zrobił (jak dobrze pamiętam) około -8s/dobę to byłem załamany  :(  i trochę zły  :angry:  Na szczęście Koledzy z forum "wyprostowali"  ;)  mnie że to dobry wynik, wina była Orienta że tak mnie zepsuł  :P

 

....posłuchaj Mistrza Yody młody padawanie, wiedza jego wielka jest powiadam Ci.....  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem cennych rad, pobrałem dwie aplikacje na telefon i od wczoraj sprawdzam ile gubi według nich. Dzisiejszą noc moje Seiko spało samo, cyferkami do góry. Mam nowe zajęcie i jestem zadowolony. :P:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Teraz noszę "mechanika" i głowę zajmują mi problemy nie znane 90% populacji w dzisiejszych czasach. :P

. Mam nowe zajęcie i jestem zadowolony. :P:)

A widzisz ? Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać np. za tydzień jakie będą wyniki, z ciekawości zestawię ze swoimi :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By pozbawić się podobnych rozterek mozna nabyć na przyklad taki zegarek :)post-48316-0-82102700-1492541368_thumb.jpg

Brak sekundnika ulatwia życie..:);)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahah  :lol: ciekawe rozwiązanie, jak się ktoś uprze to może kupić jednowskazówkowca  :o  - wczoraj na forum znalazłem wątek o takich "dziwach"  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łucz Manometr to jest to :D

 

IMG_8057_zpsatlu5rer.jpg

 

A wracając do sedna:

u mnie na przykład Seiko wyrównuje swój dzienny pośpiech leżąc w pozycji na koronce (9 do góry) nocą i jest całkiem punktualny


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łucz Manometr to jest to :D

Zgadzam się :)

Przynajmniej się człowiek nie stresuje. Minuta w jedną czy dwie w drugą - jaka to różnica..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem cennych rad, pobrałem dwie aplikacje na telefon i od wczoraj sprawdzam ile gubi według nich. Dzisiejszą noc moje Seiko spało samo, cyferkami do góry. Mam nowe zajęcie i jestem zadowolony. :P:)

 

Michał i jak testy? jaką masz odchyłkę dobową?

 

Żeby nie było że nie na temat, przestałem pedantycznie sprawdzać dokładność chodu mojej 009-ki. Po prostu raz na tydzień robię lekką korektę i to wszystko B) 

 

post-91920-0-61145500-1493271115_thumb.jpg

 

:wub:  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się :)

Przynajmniej się człowiek nie stresuje. Minuta w jedną czy dwie w drugą - jaka to różnica..

Ogromna, nie wiem na wuj komuś uwazajacemu inaczej zegarek jest w ogóle potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na wuj komuś wymagającemu idealnej punktualności zegarek mechaniczny zamiast kwarca z synchronizacją radiową.

 

W codziennym życiu muszę bardziej się orientować czy jest "jeszcze za pięć" czy "już pełna" i taka dokładność mi wystarczy, szczególnie, że patrząc na zegarek często nie interesuje mnie dokładna godzina co do pół minuty, lecz bardziej właśnie obrazowo - gdzie znajduje się wskazówka minutowa, i wychodząc z pracy np. o 12:00 na lunch widzę, czy wskazówka jest jeszcze w okolicach 11:50 czy 12:00, i czy zdążę lub nie jeszcze coś szybkiego załatwić przed komputerem czy nie. Czy to jest 11:52:38 mnie nie interesuje. Sekundowa dokładność też, szczególnie, że te senne sekundy zawsze można stracić na rozsznurowywaniu zaplątanej sznurówki, czekaniu na windę lub przepuszczaniu kobiety w drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ma wskazywać możliwie jak najdokładniej czas, to cały sens jego istnienia. Nie ważne czy to kwarc-radiowiec czy nie. Do pół minuty różnicy względem wzorca nic nie robię, ale potem poprawiam godzinę. Ponadto wiem jak zachowuje się mój zegarek i, że faktycznie jest np. minimalnie do tyłu. Nie, że mam jakieś super skrzywienie względem czasu, ale która jest faktycznie godzina wiedzieć muszę. End of story.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Du.pa

Zegarek ma być ładny i cieszyć oko właściciela.

Jak będzie superpiękny to może nawet stać w miejscu (10:10 taka ładna godzina) :D:P


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Du.pa

Zegarek ma być ładny i cieszyć oko właściciela.

Jak będzie superpiękny to może nawet stać w miejscu (10:10 taka ładna godzina) :D:P

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_2017-04-29-10-34-27_zpslnqgb1

 

Screenshot_2017-04-29-10-34-58_zpsa8vlpy

 

Screenshot_2017-04-29-10-35-08_zpskphkfq

 

Wygląda na to, że moja 5 nie lubi być odkładana. Pozostaje mi teraz znaleźć odpowiednią pozycję do leżenia. Co sobotę dodaję około +1m 6s, którą zegarek "gubi" w ciągu tygodnia. Dla mnie do zaakceptowania takie opóźnienie, jestem i tak dokładniejszy i bardziej punktualny niż 80% otaczającej mnie populacji. :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michalc13 nie obraź się ale ja widzę trochę chaosu w twoich odczytach, głównie w okresie kiedy robisz odczyt i różnych pozycjach zegarka.

 

Jak ja robiłem swoje testy to przyjąłem taką zasadę że np. cały 1 tydzień (od poniedziałku do niedzieli) odkładałem na noc zegarek np. tarczą do góry, w dzień normalnie nosiłem. Odczyty robiłem o tych samych godzinach, czyli np. rano o 06:30 (odczyt po nocnym leżakowaniu) a po cały dniu o np. 21:00 (odczyt po całodziennym noszeniu) - i tak przez 7 dni.

 

Drugi test był podobny ale inna pozycja odkładania noc :). Wiem że to może być nużące ale wyniki będziesz miał na pewno lepsze i na pewno zobaczysz jaka pozycja na noc jest najlepsza dla twojej 5-ki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że moja 5 ma -12/-13 sekund na dobę. Jeszcze pokombinuje według rad powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.