Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Omega SMP 300m v. Tudor Black Bay

omega tudor

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
197 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Omega czy Tudor (123 użytkowników oddało głos)

Omega czy Tudor

1. Głosowano Omega SMP300m (84 głosów [68.29%] - Zobacz)

Procent z głosów: 68.29%

2. Głosowano Tudor Black Bay (39 głosów [31.71%] - Zobacz)

Procent z głosów: 31.71%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#41 Bartek79

Bartek79
  • Użytkownik
  • 4146 postów

Napisano 06 luty 2016 - 18:22

Zostaw Omegę. Wygodniejsza, bardziej użyteczna(data), lepszy werk i więcej smaczków.

• 0

#42 irekm

irekm
  • Użytkownik
  • 4349 postów

Napisano 06 luty 2016 - 19:15

Zdecydowanie Tudor BB, ta Omega zupełnie mi sie niepodoba
  • 0

#43 swierszczu

swierszczu
  • Użytkownik
  • 2777 postów

Napisano 06 luty 2016 - 19:42

oba są piękne to którego wybrać ? ;)

• 0

#44 pablo122

pablo122
  • Użytkownik
  • 4463 postów

Napisano 06 luty 2016 - 19:57

Kiedys QV mial (moze ma?) taki tekst: nie kolekcjonuje tylko degustuje (z grubsza o to chodzilo ;)). Cos w tym jest chyba, zasmakuj teraz Tudora itd. ;)
  • 0

#45 swierszczu

swierszczu
  • Użytkownik
  • 2777 postów

Napisano 06 luty 2016 - 20:25

Cos w tym jest, te tudory kusza jednak :) tylko sie zastanawiam ile one w uszach maja bo sprzedawca nie wiedzial a nie mial czym zmierzyc
  • 0

#46 Tommaso

Tommaso
  • Użytkownik
  • 4706 postów

Napisano 06 luty 2016 - 20:38

Black bay ma 22 mm w uszach.

• 0

#47 Adamator

Adamator
  • Użytkownik
  • 182 postów

Napisano 06 luty 2016 - 20:51

Omega zdecydowanie, tak też zagłosowałem. dla mnie ładniejszy i lepszy werk i w ogóle :) a bransoleta mi się podoba..

• 0

#48 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 10499 postów

Napisano 06 luty 2016 - 20:58

Ja omegi bym nie zamienił na BB. Co innego mieć oba :)
  • 0

#49 Adamator

Adamator
  • Użytkownik
  • 182 postów

Napisano 06 luty 2016 - 21:09

o chyba, że tak, ale i tak mnie Tudor nie rusza za bardzo, a bezel to już w ogóle dla mnie nie teges

• 0

#50 swierszczu

swierszczu
  • Użytkownik
  • 2777 postów

Napisano 06 luty 2016 - 21:42

O i elegancko
  • 0

#51 swierszczu

swierszczu
  • Użytkownik
  • 2777 postów

Napisano 06 luty 2016 - 22:35

W związku z dzisiejsza przymiarka nasunęło mi się pytanie związane z polerowanymi na błysk bokami koperty. Czy to nie będzie szybko rysek łapało?
  • 0

#52 nicon

nicon
  • Użytkownik
  • 3950 postów

Napisano 07 luty 2016 - 00:10

Najlepiej niech się użytkownicy wypowiedzą, ale moim zdaniem będzie szybko łapało tak jak każda polerowana powierzchnia w normalnie (czyt. codziennie) użytkowanym zegarku.

• 0

#53 Tommaso

Tommaso
  • Użytkownik
  • 4706 postów

Napisano 07 luty 2016 - 00:17

Rysują się dokładnie tak samo jak w Rolexie Submarinerze ;)

• 0

#54 atrax

atrax
  • Użytkownik
  • 529 postów

Napisano 07 luty 2016 - 00:20

Moja Eterna ma podobne rozmieszczenie szlifów koperty i trochę mikrorysek włoskowych jest, ale widać je tylko pod pewnym kątem i przy ostrym świetle. Ignoruję to kompletnie i praktycznie nie zauważam w codziennym używaniu. O prawdziwych rysach nie ma mowy i nie wiem, czy musiałbym zrobić, żeby się pojawiły :). Drut kolczasty zamiast rękawów.

Zaś co do ankiety, to trudne pytanie. Nigdy nie miałem Tudora, ale wiem jedno.

Co-axial Omegi to rewelacyjny mechanizm. Mam za porównanie ETĘ 2836-2 zamontowaną w Eternie Kontiki. 

W Omedze wszystko jest na jakby odrobinę wyższym poziomie.

1. rezerwa chodu - chyba domyślnie jest większa, ale nosząc obydwa zegarki na przemian, zdarzyło się może raz, że po całym dniu to Omega "stała". 

2. sam automat naciąga sprężynę chyba nieco wydajniej - przeważnie wystarczy ruszyć ze 4 razy nadgarstkiem i zegarek jest na chodzie.

3. Co-axial nie jest aż tak wrażliwy na zipanie na niskich rezerwach chodu. W przypadku PIĘKNIE WYREGULOWANEJ Eterny, która na pełnej rezerwie robi od 0-1 sekundy/24h, niska rezerwa oznacza szybki skok o +6/7 s. Od zmiany czasu na zimowy, robię eksperyment, nosząc Omegę codziennie (żeby zawsze była pełna moc, nie dokręcam). Do teraz zrobiła -8 sekund. Jeśli noszę na zmianę z Eterną i Omega pracuje sobie na niskich zasobach rezerwy, to mam stabilne -1/-1,5 sekundy na dobę.

Jak Boga kocham, nie wiem jakie zegarki będę miał w przyszłości i czy kiedyś nie pożegnam się z 300m, ale życzyłbym sobie, by moje przyszłe nabytki miały taką "kulturę pracy silnika" :D.

Szczerzę, to naprawdę się z tym zegarkiem i mechanizmem lubimy. Jeśli Tudor ma dobrze wyregulowany mechanizm (a chodzą słuchy, że ma), to wtedy brałbym to, co się bardziej podoba wizualnie. W przeciwnym razie Omegę. Z tej SMPc mógłbym przeskoczyć już co najwyżej na Master Co-Axial, albo jakiegoś R. Tudor oczywiście też troszeczkę kusił, bo nie wiem, czy nie podoba mi się czasem bardziej wizualnie. Na zdjęciach jest po prostu ładniejszy. Szczególnie z profilu, gdzie Omega wygląda trochę jak grzyb. Za to na co dzień, 300m cudownie leży na nadgarstku (Tudor wydał mi się nieco niewygodny), wygląda świetnie, jest wygodna i pasuje do wszystkiego. Jedyny minus to to, że nie da się jej wrzucić na nic, poza gumą. Nawet NATO jej (moim zdaniem) nie pasuje. W ankiecie zagłosowałem za 300m i gdybym miał ponownie wybierać, raczej znowu kupiłbym właśnie 300m, ale Tudor (szczególnie niebieski) stoi w mojej hierarchii bardzo wysoko :). Całościowo, ma chyba nieco bardziej spójny i uniwersalny design. 

Użytkownik atrax edytował ten post 07 luty 2016 - 00:28

• 0

#55 swierszczu

swierszczu
  • Użytkownik
  • 2777 postów

Napisano 07 luty 2016 - 07:44

Rysują się dokładnie tak samo jak w Rolexie Submarinerze ;)

A tego to ja nie wiem bo nie mam ;)
  • 0

#56 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13551 postów

Napisano 07 luty 2016 - 08:33

Mój głos na Tudora.
  • 0

#57 Bugs

Bugs
  • Użytkownik
  • 1985 postów

Napisano 07 luty 2016 - 10:12

W związku z dzisiejsza przymiarka nasunęło mi się pytanie związane z polerowanymi na błysk bokami koperty. Czy to nie będzie szybko rysek łapało?

U mnie wszystko co ma polerowane powierzchnie - połapało ryski, włącznie z tytanowymi Oceanusami i "wykonanym ze stali najwyższej jakości, polerowanym techniką Zaratsu" GS.  Staram się dbać żeby nie uszkodzić mocniej czy nie narażać zegarka bez sensu wtedy, kiedy wiadomo że jest szansa że coś mu się stanie, ale takie drobne ślady eksploatacyjne na polerowanych powierzchniach są prędzej czy później nieuniknione. Nie uważam że to dodaje charakteru, jest wyłącznie wadą estetyczną i finansową ale trudno, taka cena za przyjemność noszenia zegarka. Może to się daje jakoś poprawić CapeCodem czy czymś podobnym na stali, na tytanie czy Zaratsu niestety nie.

W Omedze ( 2254 ), mimo że najstarsza i najwięcej noszona, koperta w zasadzie nie ma śladów eksploatacji poza tymi miejscami gdzie jest polerowana - sporo rys połapała bransoleta i trochę zapięcie, sporo śladów ( ale to jeszcze od poprzednich właścicieli ) ma bezel. W aktualnej SMP koperta jest chyba taka sama.

• 0

#58 swierszczu

swierszczu
  • Użytkownik
  • 2777 postów

Napisano 07 luty 2016 - 11:23

Wiem doskonale ze to co polerowane to łapie ryski nawet od powietrza, nie miałbym tych watpliwości gdyby nie to ze w polecę są boki o dużej powierzchni
  • 0

#59 Adi

Adi

mr

• Użytkownik
  • 5937 postów

Napisano 07 luty 2016 - 14:29

niedawno mierzyłem Tudora BB i Pelagosa. NA fotkach wygląda bardzo fajnie. jeden i drugi. NA żywo czar pryska błyskawicznie. Omega. 

• 0

#60 swierszczu

swierszczu
  • Użytkownik
  • 2777 postów

Napisano 07 luty 2016 - 14:41

I nastapila ostateczna ostatecznosc :) poniewaz duuzo sie dzieje w zyciu i czasem trzeba pieniazki na cos innego wydac Omega idzie do dobrych ludzi :)

Użytkownik swierszczu edytował ten post 08 luty 2016 - 19:10

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: omega, tudor

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych