Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gabrielxxx

Skręcane lugi do koperty

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jak wspomniałem we wcześniejszym poście kupiłem kopertę z nierdzewki. Z tym, że ona posiada zwykłe teleskopy, a ja mam wizję, aby zmodować i wsadzić do niej teleskopy skręcane. Z tym, że mam problem (chciałem już zamówić, bo kopertę zamówiłem kilka dni temu i chciałbym aby to doszły w podobnym terminie), bo nie wiem, które lepsze będą, znaczy które będą pasowały i czy to możliwa taka przeróbka w ogóle. Tutaj właśnie prośba do fachowców, co wiedzą czy można tak kopertę zmodować. W załączniku podsyłam foto tej koperty oraz zdjęcia tych lugów, które lepsze by były?

Dodam, że szerokość paska w kopercie to 22mm (dałem inne rozmiary lugów, ale tylko tak poglądowo).

Pozdrawiam Was !

post-39976-0-44002300-1454750476_thumb.jpg

post-39976-0-33169100-1454750662.jpg

post-39976-0-40319700-1454750673_thumb.jpg

post-39976-0-38034300-1454750683_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zadaniem śruby na skośnej albo półokraglej powierzchni ucha nie wyglądają dobrze.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestię, a jak ze sprawami technicznymi - czy któreś lugi nie mogą być zastosowane czy każda jedna pasuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to są lugi?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

......jakś inna nazwa nitów skręcanych do montażu paska w kopercie na stałe .

Wracając do sedna oczywiscie da sie to zrobić tylko pytanie jaki rodzaj nitów i wielkosc łba który ma byc wykorzystany w kopercie, jest kilka propozycji podanych ale wszystkie o innej konstrukcji.


zegarmistrz norbert żukowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kolega posługuje się chicagowskim slangiem zwanym "ponglish".,Pewności nie mam ,ale się domyślam co to są lugi.,Za to przez ponad siedem lat pobytu w kilku Stanach nie wiedziałem co znaczy polonijne słowo: "tubajfor,,tubajfory" .,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obyło się bez kontraktora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obyło się bez kontraktora ?

Obyło się bez konstranszyna., Wytłumaczył mi kolega artysta plastyk,który używał tubajforów w swojej twórczości.,Ale żaden Amerykanin tego pojęcia nie znał, nawet taki który w ciągu minuty wymieniał wszystkich prezydentów i wszystkie Stany w dowolnej kolejności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dwa na cztery cale...  kantóweczka taka, używana do budowy typowych amerykańskich domów z tektury dla takiej mydl-mydl-klas  ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie załączyłem fotki różnych rodzajów nitów, aby poznać Wasze opinie czy któryś typ się nie nadaje do takiej koperty czy wszystkie pasują (oczywiście po dobraniu rozmiaru 22mm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy np. przy trzecim rodzaju nitów zegarmistrz da radę nagwintować kopertę - bardzie takie rzeczy mnie interesują i są ważne przy wyborze któregoś rodzaju lugo-nitów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestię, a jak ze sprawami technicznymi - czy któreś lugi nie mogą być zastosowane czy każda jedna pasuje?

Technicznie po dobraniu długości nie ma w zasadzie przeciwwskazań, wykonanie dla zegarmistrz może być nieproste, ale możliwe, zależy od tego jakimi maszynami i narzędziami dysponuje.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy czegoś takiego nie robiłem, ale moim zdaniem najprościej przystosować do koperty "lugi" tego typu jak na zdjęciu, bo te wymagają tylko wywiercenia otworów o odpowiedniej średnicy w uszach koperty.

Ale przy tej niby prostej czynności powstaje pewien problem, mianowicie taki, że obecne otwory pod teleskopowe "lugi" nie są przewiercone na wylot, a to powoduje, że musisz mieć możliwość bardzo precyzyjnego zamocowania i ustawienia koperty po to, żeby wywiercić przelotowe otwory od zewnętrznej strony ucha i trafić centralnie w te otworki które są już nawiercone od wewnętrznej strony ucha pod zwykłego teleskopowego "luga".  

Musisz jeszcze znać średnicę wkręcanej końcówki w "luga', bo może się okazać że ucho jest na tyle małe że po wywierceniu otworu ścianki ucha będą bardzo cienkie i wyglądało to będzie fatalnie.  

 

post-28411-0-64746700-1454777939.jpg


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głownie dlatego oraz z powodu potrzeby wiercenia na skośnie ustawionej powierzchni dobrze by było gdyby zegarmistrz posiadał precyzyjną wiertarkę kolumnową, najlepiej z suportem krzyżowym, albo odpowiednio przystosowaną tokarkę zegarmistrzowską. "Z reki" tego się nie da zrobić z odpowiednia precyzja.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiercił ja kiedyś takie coś ... Z tym, że była to koperta od starego wojaka, w której ktoś oderżnął stałe teleskopy. W związku z tym od wewnątrz nie miałem żadnych punktów.

Napunktowałem lugi od zewnątrz, później kopertę na suport, w koniku i w tulei kły do ustawienia osiowości,  wymiana kła w tulei na wiertło/frez i jazda. Im sztywniejsza i mocniejsza maszyneria tym lepiej. Chłodzenie także wskazane. Na zegarmistrzowskiej trudno będzie , z tak dużą kopertą ale ja z 33mm dałem radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wierciłem wiertarką wolnoobrotową. Nie miałem stołu stołu krzyżowego więc trochę się naustawiałem. Na początku punktowałem nakiełkiem, potem otwór "badawczy" cienkim frezem stożkowym na końcu "kalibracja" zwykłym wiertłem. Niby proste ale trudne do wykonania.

 

 

0d93fa069eaa02b5dc61848cf91ee9c9.jpg

 

cd0c43881d2692576d7112aeef1dc1cf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.