Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

janushaa

Zegarek dla starszego pana

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

mam ogromną prośbę. Poszukuję na, niestety, już zegarka dla dziadka. Właśnie kończy okrągłą datę i wydaje się świetnym pomysłem kupno nowego zegarka. 

 

Muszę przyznać, że upodobania znam średnio ale jestem skłonny zaryzykować. Wymagany jest http://www.zegarki.net/wp-content/uploads/2015/06/JR1432_7m.jpg - tego typu pasek, cieżko mi go nazwać ale podszywany od dołu. To właśnie bardzo utrudnia mi znalezienie, mało, który z obecnych modeli ma jednak ten styl paska. Niestety na adniego nie mam czasu, jutro zamawiam, we środę, czwartek idę dopisać grawer i w weekend zostanie wręczony. 

 

Znalazłem kilka zegarków z marki fossil, np.

 

http://zegarownia.pl/zegarek-meski-fossil-sport-chronograph-ch2565

 

Jednak, dziś nie jestem jeszcze przekonany czy taka grubość nie jest zbyt duża. Po drugie wolałbym jednak żeby były cyfry, dziadek od zawsze chodzi w zegarku więc teoretycznie to nie powinno mieć dużego znaczenia, z kolei wskazówki znaczenie mają już znaczne - wzrok już nie ten.

 

Prosiłbym jednak o wskazanie jakiegoś konkretnego modelu w cenie około 300 zł. Składamy się wspólnie, wiem, dość mało ale sam kupiłem snk807, który w pasku wygląda świetnie, a drogi nie był. W tym przypadku jak najbardziej może być to zegarek kwarcowy, nawet to wskazane, datownik z dniem tygodnia byłby ogromnym plusem. Kolor paska hmm aktualnie czarny, postawiłbym na zmianę i brąz. Tarcza hmm aktualnie biała, postawiłbym na białą, krem:)

 

No nic, wymagania spore, ale liczę na choć jedną odpowiedź. 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki S. Oliver byly na alle... w granicach 300 zl, wygladaja czytelnie co powinno byc plusem dla starszego pana.

 

 

SO252E01D-D11@5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało poważne te zegarki, jak dla dziadka.

Ja stawiałbym na coś klasycznego, prostego, ponadczasowego. Jaki zegarek ma teraz dziadek? Byłoby miło kupić coś porównywalnego lub lepszego, a nie jakieś badziewie.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na allegro nie mam, na zalando już tak ale...

 

Czy dałoby radę znaleźć jakąś pozycję na nie tak grubej kopercie? Kolor tarczy wołałbym biały lub kremowy a cyfry nie są, aż tak potrzebne. Najważniejsze by wskazówki były kontrastowe. 

 

 

EDIT: nie jestem pewien, nie chcę dopytywać ponieważ ma to być niespodzianka. Na pewno jednak jest to zegarek bardzo klasyczny, srebrne wykończenia, biała tarcza i czarny pasek. Zegarek jest znoszony i raczej z tańszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu poszukałbym jakiegoś Citizena, Seiko, Orienta albo klasycznego Casio.

 

Taki pasek można zawsze dokupić.

Jeszcze ważne pytanie - ile dziadek kończy wiosen?


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem. Nie mam zbytnio czasu na realizacje kilku zamówień. Stąd chce "gotowca". Dziadek kończy 7 dyszek.

 

@ nie chce być niemiły ale wymienić kilka dobrych firm to umiem. Temat założyłem z kolei, ponieważ chodzi mi o jakiś konkretny model, na rzadziej używanym pasku.

 

Jak już pisałem sam wybrałem dla siebie automat seiko, dla dziadka wolałbym kwarc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz, jak chcesz. Ja również nie chcę być niemiły, ale raczej dobrego zegarka z takim paskiem nie kupisz. Tylko jakąś "modówkę"... Pasek to najmniej ważny aspekt podczas wyboru zegarka. Ważne jest chyba to, by posłużył kilka(naście) lat.

 

Wymieniłem marki godnych polecenia zegarków w zakładanym budżecie, żeby odwieść Cię od jakichś Fossili o tego typu szajsu. A że mało czasu... no cóż...

 

Przykładowe propozycje z jednego sklepu internetowego:

 

http://www.demus-zegarki.pl/product-pol-16001-Zegarek-Orient-Mens-Strap-FUNA1003W0.html

 

http://www.demus-zegarki.pl/product-pol-36825-Zegarek-Lorus-RS923CX9.html

 

http://www.demus-zegarki.pl/product-pol-31381-Zegarek-Lorus-RX409AX9.html


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ta rada już mi bardzo pomaga, kurcze widzę, że bedę musiał kombinować z tym paskiem inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki problem z kupieniem zegarka i paska osobno? Spokojnie znajdziesz taki pasek w sieci i ostatecznie będziesz miał to co chcesz. Może tak spróbuj?


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.