Skocz do zawartości

Zdjęcie

SEIKO "SUMO" SBDC003

recenzja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#61 overrange

overrange
  • Użytkownik
  • 511 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 18:33

Gshocki nie maja szafiru, a mimo to sa do ciezkich zadan ;)

Szafir trudniej zarysowac fakt ale ponoc przy delikatnym mikropeknieciu szybciej sie rozleci niz hardlex. Nie wiem. Tylko bazuje na plotkach bo klopotow nie mam/nie mialem ;).

Mam sumo z hardlexem, jako ktores z kolei seiko i nie udalo mi sie porysowac jeszcze szkla. A jak sie porysuje to wymienie za 100zl i po krzyku. Mialem/mam tez w swojej kolekcji zegarki z szafirem i swiss made z szafirem i szczerze to jednak sumo z hardlexem ma lepszy stosunek cena do jakosci. ;) i nadal twierdze, ze w swojej cenie sumo jest w czolowce :).

Ale racja, nie kazdemu musi sie podobac jednak nie zmienia to faktu, ze to dobry zegarek wart kazdej wydanej zlotowki.

Ps. Kupujac sumo gdzie trzeba nie stracisz przy odsprzedazy. Chyba, ze je zlachasz. Wrecz przeciwnie, mozna zyskac. Chyba, ze bazujesz na polskich sklepach to wtedy nie ludz sie z odzyskaniem pieniedzy. Ale i takie sklepy musza sie z czegos utrzymac ;).
  • 0

#62 Radical

Radical
  • Użytkownik
  • 79 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 19:01

Nie wiedziałem że te nowe divery Seiko tak kiepsko czas trzymają. Mój stary dziadek Seiko 7002 robi +5 +6 sek na dobę a czasem wyjdzie mu lepiej  w zależności co  z nim na noc zrobię. Wyglądem to Sumo nie oszałamia ale coś  w sobie ma. Recenzja pierwsza klasa. Takie lubię, nie pisane  z kolan..Jakość tego sprzętu każe tez się zastanowić co maja na myśli niektórzy koledzy porównując Seiko do wyższej półki. Sumo kosztuje tyle ile jest wart, wartości dodanej nie widać. Chyba że ktoś ma do marki Seiko sentyment. 

• 0

#63 overrange

overrange
  • Użytkownik
  • 511 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 19:06

A co z polki wyzej od sumo miales, ze oceniasz je negatywnie?:)
  • 0

#64 Brzoza2

Brzoza2
  • Użytkownik
  • 1457 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 12:40

1d6c223100e79dcc22d34ca8a7c7f278.jpg
Ten zegarek ma piękną kopertę. Ładną tarczę i niezłą bransoletę. Napewno bezel mógłby być ładniej ponacinany. Jedyną wadą wizualną jaką dla mnie ten zegarek posiada to łączenie bransolety z kopertą. Co do mechanizmu to rzeczywiście nie jest punktualny. Ale który z nas nosi dłużej zegarek niż tydzień.
Zegarek jednak jako całość podbija serce. Szczególnie gdy jest noszony. Sumo to takie wygodne buty. Masz lepsze ale w nich ci najwygodniej. Też nie rozumiałem tego oczarowania dopóki go nie zacząłem nosić. I tu podziękowania dla Burnsa który ma duży wkład w to że cieszę się tym zegarkiem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#65 Istvan

Istvan
  • Użytkownik
  • 2727 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 13:11

Widać, że Ci podpasował. Ja chyba kupię do swojego gumę niedługo.

• 0

#66 Brzoza2

Brzoza2
  • Użytkownik
  • 1457 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 13:43

Ja też

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#67 satanic

satanic
  • Użytkownik
  • 2115 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 13:45

Do Sumo to najlepiej fajny kajdan dokupić.

7155944_DSC04558.JPG

• 2

#68 Istvan

Istvan
  • Użytkownik
  • 2727 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 14:31

Do Monsterka dostałem bransoletę Strapcode gratis. Zła nie jest, ale zapięcie liche. Ciężko mi jednak ocenić inne egzemplarze.

• 0

#69 Adi

Adi

mr

• Użytkownik
  • 4776 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 14:33

Bransoleta fajna - ale mi bardzo nie podoba się ten "end link" - jakby był bardzo ubogim dalekim kuzynem reszty bransolety. No i średnio pasuje do koperty Sumo.

Miim zdaniem wychodzi to co zwykle - sprzęt dedykowany jest najlepszy. 

• 0

#70 wichu79

wichu79
  • Użytkownik
  • 189 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 18:47

Odświeżam temat i pytam....Czy to normalne ze Sumo moze mieć rozbieżność w czasie około 7 godzin późni się prawie 90 sekund????
  • 0

#71 Burns

Burns

Burns

• Użytkownik (no_required_posts)
  • 9826 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 19:40

Nienormalne. Zacznij od rozmagnesowania u zegarmistrza. Jak nie pomoże to On musi się wypowiedzieć
  • 0

#72 wichu79

wichu79
  • Użytkownik
  • 189 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 19:42

Dzięki za podpowiedź.Nigdy nie miałem podobnego przypadku.Mam nadzieję że to będzie ta przyczyna choć właśnie przeczytałem że bardziej powinien spieszyć niż opóźniać jeśli jest namagnesowany:-)Zegar fajny ale nie mogę zdzierżyć czegoś takiego:-(

Użytkownik wichu79 edytował ten post 14 listopad 2017 - 19:46

• 0

#73 Hogg

Hogg
  • Użytkownik
  • 756 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 08:07

Mam od niedawna Sumoke, ale z uwagi na to,że praktycznie codziennie inny zegarek wskakuje na rękę, na łapie zaledwie kilka razy. W ciągu dnia nie zanotowałem żadnych odchyłek czasowych, no a potem lądował w pudełeczku na zegarki.

W zasięgu powiedzmy jest Seiko Marine Master, ale zastanawiam się czy to aby na pewno dobra zamiana z Sumo na MM?

• 0

#74 bartekwoj

bartekwoj
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 20 listopad 2017 - 09:28

extra zegarek, ma to coś

• 0

#75 PsiKot

PsiKot
  • Użytkownik
  • 51 postów