Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Yakovlev

ZEGARKI RADZIECKIE - INFORMACJE, CIEKAWOSTKI, MITY

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, zapomniałem podzielić się z Wami odkryciem. Znalazłem relację reporterską z 1931, o realiach życia robotników 1 Moskiewskiej Fabryki Zegarków, na stronie muzeum miejskiego w Czelabińsku. Niestety jest po rosyjsku, ale można puścić sobie google translate.

http://www.oldserdobsk.ru/1000/071/1071013.html


Gdyby ktoś chciał - znalazłem PDF z kolorowymi ilustracjami, na stronie jednego z antykwariatów. Mogę wysłać mejlem.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zapomniałem podzielić się z Wami odkryciem. Znalazłem relację reporterską z 1931, o realiach życia robotników 1 Moskiewskiej Fabryki Zegarków, na stronie muzeum miejskiego w Czelabińsku. Niestety jest po rosyjsku, ale można puścić sobie google translate.

 

http://www.oldserdobsk.ru/1000/071/1071013.html

Gdyby ktoś chciał - znalazłem PDF z kolorowymi ilustracjami, na stronie jednego z antykwariatów. Mogę wysłać mejlem.

A poproszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem prywatnie fanem nurków Złotousta, nawet tych starych. Po prostu nieczęsto zdarzają się recenzje ruskich zegarków, w tym wypadku prawie sowieckich. :)

O zegarku - moim zdaniem - ot, taki brutalny design.-Są na świecie fani traktorów Ursus, więc i są pewnie entuzjaści takich sikorów. Że ktoś ich serio używa do nurkowania - z całym szacunkiem, nie wierzę.
Myślałem, że diver, jest niezniszczalny. Zweryfikował to znajomy inżynier-zegarmistrz, z zacięciem konstruktora mechanizmów - więc eksperymenty na mechanizmach traktuje serio. Z kumplami ponoć bawili się komorą ciśnieniową i robił próby na swoich zegarkach. Ponoć głuchy szczęk był jeszcze przed połową limitu i zegarek diabli wzięli. Szybciej padł tylko G-shock. Jedyny zegarek, który przetrwał to używany kilka lat Seiko.


Wostok amfibia 200m też odpadła w zawodach.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć. To istotne słowo, takie słyszałem że kolega kolegi z innym kolegą kiedyś coś. G shock? Pełen wybór na yt testów i molestowania tychże. Zdaje się że kolega z kolegą podważyli cały marketing Casio i 35 lat doświadczeń. No to by warto było opublikować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że może z współczesnym tak poszło łatwo. Ruscy w tamtych latach ( oryginału na K43) jak pisali że wytrzymuje 100m to dosłownie 100m a nie nasze współczesne 100 gdzie ledwo można się kąpać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć. To istotne słowo, takie słyszałem że kolega kolegi z innym kolegą kiedyś coś. G shock? Pełen wybór na yt testów i molestowania tychże. Zdaje się że kolega z kolegą podważyli cały marketing Casio i 35 lat doświadczeń. No to by warto było opublikować :D

Nie, "ponoć" jest dlatego, że sam tego nie widziałem. Kolega jest fizykiem i renomowanym majstrem i przy okazji - stałym odbiorcą forum. Temu nie wywołuję go do tablicy, jeśli czyta i zechce, to sam się wypowie. 

Z całym poważaniem, ale tortury Casio i dostępne narzędzia na youtube, to co innego jak komora ciśnieniowa z polibudy. Reszta o gshoki, bo to off top.

Co do nurka - z tego co wiem szkło puściło i po sposobie pęknięcia wynikało, że nie było mineralne, tylko hartowane.

Nie wiem jakiego próbowali. Zapytam.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, "ponoć" jest dlatego, że sam tego nie widziałem. Kolega jest fizykiem i renomowanym majstrem i przy okazji - stałym odbiorcą forum. Temu nie wywołuję go do tablicy, jeśli czyta i zechce, to sam się wypowie. 

Z całym poważaniem, ale tortury Casio i dostępne narzędzia na youtube, to co innego jak komora ciśnieniowa z polibudy. Reszta o gshoki, bo to off top.

Co do nurka - z tego co wiem szkło puściło i po sposobie pęknięcia wynikało, że nie było mineralne, tylko hartowane.

Nie wiem jakiego próbowali. Zapytam.

To był stary oryginalny na K43 czy współczesny produkt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, w sumie nasz kolega ma dostęp do takich dziwnych zegarków, że nie zdziwię się jak starego wyhaczył.

A wtedy pytanie czy stary był po jakimś serwisie? Albo czy po tylu latach szkło miało jeszcze właściwości nowego? Pytań wiele Łukasz. Ja wierzę że te zegarki jako nowe w tamtych latach naprawdę wytrzymywały te "około" 100 m.One nie były na sprzedaż tylko jako wyposażenie nurków i to wojskowych. To inny świat. Wtedy nie było marketingu i potrzeb rynku, tylko wojska.  Nowe, współczesne niekoniecznie muszą cokolwiek wytrzymać, a i oryginał muzealny też nie musiał trzymać norm z przed lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych pytań się nie rozwieje, może M. będzie chciał się wypowiedzieć. Mogę tylko papugować wnioski, które wyszły z innych ust. Na pewno argumentem było to, że prawdziwe właściwości, nie tylko szczelności zegarka, ale wytrzymałości poszczególnych komponentów, może ujawnić tylko głębina wodna, albo komora ciśnieniowa z wypełnieniem olejowym.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale rozmiar wreszcie jak trzeba - czekaj jak cię sokiści dopadną 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, to z Ciebie taki polski Salvadorrrrrreeeee :D :D

 

12545076_obraz-SalvadorDaliUporczywoscpa


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nic z tym nie zrobisz, ucho wygięte :)

nie takie stłuczki sie w tym kraju klepało. Zaraz będzie bezwypadkowy z małym przebiegiem. No i Ruski płakał jak sprzedawał normalnie jeszcze tydzień dwonił tykania posłuchać... Będzie igła!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Krab wpadł pod pociąg. 

Taka ciekawostka, co się stanie jeśli wrzucicie zegarek pod rozpędzony pociąg. Nie wiedziałem, gdzie to zamieścić.

:)

 

zostaw go

poczekaj na prima aprilis

weź go do swojego zegarmistrza

poproś o naprawę bo to ważna rodzina pamiątka

szykuj aparat i rób zdjęcia miny, będzie bezcenna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaw go

poczekaj na prima aprilis

weź go do swojego zegarmistrza

poproś o naprawę bo to ważna rodzina pamiątka

szykuj aparat i rób zdjęcia miny, będzie bezcenna 

Taaa. I jeszcze powiedzieć że upadł i niechcący go lekko nadepnął :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.