Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Yakovlev

ZEGARKI RADZIECKIE - INFORMACJE, CIEKAWOSTKI, MITY

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yakovlev

Na rosyjskim forum pojawiła się kolejna Iskra z błędem na tarczy. Wynika z tego, że nie był to pojedynczy egzemplarz a większa seria ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chrono produkowane na włoski rynek, czy coś jeszcze innego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

To jest chrono produkowane na włoski rynek, czy coś jeszcze innego? 

Na rynek...

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Obiecałem fotki (tylko fotki, bo nie mam tego mechanizmu i zegarka) automatu Rakiety innego niż powszechnie spotykane.

Tak więc poniżej można sobie pooglądać ;)

 

Klasyczny Baker z podwójnym kalendarzem, ale w środku...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierścień centrujący jak w nowszych pobiedach :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W normalnym telewizorku też jest taki pierścień


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

A gdzie to takie wynalazki pokazali ?  :)

Na Wacht. Ru ?

Tiaaa.... Aleksander Brodnikowski, ten od kolekcji Rakiet.

Oprócz tego taki moduł automatu jak poniżej i jeszcze kilka ciekawostek, ale nie wszystko na raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Fakt, ma co pokazywać. Podobno 90% tego co ma, wyniósł z likwidowanego zakładu.

90 ??? Obstawiam całość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewien pan - Стас Malov wykonał takie cudo dla niejakiego Wiktora Latanskiy :)

post-68064-0-32180000-1482874960_thumb.jpg

post-68064-0-57573900-1482874972_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem fotki (tylko fotki, bo nie mam tego mechanizmu i zegarka) automatu Rakiety innego niż powszechnie spotykane.

Tak więc poniżej można sobie pooglądać ;)

 

Klasyczny Baker z podwójnym kalendarzem, ale w środku...

 

Niby rzadka, niby prototyp, ale... jeśli moduł automatu nie jest niższy niż w "zwykłej" wersji, to taką Rakietę można sobie samemu zrobić :D

Ogólnie, to w Rakietach z lat 80. charakterystyczne było to, że na tarczach nie umieszczano napisu o ilości kamieni, a to daje pewne pole do popisu, jeśli chodzi o składanie różnych wersji. Oczywiście nie jest moim zamiarem negowanie unikatowości pokazanego egzemplarza :) Ciekawi mnie tylko z jakiego powodu zaniechano informowania o ilości kamieni.

 

Pierścień centrujący jak w nowszych pobiedach :)

 

Oprócz "zwykłych" telewizorków ten pierścień był stosowany w kilku modelach Rakiet - zarówno na werkach 2609, jak i serii 2609HA (zawsze z zaciskanym deklem). Technicznie to rozwiązanie było dobre, ale zdarzały się błędy wykonania, które skutkowały niecentrycznością werku w kopercie. Poza tym, przy serwisowaniu zegarka z tym pierścieniem niekiedy trzeba było lekko odgiąć blaszki z otworami - inaczej docisk był za mały i werk ruszał się np. w trakcie nakręcania czy przestawiania godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Niby rzadka, niby prototyp, ale... jeśli moduł automatu nie jest niższy niż w "zwykłej" wersji, to taką Rakietę można sobie samemu zrobić :D

...

Ależ ja nie twierdzę, że to unikat. Napisałem, że "inny niż powszechnie spotykany", a dalej jest nawet " ;) "

Bo jakiś taki podpadający ten werk. Zalatuje radosną twórczością. Pomimo tego, że ruscy twierdzą, że takie sztuczki robili w fabryce.

Za tym, że mogli składać takie fabrycznie przemawia to, że w jakimś celu te moduły automatu produkowali, nie ?

A "sobie samemu zrobić" można w taki sposób jak niżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Prototypowy Wostok 22XX w automacie. Niestety lepszej fotki nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Dałbym ci za to z osiem plusów :) nieźle :D to z w.r.?

Tak, jeśli masz na myśli ruskie forum, ale nie jestem w stanie w tej chwili wskazać linka do tematu, bo to dawno było a zapisałem tylko fotkę.

Gdzieś tam jest ale nie mogę odszukać i była tylko ta jedna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe prototypowe Rakiety - widać, że testowali kilka opcji, zanim zdecydowali się na finalną.

Z tego, co widzę, zdecydowali zresztą całkiem dobrze.

 

Vostok pokazany przez Yakovlev'a, to płaski 2416.

W praktyce nie do zdobycia. Widuje się fotografie trupowatych mechanizmów, kompletnego jeszcze nie widziałem, choć pewnie kiedyś "wypłynie". W Rosji byo wtedy "parcie" na cienkie automaty - póki co wiadomo o trzech - Poljot 24xx (de luxe), Zaria 20xx, i Wostok 24xx "A".

Piszę "A", bo ten mechanizm to odpowiedź na od dawna zadawane pytanie, dlaczego standardowo spotykany automat Wostoka nazywa się 2416B ;)

 

Jak wiemy, do produkcji seryjnej weszły automaty Poljota i Zarji, ale tylko poljot powstał w "istotnych" ilościach. Zarje spotyka się rzadko, ale się spotyka, Wostoka wcale, więc można wnioskować, że projekt padł przed uruchomieniem produkcji seryjnej...   

Chyba że jakas króciutka seria bubli, które potem powyrzucano do kosza ;)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jetsem prawie pewny, że widziałem 2416, było to kiedys omawiane na jednym z ruskich forów, potem chyba podlinkowane na WUS?

Jakoś tak. Ale zdjęcie byo inne, czyli to drugi egzemplarz. Pisali właśnie, ze 2416 to zupełnie co innego niż 2416B.

Oczywiście - tam tez mogli się pomylić.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.