Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Yakovlev

ZEGARKI RADZIECKIE - INFORMACJE, CIEKAWOSTKI, MITY

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe, ja pierwszy raz widzę taki werk i nawet wcześniej nie słyszałem o takim, więc tylko czytam i uczę się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, ale jeśli pominąc pracowników CzCzZ, na żywo pewnie niewiele osób go widziało.
A że na żywo nikt nie widuje to i zdjęc mało.
A tych, co są Google nie wyświetla ;)

 


Tu jest:

 

http://forums.watchuseek.com/f10/unusual-vostok-29-jewels-maybe-1960s-1753282.html

 

Chyba ma napisane 2416, ale nie widać dobrze. Piszą, że 2416,

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wahnika rzeczywiście bardziej przypomina 24 niż 22 :)

Zapiszę Fotki bo są bardzo rzadkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Ruscy pierwotnie pisali o nim, że to 22xx, ale dla pewności dzisiaj zapytałem. ;)

Zobaczymy co napiszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Jednak 24 ale nie 16. To rzekomo prototyp 2415. W dużym powiększeniu można odczytać kaliber.

Nie mylić z dzisiejszymi noworuskimi 2415, bo to całkiem inna bajka.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Jak się okazuje wciąż można trafić WOŁNĘ ANTYMAGNETYCZNĄ. (na ruskim forum, nie ja ;) )

I jak przystało na Wołnę ma "złoty" mechanizm Precyzyjnego ;) Ale ten typ tak ma.

 

I nie wiem czy już pokazywałem ? Oprócz Wołny był zegarek sygnowany BALTIKA, też Antymagnetyczny.

Nie wiem co w środku, bo mam tylko fotkę od strony tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baltika z Czystopola?

Hmmm... Hmmm.... bardzo hmmmm ;-) 

Ciekawe czy to oryginał? Bałtika to marka stosowana przez PCzZ z racji połozenia. Nie ma Kam z Pietrodworca i chyba nie powinno być Bałtiki z Czystopola...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Podobno mechanizm 2810, ale nie mam fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Mit mówi o tym, że ta Rakietka była produkowana co najmniej od połowy lat 80-tych.

Edytowane przez Yakovlev
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam i zauważyłem ze Roman pisał o tym automacie Sekondy. Wygrzebany z czeluści szufladowych

post-33375-0-80828000-1485815800_thumb.jpeg


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, link, który wkleiłem jest odnośnikiem do oficjalnej strony fabryki zegarków rakieta; kto jak kto, ale oni chyba wiedzą kiedy co wydawali, to ich katalog. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, link, który wkleiłem jest odnośnikiem do oficjalnej strony fabryki zegarków rakieta; kto jak kto, ale oni chyba wiedzą kiedy co wydawali, to ich katalog. :)

Taka to ich oficjalna strona że Antonow ma kilka katalogów których oni nie mają ;)

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Yako, strona z katalogu, którą pokazałeś, jest w katalogu z roku 84.

http://www.raketa.com/catalogs/

Nie jest.

 

No to jeszcze to trzeba by rozstrzygnąć. U Antonowa datowany jest na 1991 ;)

Postaram się poniżej.

 

Ha, link, który wkleiłem jest odnośnikiem do oficjalnej strony fabryki zegarków rakieta; kto jak kto, ale oni chyba wiedzą kiedy co wydawali, to ich katalog. :)

Widocznie wstawił to jakiś spec od marketingu po OHP-ie.

 

Ale do rzeczy.

 

Oprócz oglądania obrazków trzeba też czasem poczytać te dziwne literki.

W katalogu, który został podlinkowany wyżej, ze strony Rakiety. Przechodzimy w nim do ostatniej strony.

Szukamy adresu zakładu.

I nagle.... niebo się otwiera i nastaje jasność :)

W adresie nie ma Leningradu a St. Petersburg, która to nazwa została przywrócona w wyniku referendum 12 czerwca 1991 roku.

 

I to by było na tyle.

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Ogólnie większość katalogów jest do d. ;)

Niektórych modeli nie ma w ogóle, niektóre są w katalogu a nigdy nie ujrzały światła dziennego albo wyszły w tak małych seriach, że dzisiaj ilość istniejących egzemplarzy można policzyć na palcach jednej ręki. No dobra, może dwóch ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...........

 

Oprócz oglądania obrazków trzeba też czasem poczytać te dziwne literki.

W katalogu, który został podlinkowany wyżej, ze strony Rakiety. Przechodzimy w nim do ostatniej strony.

Szukamy adresu zakładu.

I nagle.... niebo się otwiera i nastaje jasność :)

W adresie nie ma Leningradu a St. Petersburg, która to nazwa została przywrócona w wyniku referendum 12 czerwca 1991 roku.

 

I to by było na tyle.

Trochę namieszałem tą Rakietą, ale przy okazji padł mit (jeśli taki funkcjonował) strony: raketa.com. Przyznam się, że do dziś wszystko co tam jest zamieszczone traktowałem jako pewnik.

Gratuluję wnikliwości Yakovlev.

radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie większość katalogów jest do d. ;)

Niektórych modeli nie ma w ogóle, niektóre są w katalogu a nigdy nie ujrzały światła dziennego albo wyszły w tak małych seriach, że dzisiaj ilość istniejących egzemplarzy można policzyć na palcach jednej ręki. No dobra, może dwóch ;)

Przy tych ilościach modeli które wypuszczali nie sądzę żeby nadążali z drukiem aktualnych katalogów, ani przykładali większą wagę do nich. Trudno żeby trzymali się założeń że "wypuszczamy katalog i produkujemy tylko to co w nim" Bzdura, dlatego tyle nieścisłości w nich jest ale i tak są w większości przypadków ogromną pomocą. Ale jednak trochę rozsądku trzeba zachować i łapać wiedzę i doświadczenie gdzie się da. Na jedno i drugie trzeba czasu... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Przy tych ilościach modeli które wypuszczali nie sądzę żeby nadążali z drukiem aktualnych katalogów, ani przykładali większą wagę do nich. Trudno żeby trzymali się założeń że "wypuszczamy katalog i produkujemy tylko to co w nim" Bzdura, dlatego tyle nieścisłości w nich jest ale i tak są w większości przypadków ogromną pomocą. Ale jednak trochę rozsądku trzeba zachować i łapać wiedzę i doświadczenie gdzie się da. Na jedno i drugie trzeba czasu... :)

Wg mnie to te katalogi w czasach ZSRR i w samym ZSRR nie miały konkretnego, rzeczywistego odbiorcy.

Nie sądzę żeby trafiły do zwykłego robotnika czy pracownika kołchozu, a nawet jeśli przypadkiem trafiły to z rozdziawioną gębą oglądał tak jak i my w czasach komuny zachodnie katalogi z modą, itp.

Nie każdego było stać.

Z tego co piszą Rosjanie na swoim forum zegarek pomimo ogromnej ilości na rynku i łatwości dostępu był relatywnie drogi. No i nie był artykułem pierwszej potrzeby.

Jak już ktoś planował taki zakup, to musiał na niego odkładać kilka miesięcy. A jak już zaczął odkładać to chciał kupić złoty jako lokatę kapitału i ze względu na ten radziecki trend - złota obrączka, złote kolczyki, złoty zegarek, złote zęby ;)

Nikt nie oglądał katalogów tylko kupował zegarek na jaki było go stać lub też nosił taki jaki dostał z przydziału albo jako nagrodę za "coś tam".

 

Nie neguję przydatności katalogów. Czasami pomagają. Ale nie można traktować ich jako świętość i jedyną wyrocznię. Bo katalogi sobie, a życie sobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie neguję przydatności katalogów. Czasami pomagają. Ale nie można traktować ich jako świętość i jedyną wyrocznię. Bo katalogi sobie, a życie sobie ;)

A Zbyniu z alledrogo sobie :D :D


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

A Zbyniu z alledrogo sobie :D :D

:D :D :D  taaa, Zbyniu vel Monisia vel kilka innych nicków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Сергей napisał iż datuje ten katalog na lata dziewięćdziesiąte, orientacyjnie, według znanych dat wypustu poszczególnych zegarków, znajdujących się w tym katalogu.

Wszystko więc opiera się na domysłach, choć wersja Сергея jest bardziej prawdopodobną. :) Muszę przyznać że Jacek miał od początku rację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Przemek, napisałem wcześniej - To nie może być rok 1984.!!!

Spójrz na ostatnia stronę tego katalogu.

Wyobrażasz sobie taki zapis adresu (St.Petersburg) za czasów ZSRR ???

Może ktoś by zaryzykował, ale następnego dnia oglądał by białe misie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.