Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

julglog

Orient M-Force Beast II SEL07002H0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wertując różne wątki i oglądając różne zegarki strasznie się miesza w głowie ;)

Czytając propozycje "Orientalnych" forumowiczów, wpadł mi w oko Orient m-force. Ładny, 200M (pływam na windsurfingu czasami), z szafirem i oczywiście automat:

http://www.dutyfreeislandshop.com/orient-sel07002h0-el07002h-m-force-beast-ii-automatic-power-reserve-sapphire-japan-200m-gents-divers-watch

i mam kilka pytań dotyczących tego zegarka:

 

1. Czy mój 18,5 centymetrowy nadgarstek jest wystarczający na taki zegarek? (domyślam się, że w Polsce nie ma szans, żeby taki zegarek gdzieś przymierzyć) Dotychczas nosiłem tylko mały zegarek Vintage Glashutte Spezimatic więc pewnie wszystkie nowe i większe w pierwszym odruchu będą mi się wydawały wielkie ale myślę, że można się przyzwyczaić. A poza tym chyba teraz takie duże są modne ;)

2. Czy do tego Orienta można założyć inny pasek (np. gumę lub skórzany)? Nie za bardzo rozumiem tego systemu mocowania bransolety (patrząc po zdjęciu).

3. Cena na dutyfreeislandshop wydaje się atrakcyjna. 

- czy mogę zamawiać z tego sklepu bez obaw, że dostanę oryginalny produkt?

- czy ktoś zamawiał w opcji "Free Shipping" i zostało mu naliczone cło? Ile ono może wynieść?

- w jaki sposób wybierając płatną $24,50 opcję "Express Shipping" mogą mi zagwarantować, że nie zapłacę cła?

- czy można gdzieś zamówić ten zegarek taniej?

 

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.

 

Serdecznie pozdrawiam,

Filip

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Raczej będziesz miał ciężko ale to jest kwestia odczucia do którego da się przyzwyczaić.

2. Nie da się nic przełożyć oprócz innej tej samej bransoletki - Ew. Pasek który będzie miał bardzo wąskie zejście na uszy, w Casio jest bardzo bardzo mały wybór ale to będzie wyglądać komicznie.

 

Chyba ze jest cos innego pod ten model ...

 

3. ... Mimo tego polecam kupić w Polsce na sprowadzenie ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj tu, zakup w DE więc odpadają opłaty. Cło to mniejszy problem, 23% VAT jest bolesne.

 

Jeśli jesteś z okolic Warszawy to o ile się nie mylę w Złotych Tarasach w salonie Od czasu do czasu był jakiś model M-Force, będziesz mógł ocenić jak leży na twoim nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj tu, zakup w DE więc odpadają opłaty. Cło to mniejszy problem, 23% VAT jest bolesne.

 

Jeśli jesteś z okolic Warszawy to o ile się nie mylę w Złotych Tarasach w salonie Od czasu do czasu był jakiś model M-Force, będziesz mógł ocenić jak leży na twoim nadgarstku.

 

Dzięki za podpowiedzi. Czy możesz jeszcze raz podłączyć link? Bo w Twoim poprzednim poście go nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety cena zabiła mój entuzjazm ... 1080 PLN jest jeszcze akceptowalne ... ale 1800 już nie

 

Ryzykując zakup w dutyfreeislandshop nawet jeśli doliczą mi cło (czy koś wie ile wynosi cło?) + VAT (23%) to chyba wyjdzie mnie taniej.

 1082+23% = 1330

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Raczej będziesz miał ciężko ale to jest kwestia odczucia do którego da się przyzwyczaić.

2. Nie da się nic przełożyć oprócz innej tej samej bransoletki - Ew. Pasek który będzie miał bardzo wąskie zejście na uszy, w Casio jest bardzo bardzo mały wybór ale to będzie wyglądać komicznie.

 

Chyba ze jest cos innego pod ten model ...

 

3. ... Mimo tego polecam kupić w Polsce na sprowadzenie ten model.

 

Na pytanie 3 wstępną odpowiedź otrzymałem :) ale jeszcze chciałbym uszczegółowić:

- czy mogę zamawiać z tego sklepu bez obaw, że dostanę oryginalny produkt?

- czy ktoś zamawiał w opcji "Free Shipping" i zostało mu naliczone cło i VAT? Ile wynosi cło?

- w jaki sposób wybierając płatną $24,50 opcję "Express Shipping" mogą mi zagwarantować, że nie zapłacę cła?

- czy można gdzieś zamówić ten zegarek taniej?

 

Myślę, że z powyższymi pytaniami też wiąże się Twoja rada aby kupić ten model na zamówienie w Polsce.

 

Jeśli nie znasz odpowiedzi na te pytania to proszę o pomoc również inne osoby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep jest pewny . Ryzyko VATu i cła jest zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 18,5 cm

 

HDI9Jgt.jpg?1

 

Zegarek leży idealnie, zamawiałem tym razem z opcją droższej przesyłki. przyszło kurierem gls. Wszystko ok, żadnych opłat. Wcześniej kupowałem z darmową przesyłką i było również ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 18,5 cm

 

Zegarek leży idealnie, zamawiałem tym razem z opcją droższej przesyłki. przyszło kurierem gls. Wszystko ok, żadnych opłat. Wcześniej kupowałem z darmową przesyłką i było również ok.

 

Dzięki za info i zdjęcie. Wygląda super!

Rozumiem, że zamówiłeś przez dutyfreeislandshop. Tu chyba jest najlepsza oferta...

Mógłbyś mi napisać jeszcze ile ten zegarek ma długości od ucha do ucha? Wydaje mi się, że sposób łączenia koperty z bransoletą sprawia, że zegarek jest krótszy np. od Big Mako.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam czym zmierzyć teraz. Tak kupowałem na dutyfree. Masz PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin Wins
      Witam Szanowne Gremium,
      Wiele lat temu /gdzieś tak koniec lat '90/ „sparzyłem” się na automatycznym Timex'ie zakupionym podczas pobytu za „wielką wodą”. Miałem go ze dwa lata, po czym odmówił wszelkiej współpracy. Internet praktycznie wówczas nie istniał – nie można się było posiłkować pomocą np. ludzi z forum a nasi rodzimi specjaliści rozłożyli ręce i zegarek powędrował do szuflady – nie mam pojęcia gdzie jest w tej chwili.
      Przez cały czas jednak korcił mnie zakup automatu. Przez moje ręce przewinęły się różne zegarki – a teraz odmówił współpracy jeden z moich ulubionych roboczych PRG-70. Potrzebuję zegarka do zadań „specjalnych” który popływa ze mną na windsurfingu, pojeździ rowerem górskim i odbędzie wspinaczkę, może na jakiś 2 tysięcznik Mam trzech kandydatów i proszę o ocenę osoby na co dzień zajmujące się zegarkami o pomoc w wyborze:
      SEIKO PROSPEX Samurai Diver's 200m Automatic SRPB51K1
      ORIENT M-FORCE Air Diver Automatic Power Reserve 200M SEL03004B
      MARC & SONS Diver Watch series PROFESSIONAL MSD-028-5S / w aparciu o mechanizm Seiko SII NH35
       
       
      Potrzebuję zegarka do zadań „specjalnych”  - napisałem tak trochę prześmiewczo.. G-Shocka mam gdzieś na podorędziu a ProTrek jak napisałem - odmówił dalszej współpracy.
       
      "Automat może być nie praktyczny. Kwarce, albo solary(czyli na baterie słoneczne) przydadzą się lepiej w ciężkich warunkach."
       
      Sugerujesz, że automat nie da rady?! Do pokazywania wysokości, czy głębokości mam bardziej profesjonalny sprzęt. Nie wierzę w sprzęt do wszystkiego a tak w sumie do niczego.
       
      Zegarek ma mierzyć czas, być wodoszczelny i mieć wygląd który mnie będzie satysfakcjonował. Nie potrzebuję zegarka do trzymania w gablocie, aby go co niedzielę oglądać i polerować. Każda rysa - to jak zapisana historia. Oczywiście bez przesady ale mam świadomość, że szczególnie Orient będzie na te rysy narażony.
      Co do budżetu - diver ma mieć szafirowe szkło, dobry mechanizm no i oczywiście być wodoszczelny - w przybliżeniu 2000,- do 3000,-
       

      Przepraszam trochę nagmatwałem..

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.