Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

djmarco

Problem z datą i godziną - oceanus.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Wstaje dzisiaj rano, biorę zegarek ale coś nie tak. Godzina w innym miejscu i data nie zmieniona. Synchronizuje się normalnie ale daty i godziny nie zmienia. Minuty są ok.

 

Co może być nie tak?

 

2520142fe44e7b895a35ab5f3b9ea5d0.jpg

 

Wysłane z mojego PRO 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzina się już ustawiła. Nie wiem jak. Ale dalej pozostał problem z datą.

 

Wysłane z mojego PRO 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może bateria jest słaba i wskazówki się zatrzymały, potem odzyskał moc i tough mvt. zauważył problem i ustawił wskazówki. Ten system nie zauważa daty więc dlatego ją musisz skorygować ręcznie. Miałem podobne zdarzenie w gw-3000 tylko tam wskazówka drugiego miasta mi się przestwiła.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zmienić datę ręcznie? Jakoś nie mogę tego znaleźć

 

Wysłane z mojego PRO 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz spojrzeć w instrukcji albo poczekać aż wypowie się ktoś kto zna się na tym modelu. Ja nie wiem nawet jaki to oceanus


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A daty nie ustawia się koronką? Albo jest pozycja 1,2 przy wyciaganiu koronki, albo jest jedna pozycja i w jednym kierunku obracają się wskazówki, a w przeciwnym data.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu doszedłem według instrukcji jak to zmienić. W T100 było to łatwiejsze. Ale po ponownej synchronizacji data powraca na dzień wstecz

 

Wysłane z mojego PRO 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej nocy z czasem już wszystko ok. Synchronizacja była ale data dalej jest z tym jednym dniem do tyłu.

 

Wysłane z mojego PRO 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest w stanie mi pomóc?

 

Wysłane z mojego PRO 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest w stanie mi pomóc?

 

Wysłane z mojego PRO 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czegoś nie rozumiem. Z tego, co napisałeś, wynikałoby, że ustawiłeś datę ręcznie, a ta przy synchronizacji cofnęla się, co byłoby dosyć dziwne. Wyjaśnij, czy ustawiłeś datę i jeśli tak, to jak. Może masz czas cofnięty o 12h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Datę zmieniłem ręcznie zgodnie z instrukcją. Po synchronizacji zostaje bez zmian. Tzn jeśli wczoraj był 18 to też tak ustawiłem a dzisiaj wstaje i dalej jest 18. Zmieniłem na 19 i dokonałem synchronizacji. Po niej data się cofnąła. Synchronizacja wykonuje się o 00 i tak co godzinę. Więc raczej o 12h czas nie jest zmieniony ale poobserwuje. Od dzisiaj daty nie będę zmieniał. Po za tym, jak czas mógł by się cofnąć o 12h? Jak to sprawdzić?

 

Wysłane z mojego PRO 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może masz ustawioną godzinę 8:25, zamiast 20:25? Na tarczy analogowej wskazanie jest identyczne, ale ze względu na działanie datownika różnica jest zasadnicza.

 

Nie mam tego zegarka i jego instrukcji. Jak ustawiłeś datę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok, poczytałem sobie. Fajny masz zegarek. :)

Sprawdź, czy zegarek pokazuje, że uzyskał sygnał aktualizacji z czasem atomowym. Jeśli pokaże, że tak, to problem jest opisany na stronie E33. Jeśli nie zsynchronizował się, to sprawdź, czy teraz na pewno masz czas p.m.

Rozumiem, że sekundnik przeskakuje co sekundę, a nie np. co dwie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Sekundnik skacze co sekundę czyli bateria ok.

 

Zegarek się synchronizuje bo pokazuje na Y.

 

Wysłane z mojego PRO 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o strefę czasowa? Mam na auto

 

Wysłane z mojego PRO 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli pozostaje problem ze strony 33, czyli albo błędnie ustawiony nadajnik, albo zegarek dostał impuls magnetyczny lub wstrząs mechaniczny i wymaga ręcznego ustawienia, co, zdaje się, już zrobiłeś. Poza tymi dwoma możliwościami zawsze pozostaje jeszcze uszkodzenie wymagające serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chodzi o strefę czasowa? Mam na auto

 

Wysłane z mojego PRO 5 przy użyciu Tapatalka

Nie, chodzi o nadajnik. Najlepiej ustaw na Berlin.

 

Edit: właśnie zerknąłem na tabelę z kodami nadajników i widzę, że nie ma tam Berlina. Najbliżej jest Paryż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mam i miałem Paryż. Nie wiem o co chodzi. Masakra. Zmieniam nawet na byle jaką datę i wraz wraca do aktualnej minus jeden dzień.

 

Wysłane z mojego PRO 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to lipa. Choć miałem dobre chęci, to chyba nie potrafię Ci pomóc.

 

Nie mam pojęcia, jak dokładnie jest skonstruowany mechanizm datownika. Ale wyobrażam sobie, że np. w wyniku wstrząsu mechanicznego tarcza datownika przeskoczyła o jeden ząbek i zegarek "widzi" odczyt dnia z jednodniowym przesunięciem. Jeśli zegarek nie jest na gwarancji, a Ty znasz się trochę na tym, to możesz spróbować zaradzić coś sam, ale to wymaga ingerencji w moduł. Ewentualnie serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi być jedna z trzech opcji:

1 datownik nie jest wykalibrowany na '1' (strona e28)

 

2 jest zła połowa dnia ale pewnie zauważyłbyś, że data zmienia się w południe

 

3 wymaga serwisu

 

W innych przypadkach godzina by się nie zgadzała albo nie przeszła by synchronizacja.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

2 raczej nie, bo data aktualizuje się razem ze wskazaniem czasu. Ale faktycznie, zegarek ma możliwość kalibracji wskazań. Procedura opisana, więc sprawdź jeszcze to i daj znać, co i jak. Sam jestem ciekaw. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś może mi przetłumaczyć tą kalibracje? Ja nie rozumiem za bardzo. Dziękuję.

 

Wysłane z mojego PRO 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Udało się skalibrowac. Jak tylko złapie radio to dam znać. Dziękuję za pomoc.

 

Wysłane z mojego PRO 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.