Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Niemożność trafienia mostkiem w oś koła wychwytowego.

Problem przy rozbiórce mechanizmu poljot 2609h Wychwyt Naprawa Poljot Mostek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 DukeNukem1977

DukeNukem1977
  • Użytkownik
  • 60 postów

Napisano 22 luty 2016 - 19:41

Drodzy Forumowicze.
Jestem przeciętnym psujem radzieckich zegarków i podczas rozbierania Poljota 2609H i próbie jego ponownego złożenia, napotkałem problem. Otóż nie mogę "trafić sobie" we wszystkie 3 osie, po dokręceniu mostka i lekkim nakręceniu sprężyny koło sekundowe kręci się z dużą prędkością, balans nie pracuje, najpewniej nie jestem w stanie trafić osią koła wychwytowego w otwór łożyskowy. Proszę o poradę dotyczącą tego, w jaki sposób powinienem zakładać mostek. Dla zobrazowania etapu, na jakim się znajduję - załączam zdjęcie.

IMG_20160222_1915301 (480x800).jpg

Użytkownik DukeNukem1977 edytował ten post 22 luty 2016 - 19:49

• 0

#2 spoxx2006

spoxx2006
  • Użytkownik
  • 597 postów

Napisano 22 luty 2016 - 21:13

Cóż jeżeli już skręciłeś mostek pomimo iż nie trafiłeś wszystkimi ośkami, to mogłeś ułamać którąś i teraz masz efekt.

Niech się wypowiedzą znawcy, najlepiej zanieś do jakiegoś Zegarmistrza to Ci to złoży do kupy.

• 0

#3 DukeNukem1977

DukeNukem1977
  • Użytkownik
  • 60 postów

Napisano 22 luty 2016 - 21:38

Cóż jeżeli już skręciłeś mostek pomimo iż nie trafiłeś wszystkimi ośkami, to mogłeś ułamać którąś i teraz masz efekt.
Niech się wypowiedzą znawcy, najlepiej zanieś do jakiegoś Zegarmistrza to Ci to złoży do kupy.

Osie zdecydowanie są całe. Obok mam jeszcze 8 takich działających poljotów, więc mogłem sobie porównać. :P
Do Zegamistrza się nie wybiorę - po pierwsze mi wstyd, a po drugie kupiłem kiść poljotów za grosze aby popracować na żywym organiźmie. Chciałem sam do tego dojść...
  • 0

#4 wiejo3

wiejo3
  • Użytkownik
  • 615 postów

Napisano 22 luty 2016 - 21:50

próbuj do skutku...uda się...

• 0

#5 DukeNukem1977

DukeNukem1977
  • Użytkownik
  • 60 postów

Napisano 22 luty 2016 - 22:11

próbuj do skutku...uda się...

Chyba faktycznie nic lepszego nie da się wykombinować. Balans jakimś cudem założyłem, a głupiego mostka nie potafię. :D

• 0

#6 namor

namor
  • Miłośnicy zegarów
  • 161 postów

Napisano 22 luty 2016 - 22:20

Zwykle przy rozbieraniu zegarka wpierw wyjmuje się balans z włosem i półmostkiem. Następnie odkręca się półmostek kotwicy (po uprzednim "spuszczeniu "sprężyny przez kontrolowane popuszczanie koronki klucza przy odchylonej zapadce) i wyjmuje kotwicę. Teraz można odkręcić wkręty mostka i oddzielić od korpusu.

Składa się w odwrotnej kolejności. Przy wyjetym balansie i kotwicy masz dostęp okiem i pęsetą do wszystkich trzech kół z najtrudniejszym do osadzenia kołem wychwytowym. Po udanym złożeniu możesz sprawdzić działanie przekładni chodu. Jak jest OK wkładasz kotwicę sprawdzasz wychwyt i na końcu balans. Wtedy ewentualnie możesz oczekiwać sukcesów.

K.R.

• 0

#7 DukeNukem1977

DukeNukem1977
  • Użytkownik
  • 60 postów

Napisano 23 luty 2016 - 19:56

Zwykle przy rozbieraniu zegarka wpierw wyjmuje się balans z włosem i półmostkiem. Następnie odkręca się półmostek kotwicy (po uprzednim "spuszczeniu "sprężyny przez kontrolowane popuszczanie koronki klucza przy odchylonej zapadce) i wyjmuje kotwicę. Teraz można odkręcić wkręty mostka i oddzielić od korpusu.

Składa się w odwrotnej kolejności. Przy wyjetym balansie i kotwicy masz dostęp okiem i pęsetą do wszystkich trzech kół z najtrudniejszym do osadzenia kołem wychwytowym. Po udanym złożeniu możesz sprawdzić działanie przekładni chodu. Jak jest OK wkładasz kotwicę sprawdzasz wychwyt i na końcu balans. Wtedy ewentualnie możesz oczekiwać sukcesów.

K.R.

Dziękuję. Rozłożyłem całość i złożyłem w odpowiedniej kolejności i wreszcie mi się udało. Podaż poljotów nie zmniejszyła się w wyniku moich ingerencji i zegarek tyka radośnie.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Wychwyt, Naprawa, Poljot, Mostek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych