Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gienek_mkb

Klub Miłośników Zegarków ALPINA

Rekomendowane odpowiedzi

Jest na Unitasie, jeszcze go nie serwisowałem, noszony raz na kilka dni, nakręcany raz na kilka dni, totalnie bezproblemowy, ładnie cyka, ładnie wygląda.

 

Byłem bliski takiego regulatora tylko w pvd, ale jakos ten Unitas mnie hamował...teraz żałuję.

 

Wśród byłych posiadaczy jakiej kolwiek Alpiny występuje dzwiny syndrom tesknoty...:)

Ja akurat takowej nie posiadałem, ale mam ten sam syndrom bo pamiętam wszystkie Alpiny, które miałem kupić, a wybierałem zawsze coś innego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wśród byłych posiadaczy jakiej kolwiek Alpiny występuje dzwiny syndrom tesknoty... :)

Ja akurat takowej nie posiadałem, ale mam ten sam syndrom bo pamiętam wszystkie Alpiny, które miałem kupić, a wybierałem zawsze coś innego:)

 

A wiesz dlaczego tak jest? Bo wszyscy byli posiadacze pozbyli się Alpin w pogoni za króliczkiem, czymś lepszym, przez ADHD. I po krótszym lub dłuższym czasie przekonali się że mieli zegarki, które oferowały bardzo wiele i nawet te droższe bardzo często nie okazują się lepsze.

Bo naprawdę czego jeszcze chcieć? Czy droższy zegarek oferuje proporcjonalnie więcej? Nie. I gdzieś następuje refleksja czy naprawdę warto, gdzie jest granica, gdzie płacimy za zegarek uczciwą cenę a gdzie już przepłacamy.

Alpina oczywiście to nie jedyna firma, która oferuje dużo w stosunku do ceny. Ale jedna z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe wybacz ale od września tyle się zmieniało że musiałem to przeoczyć :) pamiętam najważniejsze za to....że dałeś mi dobrą cenę :D

I powiedz jak według Ciebie wypadało 40 mm? Ja mam prawie 19 cm nadgarstek dlatego też jestem troszkę wrażliwy na wymiary zegarków :)

Kolegom z forum daje zawsze dobra cene ...na tyle ile sie da :)

 

Co do nadgarstka ja mam 17 cm i lezala jak ulal - sprzedalem ja czlowiekowi z poza forum i nadgarst mial na oko 18-19 cm i tez fajnie lezala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem i tak myślę, że kiedyś jeszcze powrócę.

 

post-55841-0-04207700-1403504064_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz dlaczego tak jest? Bo wszyscy byli posiadacze pozbyli się Alpin w pogoni za króliczkiem, czymś lepszym, przez ADHD. I po krótszym lub dłuższym czasie przekonali się że mieli zegarki, które oferowały bardzo wiele i nawet te droższe bardzo często nie okazują się lepsze.

Bo naprawdę czego jeszcze chcieć? Czy droższy zegarek oferuje proporcjonalnie więcej? Nie. I gdzieś następuje refleksja czy naprawdę warto, gdzie jest granica, gdzie płacimy za zegarek uczciwą cenę a gdzie już przepłacamy.

Alpina oczywiście to nie jedyna firma, która oferuje dużo w stosunku do ceny. Ale jedna z nich.

 

 

To jest chyba jedna z bardziej trafnych diagnoz naszych poczynań ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie...zabrałem się do skracania bransolety w Alpinerze i zonk..wyjąłem piny bez problemu ale ogniwa nie zeszły? Zostały na miejscu i trzymają się sztywno jak z pinami. Może ktoś z Was miał z tym doświadczenie?

 

Edyta : Ogarnięte :) dosyć sztywno siedzą tulejki i trzeba uważać żeby ich nie pogubić :P

Edytowane przez gienek_mkb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawiasz widzę na żelazie swoją Alpinę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbije fotkami z wczoraj

 

 

 

Bardzo zacny zegar :) podoba mi się to połączenie kolorystyczne. Zarówno ten jak i Heritage mi się podobają, jednak w swoim zegarkowym fetyszu ciężko by mi było przyzwyczaić się do braku daty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie brak daty cieszy. Nie trzeba jej ustawiać a i tak codziennie inny zegar na łapie mam - taki fetysz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe każdy ma jakiś swój "fetysz" ;) Również codziennie mam inny zegar na ręku, reszta nie leży w rotomacie, więc dopiero po dojechaniu do pracy ustawiam datę i godzinę  i zgodzę się że jest to troszkę uciążliwe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka stara fotke znalazlem na kompie

 

 

24c3f432c60bd.jpg

Edytowane przez mazik77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MI jakoś nie podchodzą te nowości od Alpiny na Basel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompresorek całkiem przyjemnie wygląda, choć za tę cenę wolałbym jednak LLD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpina Seastrong Diver Hertitage całkiem przyjemna, choć widać nawiązanie do Longines Legend Diver :)

Szczególnie jeśli chodzi o cenę ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.