Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Baele

Sellita SW200 a rezerwa chodu - problem

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.01.2022 o 08:07, opiotr napisał(-a):

Ja swoją dokręcam, o ile w tygodniu przez 9godz. noszenia głównie biuro daje rade ale w weekendy jak mam na ręku ok. 5 godz. to nie dociąga do następnego założenia. U mnie rezerwa wychodzi ok. 14-20 godz. przy noszeniu dziennie po 9 godz. emoji848.png, przywykłem a weekendami dokręcam.

 

 A w jaki sposób dokręcasz? w gore jak jest opor czy w dól i idzie luźno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam orisa i od ponad roku nic mu nie jest, dokręcam zgodnie z oporem.
..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Mój prezentowy Bergstern Harmony czeka na test długości chodu od dwóch dni.

W instrukcji jest napisane, że mam wykonać 25 obrotów koronką zgodnie z kierunkiem chodu i będzie nakręcony.

Ja jednak chciałbym dopytać Was, co się stanie i jak się zachowa zegarek, gdy spróbuję dokręcić naciąg "do oporu", chociaż z wyczuciem ?

Coś usłyszę, czy wyczuję jakiś opór ?

Od 5 lat mam również prezentowy Citizen Eco-Drive, a wcześniej zegarki z baterią.

Automatyczne nakręcanie to dla mnie nowość.

Z góry dziękuję za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od tego czy koło datownika będzie się zgadzać, to czy sellitę można podmienić na etę gdy ten pierwszy padnie? (tj. czy mocowanie wskazówek i wymiary mechanizmy się zgadzają. 


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję temat bo nurtuje mnie jedna rzecz odnośnie działania tego mechanizmu. Mam od od 4 lat Orisa Aquis II z Sellitą SW200-1. Zegar robi ogólnie małe odchyłki dobowe , ostatnio jak mierzyłem to coś koło -1,7 sekundy. Wcześniej odchyłki wynosiły też coś koło dwóch sekund w zależności jak zegar był użytkowany.  Zegar zawsze odkładany był w jeden pozycji. Mam inne zegarki i często zakładam coś innego na rękę. Oris przez ten okres pracował tak , że dwa miesiąc leżał w szafie, potem dwa miesiące był na ręce i tak w kółko. Od samego początku nie trzymał deklarowanej rezerwy 38 h chodu. Rezerwa max wynosiła może 25 h.  Rotor chodził jakby ciężko i głośno , było jakby "zamulony" , ale nic z tym nie robiłem bo zegar był w tej "cenie" bardzo dokładny. Tu na forum również przeczytałem , że ten typ tak ma i sporo użytkowników tego mechanizmu zgłasza te same uwagi. Od kilku miesięcy zauważyłem , że rotor pracuje inaczej , dużo szybciej , jest też trochę cichszy. Dużo lepiej się nakręca, nie ma żadnego porównania w kulturze pracy. Maksymalnej rezerwy chodu teraz nie mierzyłem , jakoś nie było czasu bo zegar odkąd mamy cieplejsze miesiące codziennie jest na łapie:) Natomiast już widzę, że mając go kilka godzin na ręce spokojnie rezerwa trzyma te 20 h. Wcześniej nawet przez 20 godzin noszenia rezerwa wytrzymywała dobę. Czy możliwe , że Sellita sw200-1 po takim czasie mogła dopiero się "dotrzeć" ? czy może zegar po 4 latach od zakupu pomału potrzebuje serwisu i  zmiany w działaniu rotora o tym świadczą? Dzienne odchyłki są na prawdę w mojej ocenie znikome. Rozumiem , że z czasem po zakupie zegar powinien pracować gorzej- mniejsza rezerwa, większe odchyłki. Ma może , któryś z forumowiczów pomysł czym takie zachowanie tego mechanizmu może być spowodowane ?🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.