Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Eugeniusz Szwed

Warsztaty 1 / 2016

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda Panowie. Jak cis moge po Was podjechać;-):-D


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Panowie. Jak cis moge po Was podjechać;-):-D

 

Dzięki, Kamil ale dziś naprawdę nie mogłem. Obiecuję poprawę. :)


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wspólne spotkanie.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki i już czekam na następne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia.....nawet

"Stokrotki" były polne.... :wub:

pokrzyw co prawda nie było  :D

ale wzrok mąciło!  ;)

Prawda  Paweł? :rolleyes:  

Szczególnie literki. :P


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIELKIE DZIĘKUJĘ dla Organizatorów spotkania! jak zwykle pełno ciekawostek (prezentacja Koleżanki Kasi o budowie mechanizmów sprawiła, że sam się zastanawiam nad podobnym dziełem wespół oczywiście ze swoją familią ;), wykład Sergiusza o czasie, hm... no cóż zawsze wiedziałem, że w nauce jest potencjał, super wykład i nie martw się nie był za długi, był na tyle interesujący, że czas;)  szybciej po prostu płynął ;):]).

 

I NAJWAŻNIEJSZA rzecz - dla tych co nie dojechali - nie było egzaminów by dostać certyfikat, zatem dobrze, że się nie wybrałem i ja na wagary :]

 

POZDRAWIAM i do następnego spotkania :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziękuję za udział.

 

PS. Kolega dr hab. Sergiusz Łuczak wspominał, że może udostępnić slajdy, które prezentował. Czy jest szansa na otrzymanie. Były tam ciekawe dane. Ponadto pomyślałem, że skoro mowa była o udostępnieniu tego materiału na forum mógłbym go wykorzystać (oczywiście za zgodą redagującego) na mini prezentację u syna w szkole. Materiał był ciekawy, przyjaźnie napisany z dużą ilością schematów i rysunków. Dla młodzieży myślę już w sam raz.

Przy okazji pokazania zegarków na żywo będą mieli szansę na wykład o szeroko pojętym czasie.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idea prezentacji tego materiału szkolnej młodzieży jest moim zdaniem fantastyczna i godna najwyższej pochwały. Daję Ci za to plusa! 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy Kolega Wykładowca nie poczuje dyskomfortu. Z tego co zrozumiałem On to wykłada na UW... :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PW i do tego wydział mechatroniki !  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sergiusz udostępnił mi materiały z ostatnich zajęć. Jeśli ktoś z Was jest nimi zainteresowany, proszę o kontakt tj. podanie adresu email na który będę mógł je wysłać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas ostatnich warsztatów były wystawione /mini wystawa/ roczniaki, które dostarczył "dziadek".  Mimo, że to zegary z innego przedziału historycznego, wspaniale prezentowały się na tle gablot Victorinoxa.

 

 

post-24159-0-94354700-1457802654.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak! trzeba będzie Dziadka pomęczyć kiedys o kolejne warsztaty pod jego przewodnictwem...... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że trochę czekałem na Wasze opinie o tym co było. Zwykle nasze spotkanie się kończy i wszyscy rozbiegają się do swoich domów i zajęć. Zawsze brakuje nam czasu na pogaduszki.

Byłem zaskoczony ilością uczestników. Chyba po raz pierwszy było nas aż tak dużo. Nawet na boku żartowaliśmy z  Igorem, że stworzyliśmy "potwora", ale oczywiście w jak najlepszym tego słowa znaczeniu  :)

Mam nadzieję, że prezentacja Katarzyny wszystkim się podobała, a wykonany przez nią pracujący model mechanizmu zegarowego pokazał jak to jest z tymi 'kółeczkami" w zegarkach.

Wykład Sergiusza, poza dyskusją. Duża dawka wiedzy między innymi o "czasie". Okazuje się, że nie wszystko jest tak jak nam się wydaje ...

Tym razem jako słuchacz był z nami Karol. Zawsze gotowy do merytorycznej dyskusji i pomocy w rozwiązywaniu technicznych zegarowych problemów. Na moją prośbę Marian przywiózł kilka zegarów, tak do oglądania, podziwiania i na zachętę do chociażby pomyślenia o własnej kolekcji. Moim zdaniem roczniaki to jedne z piękniejszych zegarów.

Na koniec były certyfikaty. Ta nazwa "Certyfikat" jest trochę na wyrost, zdaję sobie z tego sprawę, ale prawda jest taka, że nasze warsztaty, to jedyne na dzień dzisiejszy miejsce gdzie jest popularyzowana wiedza zegarmistrzowska i o zegarmistrzostwie.  Grafikę tego dokumentu przygotował Robert Frączak w ramach pracy społecznej na rzecz klubu, a druk zorganizowała Asia Kwiatkowska na koszt firmy Victorinox.

 

Dziękuję wszystkim za udział i zapraszam na następne już w kwietniu.

Wstępnie, to w sobotę  9 kwietnia o godz 11 w "Zegarmistrzowskiej" na Sadybie. Tytuł jeszcze bardzo ogólny to, "Zegary".

 

Natomiast podczas jednych z następnych warsztatów wystąpi z przygotowaną prezentacją nasz klubowy kolega Piotr Chmiel, tytuł "znaczniki czasowe plików, waga synchronizacji czasu w komputerach i urządzeniach przenośnych, protokoły synchronizacji czasu w sieciach komputerowych".

Szczegóły niebawem w odpowiednim wątku na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w takim razie prośbę, jeśli wątek ten pojawi się na forum, poproszę o podanie do niego linka w tym temacie.

Jestem bardzo zainteresowany tym tematem i nie chciałbym, żeby mi umknęło... :)

Z góry dziękuje.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eugeniusz, świetny termin na spotkanie, a i temat bardzo ciekawy. Ktoś tam pisał o warsztatach z Marianem, już były i były wspaniałe, niesamowita wiedza, ale trzeba by było skupić się na jakimś konkretnym temacie, bo jak za wiele to nic dokładnie.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziękuję za udział.

 

PS. Kolega dr hab. Sergiusz Łuczak wspominał, że może udostępnić slajdy, które prezentował. Czy jest szansa na otrzymanie. Były tam ciekawe dane. Ponadto pomyślałem, że skoro mowa była o udostępnieniu tego materiału na forum mógłbym go wykorzystać (oczywiście za zgodą redagującego) na mini prezentację u syna w szkole. Materiał był ciekawy, przyjaźnie napisany z dużą ilością schematów i rysunków. Dla młodzieży myślę już w sam raz.

Przy okazji pokazania zegarków na żywo będą mieli szansę na wykład o szeroko pojętym czasie.

 

tam Ci gdzieś jeszcze "inż." się zagubił, a to bodaj najważniejszy tytuł dla ludzi techniki :)

 

 

Sergiusz udostępnił mi materiały z ostatnich zajęć. Jeśli ktoś z Was jest nimi zainteresowany, proszę o kontakt tj. podanie adresu email na który będę mógł je wysłać. 

 

to adres już podałem na PRIV


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w takim razie prośbę, jeśli wątek ten pojawi się na forum, poproszę o podanie do niego linka w tym temacie.

Jestem bardzo zainteresowany tym tematem i nie chciałbym, żeby mi umknęło... :)

Z góry dziękuje.

 

i ja przychylam się do prośby kolegi. Proszę o info także i w tym wątku :)

 

 

Eugeniusz, świetny termin na spotkanie, a i temat bardzo ciekawy. Ktoś tam pisał o warsztatach z Marianem, już były i były wspaniałe, niesamowita wiedza, ale trzeba by było skupić się na jakimś konkretnym temacie, bo jak za wiele to nic dokładnie.

 

dokładnie tak, miesięcy do końca roku (sezonu) jest sporo, zainteresowanie duże, więc warto robić dalej spotkania tematyczne, nie za długie - czas trwania ograniczyć do ok. 3h.

Gwarantuję frekwencję :]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy koledzy którzy byli zmotoryzowani i zaparkowali wzdłuż ulicy też dostali ładne wezwania do SM czy tylko ja jestem takim wybrańcem losu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutne. Ja zaparkowałem w poprzecznej, więc mam spokój. Zaparkowałeś na chodniku, na zakazie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tam faktycznie jest zakaz.

Ja na szczęście przyparkowałem komuś w bramie więc nic nie dostałem


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej bramie to można było bo tam jeszcze nikt nie urzedowal. Jeśli chodzi o to miejsce to jest lubiane przez Policję, po przeciwnej stronie jest komisariat a tu i w ulicy poprzecznej często stoją z radarem a w poprzecznej jest 30km/h :D


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja muszę się spodziewać, :blink:

bo stałem na chodniku od strony jezdni. :(


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.