Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Warsztaty 1 / 2016

"Przyrządy do pomiaru czasu"

• Zamknięty Temat jest zamknięty
54 odpowiedzi w tym temacie

#41 Eugeniusz Szwed

Eugeniusz Szwed

Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ

• Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
  • 1117 postów

Napisano 12 marzec 2016 - 19:39

Przyznam się, że trochę czekałem na Wasze opinie o tym co było. Zwykle nasze spotkanie się kończy i wszyscy rozbiegają się do swoich domów i zajęć. Zawsze brakuje nam czasu na pogaduszki.

Byłem zaskoczony ilością uczestników. Chyba po raz pierwszy było nas aż tak dużo. Nawet na boku żartowaliśmy z  Igorem, że stworzyliśmy "potwora", ale oczywiście w jak najlepszym tego słowa znaczeniu  :)

Mam nadzieję, że prezentacja Katarzyny wszystkim się podobała, a wykonany przez nią pracujący model mechanizmu zegarowego pokazał jak to jest z tymi 'kółeczkami" w zegarkach.

Wykład Sergiusza, poza dyskusją. Duża dawka wiedzy między innymi o "czasie". Okazuje się, że nie wszystko jest tak jak nam się wydaje ...

Tym razem jako słuchacz był z nami Karol. Zawsze gotowy do merytorycznej dyskusji i pomocy w rozwiązywaniu technicznych zegarowych problemów. Na moją prośbę Marian przywiózł kilka zegarów, tak do oglądania, podziwiania i na zachętę do chociażby pomyślenia o własnej kolekcji. Moim zdaniem roczniaki to jedne z piękniejszych zegarów.

Na koniec były certyfikaty. Ta nazwa "Certyfikat" jest trochę na wyrost, zdaję sobie z tego sprawę, ale prawda jest taka, że nasze warsztaty, to jedyne na dzień dzisiejszy miejsce gdzie jest popularyzowana wiedza zegarmistrzowska i o zegarmistrzostwie.  Grafikę tego dokumentu przygotował Robert Frączak w ramach pracy społecznej na rzecz klubu, a druk zorganizowała Asia Kwiatkowska na koszt firmy Victorinox.

Dziękuję wszystkim za udział i zapraszam na następne już w kwietniu.

Wstępnie, to w sobotę  9 kwietnia o godz 11 w "Zegarmistrzowskiej" na Sadybie. Tytuł jeszcze bardzo ogólny to, "Zegary".

Natomiast podczas jednych z następnych warsztatów wystąpi z przygotowaną prezentacją nasz klubowy kolega Piotr Chmiel, tytuł "znaczniki czasowe plików, waga synchronizacji czasu w komputerach i urządzeniach przenośnych, protokoły synchronizacji czasu w sieciach komputerowych".

Szczegóły niebawem w odpowiednim wątku na forum.

Użytkownik Eugeniusz Szwed edytował ten post 12 marzec 2016 - 19:47

• 0

#42 loituma

loituma

stary dziad :)

• Użytkownik (no_required_posts)
  • 4377 postów

Napisano 12 marzec 2016 - 19:43

Mam w takim razie prośbę, jeśli wątek ten pojawi się na forum, poproszę o podanie do niego linka w tym temacie.
Jestem bardzo zainteresowany tym tematem i nie chciałbym, żeby mi umknęło... :)
Z góry dziękuje.
  • 0

#43 zasadas

zasadas
  • Użytkownik
  • 13385 postów

Napisano 12 marzec 2016 - 20:07

Eugeniusz, świetny termin na spotkanie, a i temat bardzo ciekawy. Ktoś tam pisał o warsztatach z Marianem, już były i były wspaniałe, niesamowita wiedza, ale trzeba by było skupić się na jakimś konkretnym temacie, bo jak za wiele to nic dokładnie.

• 0

#44 pk_kamil

pk_kamil
  • Użytkownik
  • 3292 postów

Napisano 14 marzec 2016 - 12:06

Ja również dziękuję za udział.

PS. Kolega dr hab. Sergiusz Łuczak wspominał, że może udostępnić slajdy, które prezentował. Czy jest szansa na otrzymanie. Były tam ciekawe dane. Ponadto pomyślałem, że skoro mowa była o udostępnieniu tego materiału na forum mógłbym go wykorzystać (oczywiście za zgodą redagującego) na mini prezentację u syna w szkole. Materiał był ciekawy, przyjaźnie napisany z dużą ilością schematów i rysunków. Dla młodzieży myślę już w sam raz.

Przy okazji pokazania zegarków na żywo będą mieli szansę na wykład o szeroko pojętym czasie.

tam Ci gdzieś jeszcze "inż." się zagubił, a to bodaj najważniejszy tytuł dla ludzi techniki :)

Sergiusz udostępnił mi materiały z ostatnich zajęć. Jeśli ktoś z Was jest nimi zainteresowany, proszę o kontakt tj. podanie adresu email na który będę mógł je wysłać. 

to adres już podałem na PRIV

• 0

#45 pk_kamil

pk_kamil
  • Użytkownik
  • 3292 postów

Napisano 14 marzec 2016 - 12:12

Mam w takim razie prośbę, jeśli wątek ten pojawi się na forum, poproszę o podanie do niego linka w tym temacie.
Jestem bardzo zainteresowany tym tematem i nie chciałbym, żeby mi umknęło... :)
Z góry dziękuje.

i ja przychylam się do prośby kolegi. Proszę o info także i w tym wątku :)

Eugeniusz, świetny termin na spotkanie, a i temat bardzo ciekawy. Ktoś tam pisał o warsztatach z Marianem, już były i były wspaniałe, niesamowita wiedza, ale trzeba by było skupić się na jakimś konkretnym temacie, bo jak za wiele to nic dokładnie.

dokładnie tak, miesięcy do końca roku (sezonu) jest sporo, zainteresowanie duże, więc warto robić dalej spotkania tematyczne, nie za długie - czas trwania ograniczyć do ok. 3h.

Gwarantuję frekwencję :]

Użytkownik pk_kamil edytował ten post 14 marzec 2016 - 12:13

• 0

#46 ptaku

ptaku
  • 2034 postów

Napisano 31 marzec 2016 - 17:44

Czy koledzy którzy byli zmotoryzowani i zaparkowali wzdłuż ulicy też dostali ładne wezwania do SM czy tylko ja jestem takim wybrańcem losu?

• 0

#47 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 5911 postów

Napisano 31 marzec 2016 - 17:50

Smutne. Ja zaparkowałem w poprzecznej, więc mam spokój. Zaparkowałeś na chodniku, na zakazie?
  • 0

#48 loituma

loituma

• 4377 postów

Napisano 31 marzec 2016 - 17:51

No tam faktycznie jest zakaz.
Ja na szczęście przyparkowałem komuś w bramie więc nic nie dostałem
  • 0

#49 STARUSZEK

STARUSZEK

Piotr

• Użytkownik
  • 5990 postów

Napisano 31 marzec 2016 - 18:14

W tej bramie to można było bo tam jeszcze nikt nie urzedowal. Jeśli chodzi o to miejsce to jest lubiane przez Policję, po przeciwnej stronie jest komisariat a tu i w ulicy poprzecznej często stoją z radarem a w poprzecznej jest 30km/h :D
  • 0

#50 lec

lec
  • Użytkownik
  • 2248 postów

Napisano 01 kwiecień 2016 - 11:28

No to i ja muszę się spodziewać, :blink:

bo stałem na chodniku od strony jezdni. :(

• 0

#51 ksylo1

ksylo1
  • Użytkownik
  • 894 postów

Napisano 01 kwiecień 2016 - 11:54

ale za wycieraczką nic nie zostawili.....?!

ehhh ile sie spodziewać $ ?

• 0

#52 loituma

loituma

• 4377 postów

Napisano 01 kwiecień 2016 - 11:56

Teraz rzadko zostawiają. Robią fotę i zapraszają.
  • 0

#53 lec

lec
  • Użytkownik
  • 2248 postów

Napisano 01 kwiecień 2016 - 11:59

Krzychu Ty też tam stałeś!  :P

Może Eugeniusz coś zadziała? :wacko:

Dobrze by było! :)

• 0

#54 pk_kamil

pk_kamil
  • Użytkownik
  • 3292 postów

Napisano 05 kwiecień 2016 - 21:08

ano i ja dostałem... ju prawie 2 tyg. temu. Tylko nie mam czasu do nich iść. PAJACE! stałem na trawniku...

• 0

#55 gilna

gilna
  • Nowy Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 03 maj 2016 - 09:54

Sergiusz udostępnił mi materiały z ostatnich zajęć. Jeśli ktoś z Was jest nimi zainteresowany, proszę o kontakt tj. podanie adresu email na który będę mógł je wysłać. 

Witam,jeśli mogę prosić to jestem zainteresowana materiałem ze spotkania.Proszę o przesłanie na adres zegarmistrz@konto.pl niestety odległość do Warszawy nie pozwala na wzięcie udziału w tych ciekawych warsztatach.Pozdrawiam Maria

---------------------------------------------------------------------

Powinnaś już je mieć :)

Użytkownik Eugeniusz Szwed edytował ten post 03 maj 2016 - 11:26

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych