Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mirekne

Moje ręczne dzieła.

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc posiadaczem paru zegarków, chcącym mieć coś niebanalnego i biorącym pod uwagę, że w gorące dni, a te już tuż tuż ;), paski dość szybko się degradują a kosztują niemało, wpadłem na szatański pomysł, stworzenia czegoś samodzielnie. Zaopatrzyłem się w parę potrzebnych rzeczy i zacząłem tworzyć. Chciałbym się pochwalić i jednocześnie otrzymać opinie od osób postronnych, bo wiadomo, że rodzina i znajomi truli by ochy i achy nawet jakby pasek był wygięty w ósemkę :).

 

Trzy pierwsze paski zrobiłem z jakiejś tam byle jakiej czarnej skórki na próbę.

 

Pierwszy do mojego roboczego Citizena

 

IMG 1099M

 

Drugi do mniej roboczego Lum-Teca

 

IMG 1103M

 

A trzeci do Bisseta :) chrześniaka

 

IMG 1154M

 

Chyba nie wyszło aż tak źle i mi się spodobało „nowe hobby” a więc zakupiłem porządną skórkę i barwniki i stworzyłem:

 

4. Do zegarka żony (która już zaczyna narzekać że wieczorami siedzę sobie cichutko w jadalni i dłubię ;) )  Aż 200 dziurek a więc 400 dzióbnięć igłami…trochę to trwało, no ale czego to się nie robi dla drugiej połówki.

 

IMG 1183M

IMG 1190M

 

5. Ponownie do Lum-Teca (czekoladka, bo czarny trochę ponury, no i skóra lepsza)

 

IMG 1181M

IMG 1182M

 

6-ty Wyszedł tak sobie samoistnie nawet nie wiem kiedy. W uszach 22mm, przy zapięciu 20mm także czekoladka. Reszta zegarków nie ma takich rozmiarów w uszach a więc chyba trzeba będzie coś zakupić :).

 

IMG 1186M

IMG 1185M

 

7. Tworzy się znowu pasek dla chrześniaka, ale muszę poszukać jakichś ciekawych nici i jak skończę to się pochwalę.

 

Na pewno też będą kolejne, do innych moich zegarków bo aktualnie nie chce mi się nosić zegarków bez moich pasków (ta świadomość i piękny zapach porządnej skóry… bezcenne) i biedaki siedzą w pudełku nieużywane.

 

Poproszę Was za to o opinię, co jest nie tak, co mógłbym udoskonalić, itp. Itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się prezentują . Bardzo estetycznie i dokładnie zrobione . Mnie się szczególnie podobają te ostatnie tj. nr 4,5,6. Duże gratulacje jak to Twoje początki są   :).  Śmiało chwal się następnymi swoimi produkcjami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. To moje początki... wcześniej co najwyżej jakiś guzik przy koszuli przyszyłem jak odpadł. Pasja do zegarków pomaga a i wrodzona dokładność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne paski i fajny ten LumTec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lum-tec fajny. Bardzo go lubię za całokształt, choć luma to trochę ściema. Pięknie świeci naświetlona ale szybciej gaśnie niż w tanim Citizenie z pierwszego zdjęcia. Oczywiście nad ranem da radę odczytać godzinę ale delikatny niesmak pozostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co najlepsza luma jaką widziałem to jest w Seiko Monster za 180$ ;) Co do LumTeca to bardzo mi się podoba, ale to głównie dlatego, że mocno czerpie z Panerai, a wszystkie tego typu zegarki mi się podobają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paneraie nie bardzo mi się podobają, ale może jeszcze do tego nie dorosłem, za to te Lum-Tecki są bardzo fajne. Koperta to dla mnie ideał prostych i technicznych kształtów. Idealnie przylega do ręki. Niby duża, ale w proporcji do grubości jest bardzo wygodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne paski, czekolada przy lum-tecu super :) :)

Edytowane przez barteq891

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) To na tyle fajny zegarek, że pewnie będzie miał niejedno ubranko bo gdzieś tam w głowie powstają już kolejne pomysły.

Edytowane przez mirekne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwsze wyroby to szwy wykonane są bardzo dobrze. Gratuluję umiejętności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Dopieszczam je na tyle, żeby zadowolić mój perfekcjonizm. A czy zrobię na zamówienie? Czemu nie... w końcu trzeba stawiać czoła kolejnym wyzwaniom a tylko praktyka czyni mistrza. No i w końcu moja skromna kolekcja zegarków nie jest duża a więc dość szybko skończyłaby mi się zabawa a podoba mi się takie tworzenie. Wczoraj chciałem zobaczyć czy wyjdzie mi pasek z wypełnieniem i na razie krótsza część, na surowo i bez przeszycia mnie satysfakcjonuje :) Pochwalę się dumny i blady jak skończę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Dopieszczam je na tyle, żeby zadowolić mój perfekcjonizm. A czy zrobię na zamówienie? Czemu nie... w końcu trzeba stawiać czoła kolejnym wyzwaniom a tylko praktyka czyni mistrza. No i w końcu moja skromna kolekcja zegarków nie jest duża a więc dość szybko skończyłaby mi się zabawa a podoba mi się takie tworzenie. Wczoraj chciałem zobaczyć czy wyjdzie mi pasek z wypełnieniem i na razie krótsza część, na surowo i bez przeszycia mnie satysfakcjonuje :) Pochwalę się dumny i blady jak skończę.

poszło pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszły nici a więc mogłem dokończyć nr 7 dla chrześniaka… podmianka za nr 3 (z byle jakiej skóry i mało elegancki).

 

IMG 1205

 

A tu nr 8. Pierwszy pasek z wypełnieniem. Jestem usatysfakcjonowany w ok 90%. Samo wypełnienie wyszło ok, ale nić pleciona, taka cienka, gorzej się układa niż zwykła, skręcana (w zegarku żony czy teraz u chrześniaka). Jakbym wiedział, to bym kupił zwykłą kremową. No i szlufka ma ślad od kleju :( farba nie chce tego dobrze pokryć… albo zrobię sobie nową albo z tą jeszcze będę walczył. A jak się zeźlę, to kupię nić kremową skręcaną i zmienię w całym pasku :).  Zaczynam rozumieć dlaczego niektórzy nasi mistrzowie niechętnie stosują slam…

 

IMG 1199

IMG 1211

 

Ogólnie przy cytrynce czekoladowej wygląda fajnie :). Cytrynka zakupiona tu na bazarku. Niestety koperta trochę przeszła bo poobijana i ktoś ją próbował polerować. Ja, papierem ściernym, przywróciłem jej jako tako wygląd fabryczny i jest OK. Jak dla mnie, najładniejsza cytrynka, choć mogłaby mieć średnicę większą ze 2mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne paski, szczególnie ta podkładka dla żony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, oczywiście to klon na podstawie paska oryginalnego... Najtrudniej było utrzymać symetryczność tych krągłości i troszeczkę ma odchyłki ale na ręku tego nie widać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę powstał pasek do mojego ostatniego zakupu. Pogoda była piękna a ja niestety uziemiony przez chorobę nie chciałem zdychać w łóżku i spędziłem czas nad kolejnym dziełem. Czas tworzenia, około 7 godzin :) z różnymi przerwami. Pełen wypas, czyli wypełniany, od spodu z jasną skórą, bo chciałem zobaczyć czy mi się uda i wygląda to bardziej elegancko, a w części z dziurkami cieniowany, bo tego wymaga zapięcie. Z pocieniowaniem było trochę jazdy, ale grunt to ostry nożyk, którego co chwilę podostrzałem na kawałku skóry :). Z nicią w moim ulubionym kolorze, pasującą do koloru tarczy. Skórka oczywiście samodzielnie malowana. Jestem z niego zadowolony w 99%. Doznania z noszenia tak pięknego zegarka na własnym dziele spełniającym oczekiwania … bezcenne :).

 

IMG 1212

IMG 1214

IMG 1215

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem chwilę przerwy ale w ostatnich dniach powstał taki oto paseczek dla kolegi. Podobno się podoba :)

 

IMG 1232m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem swojemu Lum-Tecowi stworzyć ciekawy pasek na lato a tu wyskoczyły cztery różne :) aby lato było jeszcze bardziej kolorowe niż zazwyczaj jest :)

 

IMG 1240m

IMG 1241m

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekoladka full wypas pod zapięcie CW

 

IMG 1242

 

A tu Lumtec w ubranku :) kolor jest mega super

 

IMG 1243

IMG 1244

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie pogoda sprzyja pracom w ogrodzie a więc hobby trochę jest zaniedbywane, ale jednak powstał taki full wypasik.

IMG 1238

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogród ogrodem ale warto poświecić więcej czasu na robienie pasków. Wychodzi Ci to - gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.