Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Dwa Orienty, kilka pytań :)

orient automatic sapphire diver mako big mako

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 PeLeLy

PeLeLy
  • Stowarzyszenie
  • 473 postów

Napisano 29 luty 2016 - 18:58

Siema, 

przymierzam się do zakupu dwóch Orientów. Pierwsza sztuka to diver - najchętniej Big Mako bądź Ray. Tyle tylko, że zależałoby mi by te zegarki posiadały szafiowe szkło. Przeczytałem gdzieś (gdzieś na tym forum), że nowsze wersje tych czasomierzy są już produkowane z szafirem, ale ani na znanej platformie handlowej, ani na orientuhren.de nie udało mi się znaleźć. Na allegro trafiłem na taki zegar:

http://allegro.pl/ze...6006466234.html

Tyle tylko, że jest to jakaś damska wersja. Orientujecie się może, czy są męskie odpowiedniki, chodzi mi głównie o rodzaj szkła :)

Druga sprawa, to Orient :

http://www.orientuhr...0ai6sd7fv6riak0

Bardzo przypadł mi do gustu ten egzemplarz i chciałbym zasięgnąć języka właścicieli, jeśli jacyś tutaj są :) Podobnie jak wyżej, chciałbym mieć w tym zegarze szafirowe szkło, i również nie znalazłem takowej wersji. Czy w związku z tym jest opcja by dokupić sobie szafir i zrobić podmiankę? Jeśli tak, to jaki jest mniej więcej koszt takiego zabiegu? 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)

• 0

#2 egzo18

egzo18
  • Użytkownik
  • 2694 postów

Napisano 29 luty 2016 - 19:46

Jak do nurków założysz , tak do tego drugiego nie założysz .
  • 0

#3 PeLeLy

PeLeLy
  • Stowarzyszenie
  • 473 postów

Napisano 01 marzec 2016 - 15:44

Ok, a czy są jakieś Orienty typu "garniturowiec", posiadające szafirowe szkiełko ? Bo chyba nawet w Orient Starach nie jest ono montowane?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#4 rinkazki

rinkazki
  • Użytkownik
  • 2484 postów

Napisano 01 marzec 2016 - 16:17

Orient Curator Ma szafir

• 0

#5 dorob

dorob
  • Użytkownik
  • 169 postów

Napisano 01 marzec 2016 - 16:55

Tu masz Mako w II versji na USA 

Szafir i bezel 120 klików

Pojawia się i szybko znika z półek, trzeba czatować.

http://www.longislan..._p/em6500hd.htm

• 0

#6 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 5799 postów

Napisano 01 marzec 2016 - 17:09

Jeśli podoba Ci się Ray albo Big Mako i jedyną rzeczą która Ci przeszkadza jest brak szafiru to szkło z AR możesz łatwo dokupić

http://www.ebay.pl/i...ZyQ3ig1GW38k3Sg

• 0

#7 PeLeLy

PeLeLy
  • Stowarzyszenie
  • 473 postów

Napisano 01 marzec 2016 - 19:36

Tu masz Mako w II versji na USA 

Szafir i bezel 120 klików

Pojawia się i szybko znika z półek, trzeba czatować.

http://www.longislan..._p/em6500hd.htm

Dzięki serdeczne :) Faktycznie musi szybko znikać, bo rzadko się go widuje, a w powyższym linku też jest już "out of stock" :) Na jakichś europejskich stronach się trafiają?

Jeśli podoba Ci się Ray albo Big Mako i jedyną rzeczą która Ci przeszkadza jest brak szafiru to szkło z AR możesz łatwo dokupić

http://www.ebay.pl/i...ZyQ3ig1GW38k3Sg

A jaki jest koszt przełożenia takiego szkiełka, no i czy zrobię to w Warszawie, czy muszę gdzieś odesłać zegarek?

• 0

#8 dorob

dorob
  • Użytkownik
  • 169 postów

Napisano 01 marzec 2016 - 19:43

Nie widziałem jeszcze II w europejskich ofertach.

Może ktoś inny widział.

Ray, Mako i Big Mako są na naszym bazarku.

• 0

#9 PeLeLy

PeLeLy
  • Stowarzyszenie
  • 473 postów

Napisano 01 marzec 2016 - 20:30

Nie widziałem jeszcze II w europejskich ofertach.

Może ktoś inny widział.

Ray, Mako i Big Mako są na naszym bazarku.

Tak, tak widziałem, chociażby Istvan wystawia. Zastanowię się, jeśli faktycznie zdobycie II jest tak trudne i dostępne są tylko w USA, rozważę kupno jakiegoś forumowego i wymianę szkła....

• 0

#10 egzo18

egzo18
  • Użytkownik
  • 2694 postów

Napisano 01 marzec 2016 - 23:13

Bo chyba nawet w Orient Starach nie jest ono montowane?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Wszystkie stary oprócz classica mają szafir .
A tak to szafir ma kurator , senator , Sun Mon i parę innych .
  • 0

#11 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 5799 postów

Napisano 02 marzec 2016 - 06:21

A jaki jest koszt przełożenia takiego szkiełka, no i czy zrobię to w Warszawie, czy muszę gdzieś odesłać zegarek?

Koszt przełożenia szkła jest różny - od zegarmistrza zależy - ja płaciłem 30PLN, cena razem ze sprawdzeniem szczelności. Czy w Warszawie się da? Pewnie tak skoro w Opolu się dało ;)  Powinien zrobić Ci to każdy zegarmistrz który ma możliwości sprawdzenia WR

Użytkownik Daito edytował ten post 02 marzec 2016 - 06:22

• 0

#12 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13156 postów

Napisano 02 marzec 2016 - 13:04

Kup Mako lub Big Mako .

• 0

#13 Jorguś77

Jorguś77
  • Użytkownik
  • 681 postów

Napisano 11 marzec 2016 - 20:42

Siema, 

przymierzam się do zakupu dwóch Orientów. Pierwsza sztuka to diver - najchętniej Big Mako bądź Ray. Tyle tylko, że zależałoby mi by te zegarki posiadały szafiowe szkło. Przeczytałem gdzieś (gdzieś na tym forum), że nowsze wersje tych czasomierzy są już produkowane z szafirem, ale ani na znanej platformie handlowej, ani na orientuhren.de nie udało mi się znaleźć. Na allegro trafiłem na taki zegar:

http://allegro.pl/ze...6006466234.html

Tyle tylko, że jest to jakaś damska wersja. Orientujecie się może, czy są męskie odpowiedniki, chodzi mi głównie o rodzaj szkła :)

Druga sprawa, to Orient :

http://www.orientuhr...0ai6sd7fv6riak0

Bardzo przypadł mi do gustu ten egzemplarz i chciałbym zasięgnąć języka właścicieli, jeśli jacyś tutaj są :) Podobnie jak wyżej, chciałbym mieć w tym zegarze szafirowe szkło, i również nie znalazłem takowej wersji. Czy w związku z tym jest opcja by dokupić sobie szafir i zrobić podmiankę? Jeśli tak, to jaki jest mniej więcej koszt takiego zabiegu? 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)

Na orient uhren jest opcja wyposarzenia w szkiełko szafirowe za doplatą, właśnie niedawno tak zrobiłem 

• 0

#14 Jorguś77

Jorguś77
  • Użytkownik
  • 681 postów

Napisano 20 lipiec 2016 - 20:55

Big Mako można w orientuhren.de można zamówić z szkiełkiem szafirowym i poprawiona lumą. Oczywiście kosztuje to niemało , ja jestem zadowolony że tak właśnie zamówiłem
  • 0

#15 qniczynka

qniczynka
  • Użytkownik
  • 2380 postów

Napisano 27 lipiec 2016 - 20:33

Do Raya założyłem szafir po wakacjach 2015, na których mineralne sie poddało i wróciło na maxa porysowane. Szafir z ebay jest po dwóch intensywnych wyjazdach i nic. ZERO rys, a zegarek nadal wodoszczelny (sprawdzane)

ori.jpg

• 0

#16 trollu

trollu
  • Użytkownik
  • 1871 postów

Napisano 27 lipiec 2016 - 20:40

a widział ktoś jakieś foty Orange Raya z szafirem? Jakiś wizualny efekt na plus? Mój ma 2 lata, był ze mną na wakacjach, jeździ na baseny, ostatnio na rowerze (ale jednak to nie środowisko dla niego  :lol: ) i rys brak. Ciekawi mnie tylko ewentualny efekt wizualny, bo w przypadku niebieskiego można przeczytać opinie, że tarcza lepiej się prezentuje pod szafirem niż pod minerałem

• 0

#17 Dziobak

Dziobak
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 28 lipiec 2016 - 00:31

Ja jestem szczęśliwym użytkownikiem big mako od 3 tygodni. Od ekstremalnych sytuacji mam G squad, więc brak szafiru to nie problem. Ale stwierdzam że luma w tym modelu jest wyjątkowo beznadziejna. Więc skoro myślisz o upgrade zegarka to nie zapomnij o lumie. I o odwazniku na 2 rękę, bo przez ciężar zegarka mam rękę dłuższą o 30cm
  • 0

#18 trollu

trollu
  • Użytkownik
  • 1871 postów

Napisano 28 lipiec 2016 - 04:11

no to wyglądasz trochę mało proporcjonalnie a Ray lumę ma bardzo dobrą i nic nie trzeba poprawiać

• 0

#19 Jaroslaw Jerry Esowy

Jaroslaw Jerry Esowy
  • Użytkownik
  • 3091 postów

Napisano 28 lipiec 2016 - 06:34

Big Mako można w orientuhren.de można zamówić z szkiełkiem szafirowym i poprawiona lumą. Oczywiście kosztuje to niemało , ja jestem zadowolony że tak właśnie zamówiłem

pokaz fotke i napisz ile w sumie kosztowal. Mialem na to ochote ale po podliczeniy wtszlo mi ze taniej bedzie kupic seiko :)
  • 0

#20 qniczynka

qniczynka
  • Użytkownik
  • 2380 postów

Napisano 28 lipiec 2016 - 11:15

a widział ktoś jakieś foty Orange Raya z szafirem? Jakiś wizualny efekt na plus? Mój ma 2 lata, był ze mną na wakacjach, jeździ na baseny, ostatnio na rowerze (ale jednak to nie środowisko dla niego  :lol: ) i rys brak. Ciekawi mnie tylko ewentualny efekt wizualny, bo w przypadku niebieskiego można przeczytać opinie, że tarcza lepiej się prezentuje pod szafirem niż pod minerałem

Jedyny Ray z szafirem który widziałem to mój. Ale wydaje mi sie ze efekt szafiry na plus to lepsza widocznośc szlifu na tarczy. Jesli tarcza jest bez szlifu a szkielko nieporysowane to nie ma co wymieniac wg mnie. 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: orient, automatic, sapphire, diver, mako, big mako

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych