Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomek z Wrocławia

ZAKUPY POZA UE A CŁO I VAT

Rekomendowane odpowiedzi

To ja mam pokrewne pytanie. Kupiłem Sea-Gulla w Niemczech, niestety zepsuł się i umawiam się ze sprzedawcą na naprawę gwarancyjną. Padł pomysł, żeby wysłać zegarek bezpośrednio do Hongkongu - dla mnie bomba - szybciej trafi do kogoś kto go potrafi naprawić. 

 

Problem - co z powrotem naprawionego zegarka z Chin do mnie. Czy da się jakoś zaznaczyć na wypadek kontroli celnej (dołączyć fakturę z Niemiec do przesyłki?), że już zapłaciłem za niego VAT w Niemczech, czy powinienem naciskać na sprzedawcę, żeby przynajmniej w drodze powrotnej przeszedł przez jego ręce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuj że sam naprawisz w Polsce, a On pokryje koszty naprawy..

Będzie szybciej , i łatwiej.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuj że sam naprawisz w Polsce, a On pokryje koszty naprawy..

Będzie szybciej , i łatwiej.

Pomysł dobry, ale 3 warsztaty we Wrocławiu bardzo niechętnie patrzyły na Sea-Gulla i nie sądzę, żeby inni mieli lepsze podejście - brak części, nie chcą naprawiać skoro jest na gwarancji, lub boją się, że chińskiego zegarka się nie da naprawić. Spróbuję z przesyłką do Chin, mają ją opisać w drodze powrotnej jako powrót z naprawy i dołączyć oryginalną fakturę z Niemiec, zobaczę co wyjdzie i pewnie napiszę na forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem - co z powrotem naprawionego zegarka z Chin do mnie. Czy da się jakoś zaznaczyć na wypadek kontroli celnej (dołączyć fakturę z Niemiec do przesyłki?), że już zapłaciłem za niego VAT w Niemczech, czy powinienem naciskać na sprzedawcę, żeby przynajmniej w drodze powrotnej przeszedł przez jego ręce?

Zapłacisz cło + VAT, bo to jest dla celnika zwykły import. Pisanie o powrocie z naprawy nie pomoże (formalnie).

 

Żeby naprawiany towar mógł wrócić bez opłat, musi być przeprowadzona specjalna procedura eksportu czyli musisz _przed_ wysłaniem lub sprowadzeniem czegokolwiek uzyskać pozwolenie Ministerstwa Finansów na "uszlachetnianie bierne". Wtedy w przypadku poświadczenia naprawy gwarancyjnej nie zapłacisz cła, a w przypadku naprawy odpłatnej zapłacisz tylko od kosztów naprawy.

Komplet informacji:

http://www.finanse.mf.gov.pl/clo/informacje-dla-przedsiebiorcow/przeznaczenia-celne/procedura-uszlachetniania-biernego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapłacisz cło + VAT, bo to jest dla celnika zwykły import. Pisanie o powrocie z naprawy nie pomoże (formalnie).

 

Żeby naprawiany towar mógł wrócić bez opłat, musi być przeprowadzona specjalna procedura eksportu czyli musisz _przed_ wysłaniem lub sprowadzeniem czegokolwiek uzyskać pozwolenie Ministerstwa Finansów na "uszlachetnianie bierne". Wtedy w przypadku poświadczenia naprawy gwarancyjnej nie zapłacisz cła, a w przypadku naprawy odpłatnej zapłacisz tylko od kosztów naprawy.

Komplet informacji:

http://www.finanse.mf.gov.pl/clo/informacje-dla-przedsiebiorcow/przeznaczenia-celne/procedura-uszlachetniania-biernego

 

zgodnie z prawem celnym UE, ale pachnie paranoją ;) To po prostu zmuszanie nas do tego, by kupować w UE: drożej i często z gorszą obsługą. Ale w interesie potentatów produkujących zegarki w Europie. Tylko coraz mniej w nich europejskich części, Niemcy przodują w eksporcie produkcji do Chin (gdzie taniej, bo koszty pracy niższe i nie trzeba przejmować się ekologią). Szwajcarzy z kolei bawią się w ciuciubabkę, taka ronda różni się od seagulla tylko tym, że - upraszczając - w rondzie wachnik pochodzi ze Szwajcarii, a reszta z Chin.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.