Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Wahnik

Teraz PERLON

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ,

 

Ostatnio dosyć często można zauważyć paski z plecionki tworzywa sztucznego tzw. "perlon". Jest jakiś come back tego rodzaju materiału.

Mnie kojarzy się z ogólnodostępnym kiedyś paskiem sprzedawanym w kioskach Ruchu, w wielu kolorach, z nieodłączną klamerką wyciętą na prasie z kawałka blachy.

Ówczesna wielość kolorów perlonu może jedynie równać się z możliwościami pasków Nato.

Kojarzy się też ze spracowaną ręką człowieka PRL-u gdzieś w tramwaju, w fabryce czy na ulicy...

 

Ok, tamte czasy minęły ( mam taką niepewną nadzieję ) i dziś perlon wraca do łask w nowej odsłonie.

Napiszcie , proszę co sądzicie o tych paskach, w jakich konfiguracjach mogły by się sprawdzić i jak możemy pokazać ich walory estetyczne, które posiadają; czyż nie ?  :)


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ja zafascynowany fotami w necie Subów na różnokolorowych perlonach kupiłem jeden na próbę. Jestem fanem (a przynajmniej bardzo lubię  :P ) nato, szczególnie zulu i jednak perlon chyba nie odciągnie mnie od nato. Uważam, że nato jest wygodniejsze, miększe i nie jest plastikowe. Przy zakładaniu zegarka z perlonem jest problem, zegarek lata luźno po pasku, za nato możemy chwycić i mamy pewność, że zegarek z niego nie odfrunie. Z drugiej strony podoba mi się splot na perlonie oraz masa wersji kolorystycznych, chodzi mi po głowie kolejny zakup i pewnie dojdzie kolejny perlon bo jakiś wielki wydatek to nie jest. Dla mnie największy popis perlon może dać wtedy, gdy ubieramy się z przewagą jakiegoś koloru w ubiorze, dobranie perlona pod kolorystykę ubioru nie jest problemem, w dodatku wymiana paska trwa sekundy.

Skojarzeń z PRL i kioskiem nie mam, może przez to, że jak się rodziłem to PRL się kończył  :P

tumblr_nerl93ZpjL1tqz0xzo1_500.jpg

11352955_400289133488020_38063775_n.jpg

 

albo wersja wyróżniająca się

0384e5c44dd1ab721f9575aa1490569d.jpg

 

a tutaj perlon o innym splocie, nie widziałem jeszcze takiego

IMG_5973_zpslj39jn8f.jpg

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, połączenia kolorystyczne bardzo ciekawe.  :)


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja swgo kiedys kupilem kilka kolorow. Wszystko jest ok do czasu jak zlapia wilgoc. Szerokosc z 22 zrobila sie prawie 24. Po prostu sie rozlaza. Wygladaja fajnie, jak ktos lubi zabawe z kolorami. U mnie bylo tak:

 

bed7c830a84922c746492d5670f90dca.jpg

27c3768237a26ddff6794d9fe1b47b79.jpg

e6556d67d84099ef8c47853cc3400b91.jpg

30cfbdd2eaa17fbb1b44369df0267ccd.jpg5957215854577fa4e41520b1d05b65cc.jpg

0819448e0a00aae157c32d0868297bf6.jpg

9f1d46c6dd031bee3671d63d901f1401.jpg

Edytowane przez dtox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i takimi fotami perlon przekonuje do siebie  :D  co z nim nie tak w związku z wilgocią? Chyba, że tylko te z cheapesnatostrap są takie plastikowe, nie wiem co miałaby im zaszkodzić wilgoć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@trollu i @dtox - gdzie kupujecie swoje perlony? Też mi chodzą po głowie i zastanawiam się czy szukać na Allegro, czy jakiś zagraniczny sklep lepiej?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swgo kiedys kupilem kilka kolorow. Wszystko jest ok do czasu jak zlapia wilgoc. Szerokosc z 22 zrobila sie prawie 24. Po prostu sie rozlaza. Wygladaja fajnie, jak ktos lubi zabawe z kolorami. U mnie bylo tak:

 

 

Swoimi zdjęciami przekonałeś mnie do tego żeby samemu kupić dwa perlony do mojego O1 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6f366c38c5ba00f9e90fa5f273c3e4c6.jpg

To sobie wybierz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widzę to żółty w przewadze, ale wszystkie wyglądają kapitalnie z Waszymi nurasami ( pewnie z innymi też jak powyższa Omega) , są na wygląd jakieś takie "mięsiste"- kto da zdjęcie z innym zegarkiem niż diver ?


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój SSA003, 22mm

DSC_0569.jpg

 

stara fota, SSA aktualnie na bransolecie a perlon leży w pudełku  :P  zastanawiam się nad perlonem do sumo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak to by było, ale czy do Sumo perlon nie byłby zbyt wiotki ? Zegarek trochę waży i niedobrze by było, gdyby telepał się na przegubie , no chyba żeby mocno dopiąć. ;)


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości zrobiłem ważenie  :lol: zegarki na oryginalnych bransoletach, SSA 162g vs Sumo 171g więc jakiejś wielkiej różnicy nie ma, SSA ułomkiem też nie jest ale fakt - trochę pływa na perlonie. Perlon jest śliski, do tego SSA ma mocno podgięte uszy i perlon przebiega pod nim praktycznie płasko. W google są foty sumo na perlonie więc ameryki bym nie odkrył  ;)  w dodatku celowałbym w niebieskiego perlona, jak nie przyjął by się do sumo to VC chrono 3 z niebieską tarczą go na pewno polubi  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie: perlon  22mm ułoży się w przestrzeń między uszami o szer.21mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perlon? Tak ale tylko dobrej jakości. Zakupię coś na próbę z watchobsession lub watchgecko lub eulit.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup 20mm. One sie rozlaza po kilku dniach noszenia jak zlapia wilgoci troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek trochę stary, ale pozwolę sobie napisać odpowiedź, ponieważ jest ona dość istotna dla tematu.

 

Koledzy, paski o których tutaj rozmawiacie, to NIE JEST PERLON, a tylko pleciony nylon.

 

Wielu sprzedawców używa słowa "perlon" dla określenia pasków z plecionego nylonu, ale jest to wprowadzający w błąd zabieg marketingowy. Perlon nie określa stylu paska, tylko materiał.

 

Pleciony nylon ma zupełnie inne właściwości, niż prawdziwy Perlon. Wszystkie zastrzeżenia, które w tym wątku się pojawiły względem pasków perlonowych dotyczą właśnie plecionego nylonu. Nie występują one w paskach Perlonowych.

 

Jedynym producentem wytwarzającym paski z prawdziwego Perlonu jest Eulit. Wynika to chyba z patentu. Polecam nabyć jeden na próbę, żeby zobaczyć jak wielka jest to różnica.

Paski Eulit niestety w Polsce generalnie są niedostępne, ale widzę że na OLX można w tej chwili znaleźć kilka wzorów.

Edytowane przez lockheed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podpowiedzieliby mi Panowie, który pasek typu perlon "zachowuje" się tak, jak NATO od Havestona. Tzn. wyjątkowo układa się na nadgarstku. Zraziłem się do większości NATO ze względu na ich sztywność, nieco większy zegarek i wszystko tam odstaje - NATO strong to dla mnie "antypasek".

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrać rozmiar perlona do zegarka? Na jakimś forum znalazłem info że -2 od szerokości w uszach, ale to była tylko jedna opinia. Planuje zakup rios1931, kupował ktoś? Fajnie mają rozwiązane zakończenie, dużo ładniej niż alliexpresowe itp

post-3565-0-31730000-1519681101_thumb.jpg

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podpowiedzieliby mi Panowie, który pasek typu perlon "zachowuje" się tak, jak NATO od Havestona. Tzn. wyjątkowo układa się na nadgarstku. Zraziłem się do większości NATO ze względu na ich sztywność, nieco większy zegarek i wszystko tam odstaje - NATO strong to dla mnie "antypasek".

 

Prawdziwy perlon (czyli Eulit) nie może układać się jak cienka szmatka, czy natowski nylon, bo taka natura materiału, że musi mieć w sobie pewną dozę sztywności. Natomiast nie znaczy to, że ma odstawać. Nic podobnego. Modele z cienkiego perlonu (Eulit Kristall) dopasowują się idealnie do kształtu zegarka pod wpływem nawet lekkiego naciągu paska. Nie ma wtedy mowy o odstawaniu od teleskopów, czy ręki. Gubsze wersje, np. Eulit Palma - wystarczy włożyć pasek do ciepłej wody, przytrzymać chwilę zgięty, i po problemie. Ma wiele pasków z różnych materiałów i nie ma wygodniejszego, bardziej komfortowego i lepiej układającego się materiału, niż perlon Eulit.

 

 

Jak dobrać rozmiar perlona do zegarka? Na jakimś forum znalazłem info że -2 od szerokości w uszach, ale to była tylko jedna opinia. Planuje zakup rios1931, kupował ktoś? Fajnie mają rozwiązane zakończenie, dużo ładniej niż alliexpresowe itp

attachicon.gif63129742-32C2-4A50-A86E-E6BDB3EE8830-10182-0000091BAF1C6A72.jpg

Rozmiar taki, jaki ma zegarek. Ale jeśli weźmiesz o 2mm szerszy lub cieńszy - tragedii nie będzie. Perlon Eulitu bardzo dobrze dopasowuje się do węższych rozstawów, natomiast perlon udawany (czyli pleciony nylon) bez problemu się "rozłazi" po szerszych teleskopach zapełniając szczeliny.

Ale jeśli masz wybór, to bierz rozmiar taki, jaki w zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, szkoda tylko że eulit ma mały wybór kolorów, choć na eBay są jakieś eulit vintage, to cena powala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę nietypowy rozmiar paska w jednym zegarku 21mm, czyli w przypadku Perlon Eulit brać lepiej 22mm niż 20mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eulit ma różne modele. Jeśli jest to Palma, to ten grubszy pasek ładnie wypełnia nawet szersze rozstawy. Czyli do 21mm ja brałbym 20mm Palma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.