Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gostek74

Duży zegarek z wahadłem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Czy znajdzie się ktoś kto pomoże mi krok po kroku za rączkę ustawić ten zegarek ? Ma siedem młotków i chyba jest dość stary.Podobno ma znaczenie z której strony cięższy odważnik.Jak podciągnąłem prawy do góry i rozbujałem wahadło to chwileczkę chodził.Pomocy

IMG 20160228 172846

IMG 8521

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest proste. Musisz wyjąć mechanizm, rozebrać go, wyczyścić, usunąć ewentualne luzy i poważniejsze usterki, złożyć, naoliwić w odpowiednich miejscach, zamontować w skrzyni. Na koniec ustawić wychwyt - i gotowe. Przy okazji zapewne na jaw wyjdzie, że to Gustav Becker :)

Cięższa waga napędza mechanizm bicia.

Szczegóły znajdziesz na forum.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym i narzędzia i materiały potrzebne. Czym chcesz to robić? Palcami? itd itp... 

P.S. Reasumując: Oddaj fachowcowi do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj kolego , nie da się tego napisać od tak . Zresztą po co? Przecież to wszystko już zostało napisane i powiedziane - to nie wiedza jakaś tajemna.

Jedyne co widzę na tych zdjęciach to to, że młotki są ustawione nie symetrycznie (być może da się przesunąć półkę na sankach w prawo)... ale czy to pomoże w czymkolwiek to tego Ci już nie powiem. Często też bywa , że gdzieś się łańcuchy przyblokuja - trzeba próbować to znaleźć... Do tego są potrzebne podstawowe narzędzia. Czyszczenie to też procedura ...Tak przez internet to można coś podpowiedzieć ale w konkretnej sprawie, przyczynie a nie tak ogólnie jak Ty to napisałeś.

To tak jakbyś zalogował się na forum motoryzacyjne i napisał: Słuchajcie samochód nie działa - możecie mnie za rączkę itd... Rozumiem, że wziąłeś sobie do serca zasadę: Kto pyta nie błądzi ale nikt tu Ci nie napisze jak przebierać nogami - to podstawy , których trzeba się nauczyć.

Kolega tarant i tak zachował iście zegarmistrzowski spokój i napisał co się robi - co do tego jak czym i po co to masz grube rozdziały w literaturze i tutaj na forum - po co to powielać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Czy znajdzie się ktoś kto pomoże mi krok po kroku za rączkę ustawić ten zegarek ? Ma siedem młotków i chyba jest dość stary.Podobno ma znaczenie z której strony cięższy odważnik.Jak podciągnąłem prawy do góry i rozbujałem wahadło to chwileczkę chodził.Pomocy

Myślę, że żaden zegarek nie będzie chodził dobrze, gdy stoi na podłodze, czyli po pierwsze załóż go sobie na rękę, albo chociaż włóż do kieszeni, a jak jeszcze wtedy nie będzie chodził jak się należy, to jedyne wyjście udać się po pomoc do zegarmistrza, ale tylko takiego, który odróżnia zegarek od zegara.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UUU I powiało chłodem...

Spoko 74 ja Ci pomogę .

Ładna Baba weź ją  74 do łóżka i pokochaj może zacznie chodzić.

A tak na powążnie to sprawdxź werk czy jest czysty i naoliwiony , jeżeli jest brudny to nie eksperymentuj samnie wyczyścisz bo gdzie i czym ?  Tego w  wiaderku z benzyna nie wyczyścisz pendzelkiem. Maszyna z ultradzwiękami kosztuje ok 1tyś najtańsza więc daj se chłopie spokój , zawieź do mastera ....

Jesli się nie przestraszyłeś i dalej chcesz spieprzyć tą urodziwą Babę to ją rozkręć i umyj a potem nasmaruj i ma działać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UUU I powiało chłodem...

Spoko 74 ja Ci pomogę .

Ładna Baba weź ją  74 do łóżka i pokochaj może zacznie chodzić.

A tak na powążnie to sprawdxź werk czy jest czysty i naoliwiony , jeżeli jest brudny to nie eksperymentuj samnie wyczyścisz bo gdzie i czym ?  Tego w  wiaderku z benzyna nie wyczyścisz pendzelkiem. Maszyna z ultradzwiękami kosztuje ok 1tyś najtańsza więc daj se chłopie spokój , zawieź do mastera ....

Jesli się nie przestraszyłeś i dalej chcesz spieprzyć tą urodziwą Babę to ją rozkręć i umyj a potem nasmaruj i ma działać 

No cóż, na złotą łopatę, to zbyt młode wykopalisko, ale na brąz... nominacja pewna. :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszopostowy Kolego. A wiesz co to Nagroda Złotego Szpadla?

Pendzelkiem się nie da, to fakt. Ale machina ultradźwiękowa nie jest niezbędna.


Edycja

Wężykiem, wężykiem :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładna ta baba. W sumie to by mi do secesji przypasowala. Jak się w łóżku nie rozgrzeje i będziesz miał baby dość daj znać. Pociesze i ja i Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa secesja... Toż to zwyczajny Adolfhitlerbarock jest...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mojej secesji by przypasował, a nie jest secesja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.