Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

albiNOS 01

Podróż w czasie... zaćmienia Słońca

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy zakładam ten temat jest 8 marca, znany szerzej jako dzień kobiet. Po północy, to jest 9 go marca zacz nie się zaćmienie słońca. Nie będzie nam dane oglądać go na żywo (większości z nas zapewne) ale będzie to wyjątkowe zaćmienie słońca. Nie, nie dlatego, że dla nas niewidoczne. Dlatego, że zacznie się dzień później niż się skończy. Wydawało by się, że to nie możliwe. Ciekawe, przyznam, że sam musiałem chwilę podumać jak to możliwe, że mój imiennik Albert Einstein miał rację i możliwe jest cofanie się w czasie. Niestety, rozwiązanie jest mniej romantyczne, ale też ciekawe, ktoś je zna?

 

http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/swiat,27/po-polnocy-zacznie-sie-calkowite-zacmienie-slonca-bedzie-wyjatkowe,195475,1,0.html

 

Pamiętam lata 90, częściowe zaćmienie słońca, czasy chyba podstawówki, może trochę później. Pamiętam  też komentarze w mediach, że kolejne podobne nastąpi za jakieś 20 parę lat. Wtedy wydawało się to kosmicznie odległym czasem. A jednak nastąpiło. Kurde, coś magicznego w tym jest, nawet nie w samym zaćmieniu ale tej otoczce, w fakcie, że pamiętam dokładnie ten dzień jakby o było wczoraj. Że kury poszły spać 2 godziny wcześniej, że trochę się wkurzyłem, że do końca dnia już nie było ciepło bo zaraz po zaćmieniu nastał wieczór, pamiętam nawet w którym dokładnie miejscu na niebie było wtedy słońce i z którego miejsca je oglądałem przez klaka par ciemnych okularów. Nie przyszło mi do głowy, że za dwadzieścia kilka lat będę przy podobnym zaćmieniu siedział na szkoleniu z ochrony informacji niejawnych, i przez jaką płytę CD patrzyłem w słońce podczas przerwy.

 

Pamiętacie takie rzeczy?

 

Miejsce na rozmyślenia, wspomnienia, bujanie w obłokach. Zapraszam do dyskusji, luźnych przemyśleń.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zjawisko, związane z naszym hobby tj. czasem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnienie czasu jest sprawą dyskusyjną, od zawsze było, a dzisiaj przy mech. kwantowej wielu fizyków twierdzi ze czas nie istnieje.

Jesteśmy miłośnikami obserwacji stanow cząstek w naszym układzie splątania :D


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez RTK-WGM
      Zmiana czasu zimowego na letni!
       
      Czas letni środkowoeuropejski w 2022 roku zostanie wprowadzony dnia 27 marca o godzinie 02:00 czasu środkowoeuropejskiego (01:00 Uniwersalnego Czasu Koordynowanego UTC).
      Zmieniamy wskazania zegarów z godziny 02:00 na godzinę 03:00, która będzie godziną początkową czasu letniego środkowoeuropejskiego, tym samym nasza noc będzie krótsza o godzinę.
       

      Designed by Freepik
    • Przez reme
      Witam,
      Mam zamiar zakupu modelu Casio W-736H (lub ewentualnie Casio W-735H, praktycznie identyczne modele). W związku z tym mam nastepujące pytanie (raczej do posiadaczy tych modeli): Czy jest możliwość wyświetlenia aktualnego czasu podczas mierzenia czasu stoperem/timerem w tych modelach? Wiem z recenzji oraz instrukcji do tych modeli, że przed rozpoczęciem mierzenia czasu aktualna godzina jest wyświetlana u góry wyświetlacza, natomiast po rozpoczęciu mierzenia zmienia się ona w licznik minionych godzin. Czy jest jakiś sposób (np. przez kliknięcie przycisku ADJUST lub innego w trakcie mierzenia czasu) wyświelenia aktualnej godziny bez wyłączania stopera/timera i tracenia zmierzonego czasu? Dodam, że instrukcja do innego modelu świadczy o tym, że powinno być to możliwe: "https://support.casio.com/global/en/wat/manual/3464_en/VPCVSYgcuscjgp.html" Dodatkowo, czy są jakieś istotne różnice między tymi modelami (Casio W-735H, W-736H) oprócz wyglądu tarczy?
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Krokodyl Tik-Tak
      Szanowni Koledzy!

      Nazywam się Łukasz Radziszewski. Jestem artystą i od kilku lat aktywnym uczestnikiem Forum. Przygotowuję właśnie projekt „Słońca”.  Polega on na budowie zupełnie nowego, niespotykanego, czasomierza. Dzięki temu w trakcie trwającej dwadzieścia cztery godziny wystawy, uda się zatrzymać upływ czasu. Jestem zaszczycony, że Klub Miłośników Zegarów i Zegarków zechciał zostać Oficjalnym Partnerem wydarzenia. 

      Punktem odniesienia jest tu tytułowe słońce. Wytyczyliśmy globalny szlak, wzdłuż wszystkich stref czasowych dookoła Ziemi. To sieć miejsc, na kilku kontynentach, z których jednego dnia, 23 września nagrane zostaną wschód i zachód Słońca.

      Płynne przeskakiwanie do następnych stref i połączenie ze sobą wszystkich filmów "na żywo", umożliwi stworzenie ciągłej projekcji. Słońce dosłownie zatrzyma się nad horyzontem. W jednym miejscu, na dwóch dużych ekranach, pokazane zostaną bliźniacze filmy, ukazujące oddzielnie o wschód i zachód. 
      Więcej informacji w dokumencie pdf. (...)

      Projekt wszedł teraz w ostatnią fazę działań. To odpowiedni moment, bo każdy z nas może już przewidzieć co będzie robił za trzy tygodnie, 23 września. Wspólnie z KMZiZ szukamy osób, które zechciałyby nagrać krótki, 20 minutowy film wschodu i zachodu Słońca. Może być słabej jakości, wręcz takiej oczekujemy. Wystarczy telefon czy tablet, dostęp do Internetu (i jakaś podpórka). Dzięki temu można transmitować słońca w miejscu, w którym się aktualnie znajdujecie. Prosta rzecz, a kluczowa dla projektu. 
      Wiadomo, że nagranie na żywo może się nie udać. Dlatego chcemy zabezpieczyć siebie i Was w zapasową kopię, którą ewentualnie będzie można odtworzyć. Prosilibyśmy Was o nagranie filmów parę dni wcześniej i przesłanie materiału do nas.

      Więcej informacji już wkrótce. Obserwujcie temat i pomyślcie czy nie macie kogoś np. w Rosji, Kazachstanie, Chinach, Australii, Alasce albo nawet gdzieś w Europie. Im bardziej egzotyczne miejsca, dziwne wyspy, tym lepiej! 

      Łukasz & KMZiZ

      Słońca, PL, Łukasz Radziszewski.pdf
    • Przez PenyWay
      Witam.Czy mógłbym prosić numer ref. tego zegarka?Na deklu pisze,,61964,, ale co to ma wspólnego?Jaki rocznik?

      Wiem...Niedługo idzie do polerki
    • Przez albiNOS 01
      Ponoć niema tak naprawdę definicji czasu. Ja ze swojej pracy zawodowej wiem doskonale, że czas to coś... czego niema. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zapraszam do dyskusji.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.