Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Podróż w czasie... zaćmienia Słońca

Wyjątkowe zaćmienie słońca, wspomnienia, bujanie w obłokach, rozmyślenia. zaćmienie słońca czas podróż w czasie wspomnienia bujanie w obłokach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 albiNOS 01

albiNOS 01
  • Użytkownik
  • 712 postów

Napisano 08 marzec 2016 - 22:11

Gdy zakładam ten temat jest 8 marca, znany szerzej jako dzień kobiet. Po północy, to jest 9 go marca zacz nie się zaćmienie słońca. Nie będzie nam dane oglądać go na żywo (większości z nas zapewne) ale będzie to wyjątkowe zaćmienie słońca. Nie, nie dlatego, że dla nas niewidoczne. Dlatego, że zacznie się dzień później niż się skończy. Wydawało by się, że to nie możliwe. Ciekawe, przyznam, że sam musiałem chwilę podumać jak to możliwe, że mój imiennik Albert Einstein miał rację i możliwe jest cofanie się w czasie. Niestety, rozwiązanie jest mniej romantyczne, ale też ciekawe, ktoś je zna?

http://tvnmeteo.tvn2...195475,1,0.html

Pamiętam lata 90, częściowe zaćmienie słońca, czasy chyba podstawówki, może trochę później. Pamiętam  też komentarze w mediach, że kolejne podobne nastąpi za jakieś 20 parę lat. Wtedy wydawało się to kosmicznie odległym czasem. A jednak nastąpiło. Kurde, coś magicznego w tym jest, nawet nie w samym zaćmieniu ale tej otoczce, w fakcie, że pamiętam dokładnie ten dzień jakby o było wczoraj. Że kury poszły spać 2 godziny wcześniej, że trochę się wkurzyłem, że do końca dnia już nie było ciepło bo zaraz po zaćmieniu nastał wieczór, pamiętam nawet w którym dokładnie miejscu na niebie było wtedy słońce i z którego miejsca je oglądałem przez klaka par ciemnych okularów. Nie przyszło mi do głowy, że za dwadzieścia kilka lat będę przy podobnym zaćmieniu siedział na szkoleniu z ochrony informacji niejawnych, i przez jaką płytę CD patrzyłem w słońce podczas przerwy.

Pamiętacie takie rzeczy?

Miejsce na rozmyślenia, wspomnienia, bujanie w obłokach. Zapraszam do dyskusji, luźnych przemyśleń.

Użytkownik albiNOS 01 edytował ten post 08 marzec 2016 - 22:12

• 0

#2 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 5919 postów

Napisano 08 marzec 2016 - 22:35

Ciekawe zjawisko, związane z naszym hobby tj. czasem :)
  • 0

#3 STARUSZEK

STARUSZEK

Piotr

• Użytkownik
  • 5990 postów

Napisano 09 marzec 2016 - 00:14

Istnienie czasu jest sprawą dyskusyjną, od zawsze było, a dzisiaj przy mech. kwantowej wielu fizyków twierdzi ze czas nie istnieje.
Jesteśmy miłośnikami obserwacji stanow cząstek w naszym układzie splątania :D

Użytkownik STARUSZEK edytował ten post 09 marzec 2016 - 01:22

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zaćmienie słońca, czas, podróż w czasie, wspomnienia, bujanie w obłokach

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych