Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

heewit

[Problem] G-Shock Gravitymaster 1100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zakupiłem ostatnio g-shock'a gravitymaster 1100. Noszę go już od kilku dni i dzisiaj miałem okazję się nim więcej pobawić. W trakcie "zabawy" moją uwagę przykuła wskazówka sekundnika. Otóż nie jest ona styczna z oznaczeniami na tarczy. W momencie resetu wskazówki na 12, widać idealnie, że jest ona lekko przesunięta. Nie jest wycentrowana. Wrzucam zdjęcia aby było Wam łatwiej zrozumieć o co mi chodzi  :D

 

Wskazówka w pozycji 00 sekund:

 

http://imgur.com/lSIEuVN

 

Wskazówka w pozycji 59 sekund:

 

http://imgur.com/8yma3Gx

 

Jak widać na zdjęciach nie jest to idealne położenie wskazówki.

 

Teraz moje pytanie. Czy istnieje możliwośc kalibracji tej wskazówki? Czy mogę to zrobić sam czy musiałbym oddać zegarek na gwarancji żeby wada ta została poprawiona? 

 

Nie jest to jakiś ogromny problem aczkolwiek od momentu jak to dostrzegłem czuję poirytowanie z tego powodu  :D

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój przypadek nie jest jedyny. Wg mnie nie naprawią tego w serwisie i jest to "normalne". Kiedyś o tym pisaliśmy na przykładzie GW-A1100 i jeszcze jakiegoś modelu. Prawdopodobnie za tą lipę może odpowiadać konstrukcja przeciwwstrząsowa.

Lubię Casio, kiedyś to była moja ulubiona firma, ale jak nadal będą ciągnąć taką politykę jak teraz to od nich odejdę.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w GA-1000 miałem to samo i niebył to właśnie odosobniony przypadek, widziałem kilka egzemplarzy z takim przesunięciem. 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest coś co mogę z tym zrobić? Skontaktować się ze sklepem i poprosić o wymiane zegarka bądź naprawę? Czy może podejść do zegarmistrza jakiegoś i poprosić o kalibaracje? 

 

Nie mam pojęcia czy taka wada kwalifikuje się do interwencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu niema czego kalibrować..  Możesz spróbować to zareklamować może Ci to uznają.


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój przypadek nie jest jedyny. Wg mnie nie naprawią tego w serwisie i jest to "normalne". Kiedyś o tym pisaliśmy na przykładzie GW-A1100 i jeszcze jakiegoś modelu. Prawdopodobnie za tą lipę może odpowiadać konstrukcja przeciwwstrząsowa.

Lubię Casio, kiedyś to była moja ulubiona firma, ale jak nadal będą ciągnąć taką politykę jak teraz to od nich odejdę.

Kamil, podobno 1 kwietnia mają zwolnić osobę odpowiedzialną za te wady w zegarkach Casio abyś nie odchodził jednak.

 

 

 

 

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heewit, problem powszednie znany i nie tylko w marce casio  ;)

Czasem trafisz a czasem nie  ^_^

A wiesz że to samo zdarza się w zegarkach za kilkanaście tysi   -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil, podobno 1 kwietnia mają zwolnić osobę odpowiedzialną za te wady w zegarkach Casio abyś nie odchodził jednak.

 

 

 

 

 

;)

A to w takim razie zostaję ;)


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to w takim razie zostaję ;)

Oszalałeś? Nie kasuj konta  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię Casio, kiedyś to była moja ulubiona firma, ale jak nadal będą ciągnąć taką politykę jak teraz to od nich odejdę.

Kamil Casio straszy, nie nas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, konto pozostanie, najwyżej skład marek zegarkowych zacznie się zmieniać ;) a to wszystko przez TOMALIUSZA! Citizenem mnie szczuje :D


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarkomaniak bez Seiko i Citizena to jak żołnierz bez karabinu  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ups... A właśnie wyzbyłem się wszelkich Seiko. Szczęśliwie mam Citizena. A Orient zamiast Seiko może być? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość, że starczy po jednym :P

Ja mam po dwa, zapobiegawczo :D


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient był ale się zbył ... u mnie, a reszta jak najbardziej zdublowana :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Seiko albo Citizena jakiś Hamilton może też być :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.