Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bravado

Problem ze zdjęciem bransolety w Casio Edifice EF-521

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Mam problem ze zdjęciem bransolety w moim zegarku Casio Edifice EF-521. Wciskam narzędziem do zdejmowania pasków (taki sztywny drut) w otwór oznaczony strzałką, ale teleskop nie sprężynuje, tylko przesuwa się tak jakby w całości z jednej strony na drugą. Chcę sciągnąć bransolete w całości żeby założyć pasek NATO. Czy da się wogole zdjąć taką bransoletek? Wkładam naprawdę wiele siły w wciśnięcie teleskopu ale ani drgnie tylko lata z jednej strony na drugą. Taka sama sytuacja na obu stronach paska, na górze i na dole. Gdy wciskam naraz z obu stron też się nic nie rusza. Jakieś pomysły? Może teleskop się zapiekł i trzeba go potraktować młotkiem? Wszystko na zdjęciach, wydaje mi się że w środku jest teleskop, jeśli nie proszę o rady jak zdjąć to ustrojstwo bo nie chcę sobie narzędzi połamać :)

 

WP2016032_swaxaqs.jpg

WP2016032_swaxqph.jpg

WP2016032_swaxqpw.jpg

WP2016032_swaxqpa.jpg

PS: Jestem oczywiście amatorem, który zaopatrzył się w narzędzia zegarmistrzowskie, także proszę o wyrozumiałość :).

post-88792-0-56395200-1458659660.jpg

post-88792-0-55157300-1458659661.jpg

post-88792-0-16994200-1458659665_thumb.jpg

post-88792-0-64542700-1458659769.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie są przypadkiem wkręty z imbusowymi łbami? Poczytałeś instrukcję, czy liczysz na fart? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Troche się tym śrubom już dostało, podobnie, jak i otoczeniu.

 

PS: młotka nie używaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy te narzędzia, które kolega kupił są na pewno zegarmistrzowskie. Jeśli tak, to stanowczo kolega ma za dużo siły albo determinacji.

Mój kumpel zwykł mawiać: jak zawiodą wszystkie sposoby, przeczytaj instrukcję obsługi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety w instrukcji nie ma ani słowa o tym jak zdejmować bransoletę. W instrukcji znalezionej w internecie też http://support.casio.com/storage/en/manual/pdf/EN/009/qw5026.pdf

http://www.casio.com/products/Watches/EDIFICE/EF521SP-1AV/

 

Narzędzia na pewno profesjonalne nie są ale wystarczają do wymiany większości pasków :)

http://www.ebay.de/itm/171066236726?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

To panowie jak to wygląda w moim zegarku? Są jakieś śruby? Na śrubę mi to nie wygląda. Teleskop? Odpowiadając na posty:

 

"Troche się tym śrubom już dostało, podobnie, jak i otoczeniu."

 

Ani jedna rysa na kopercie nie powstała w wyniku moich prób zdjęcia bransolety. Ot normalne ślady użytkowania.

 

"A to nie są przypadkiem wkręty z imbusowymi łbami? Poczytałeś instrukcję, czy liczysz na fart?  :)"

 

 

Na imbusy mi to nie wygląda. W instrukcji nie ma słowa o zdejmowaniu bransolety.

 

No to panowie co jest grane z tą bransoletą? To jakiś specjalne wkręty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc od kóry na tą śrubę wygląda trochę tak jak narysowałem na obrazku ;)

post-88792-0-52262200-1458666814.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu, żeby ściągnąć bransolete trzeba wybić sztyft,który jest osadzony na 2 tulejkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli jednak młotek. ;):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak młotek. ;):)

Byle nie ten od mostowych pali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Lincoln Six Echo
      Fajny field watch (czy jak tam) singapurskiego mikrobrandu RZE.
       
      Cena sklepowa: 2900 zł.
      Cena tutaj: 2000 zł.
      Wysyłka ubezpieczonym InPost: gratis.
       
      W komplecie bransoleta tytanowa i pasek firmowy RZE. 
       
       
      RZE: Resolute C3 Lume
       
      Resolute to ultrawytrzymały i lekki tytanowy zegarek terenowy, który zniesie codzienne wyzwania, stworzony dla odkrywcy.
       
      SPECYFIKACJA:
       
      Wymiary:
      - średnica bez koronki: 40mm
      - grubość koperty: 10,5mm
      - długość od ucha do ucha (L2L): 46mm
      - szerokość w uszach: 20mm (zwężenie do 16mm przy zapięciu).
       
      Pozostałe dane:
      - koperta z tytanu z powłoką Ultrahex
      - mechanizm Miyota Premium 90S5
      - wodoszczelność: 100m
      - zakręcana koronka z logo marki
      - Swiss Superluminova
      - nakładane indeksy
      - tarcza o teksturze piasku
      - szkło szafirowe z wewnętrzną powłoką Super-AR
      - tytanowa bransoleta z powłoką Ultrahex i stalowym zapięciem z powłoką tytanową.
       
      Zegarek objęty realizowaną w Polsce, 36-miesięczną gwarancją.
       
      Zapraszam. 
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       

       
       
       
    • Przez Francua
    • Przez Siewca
      Szukam kompletu wskazówek pasujących do Miyota 2115 (Hand size 70/120/17) może ma ktoś na zbyciu lub wie gdzie takie dostać (bez zakupów hurtowych).
      Potrzebuje je do zegarka Casio.
      Pozdrawiam
       
    • Przez Kacperer0
      Witam,
      Wie ktoś może co to za model?
      Jakiś czas temu znalazłem zegarek w szafce. Leżał tam kilka (jak nie kilkanaście) lat, dostałem go od taty na któreś urodziny. Pamiętam że był orginalny bo sam go w sklepie wybierałem.


    • Przez tromans
      Casio jeszcze z przed epoki g- shocka ( przynajmniej niektore) co funkcjonalnością wyprzedziły swoje czasy. Zegarki mierzące puls czy ciśnienie krwi. A może pilot do tv. Proszę bardzo. A aparat fotograficzny? Też jest. Odtwarzacz mp3 czy GPS.  Dyktafon czy notes elektroniczny. Jak najbardziej.  I to wszystko w latach 80 czy 90, kiedy komórek jeszcze nie było lub były  ale tylko do dzwonienia czy SMS. 















×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.