Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warsztaty 2 / 2016

" Zegary "

• Zamknięty Temat jest zamknięty
45 odpowiedzi w tym temacie

#41 jansando69

jansando69
  • Stowarzyszenie
  • 46 postów

Napisano 09 kwiecień 2016 - 22:04

... No i wyszło "szydło z worka" (proszę bez przypadkowych skojarzeń). Wy powolutku uzależniacie się od zegarów i zegarmistrzostwa  ... ja w tym tkwię już 54 lata. I ciągle mi mało. A dodatkową frajdę mam z  tego, że są chętni by ze mną pogadać... dzięki temu ja też się od Was wiele uczę. Wychodzi, że korzyści w obie strony. Dzięki wielkie dla uczestników, Eugeniusza (...Ten facet w tym miejscu...). Szczególne wyrazy uznania dla Małgorzaty i Macieja ...  "Panie toż to perełeczki - skarbeczki" wśród innych, że tak powiem Panie restauratorów. Dziękuję

• 0

#42 Eugeniusz Szwed

Eugeniusz Szwed

Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ

• Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
  • 1117 postów

Napisano 10 kwiecień 2016 - 07:35

Jan podczas warsztatów czyli nasz wczorajszy wykładowca w swoim żywiole.  

Małgorzata Durska, właścicielka Zegarmistrzowskiej. Wyrwana do "odpowiedzi" opowiedziała o historii rodziny /trzy pokolenia zegarmistrzów/ i pomyśle na kawiarnię/restaurację z zegarami.

Jan i jeden z jego zegarów.

Uczestnicy sobotnich warsztatów na "ściance" :) 

Załączone miniatury

• IMG_1770.jpeg
  • IMG_1772.jpeg
  • Zegarmistrzostwo_2016_1.jpeg
  • Zegarmistrzostwo_2016_9.jpeg
  • Zegarmistrzostwo_2016_8.jpeg

Użytkownik Eugeniusz Szwed edytował ten post 10 kwiecień 2016 - 07:37

• 0

#43 Eugeniusz Szwed

Eugeniusz Szwed

Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ

• Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
  • 1117 postów

Napisano 10 kwiecień 2016 - 08:12

Dzięki Wam to była udana warsztatowa sobota !

Jan w swoim żywiole z zapałem przekazywał wiedzę i snuł opowieści o zegarach. Tym razem nie było ekranu, rzutnika, rysunków i zdjęć. Były "żywe" zegary których mogliśmy dotknąć, a nawet potraktować je śrubokrętem ...

Były egzemplarze wiekowe, takie z okresu kiedy mechanizmy były kute przez kowala. Bez śrub i nakrętek co dzisiaj wydaje się wręcz nie do pojęcia. Podczas trzeciej godziny spotkania usłyszeliśmy dużo praktycznych bezcennych porad dotyczących właściwego dbania o zegary i zegarki. Taka wiedza praktyczna którą Jan zdobywał przez dziesiątki lat swojej pracy i obcowania z zegarami. Tego w książkach nie ma !

Właściciele "Zegarmistrzowskiej" - Małgosia i Maciek, byli cały czas obecni na sali i dokładali starań aby niczego nam nie brakowało. Było dużo pysznych pyszności  :)

To pierwsze nasze spotkanie w tym bardzo klimatycznym miejscu gdzie byliśmy otoczeni "chodzącymi" zegarami. Czasami można było odnieść wrażenie, że one też chcą opowiedzieć nam swoje historie ...

---------------------------------------------

Tomek, bardzo dziękuję za zdjęcia :) 

• 0

#44 Gość_Szymon._*

Gość_Szymon._*
  • Gość

Napisano 11 kwiecień 2016 - 08:09

Kurde... strasznie żałuję, że nie mogłem dotrzeć :(

• 0

#45 witia

witia
  • Użytkownik
  • 71 postów
  • Gadu-Gadu: 8358161

Napisano 11 kwiecień 2016 - 15:56

;( Zazdroszczę kolegom. Jest czego. Mam nadzieję że na następne warsztaty pojadę :) jak się wszystko dobrze ułoży - oczywiście.

• 0

#46 Kawiarnia ZEGARMISTRZOWSKA

Kawiarnia ZEGARMISTRZOWSKA
  • Nowy Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 12 kwiecień 2016 - 20:36

Na naszym profilu FB możecie znaleźć więcej zdjęć. Jakość mogłaby być lepsza ale przejęci organizacją warsztatów zapomnieliśmy o porządnym sprzęcie foto :) https://www.facebook...12744307&type=3

Zapraszamy na wspominki przy piwie :)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych