Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Leszek88

Stojący HAC nie przestaje bić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,mam pewien problem otóż kupiłem mechanizm stojący zegara HAU(ma dwie skrzyżowane strzałki z tyłu)niestety podczas montażu w nowej skrzyni przez nieuwagę prawdopodobnie przechyliłem tarczę z werkiem w wyniku czego zegar po ustawieniu pełnej godziny bije bez przerwy tak samo na połówkach.Zegar chodzi prawidłowo a na chwile przed pełną godziną lub połówką zatrzymuje bicie.Czy jest możliwe samodzielne poprawienie tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,mam pewien problem otóż kupiłem mechanizm stojący zegara HAU(ma dwie skrzyżowane strzałki z tyłu)niestety podczas montażu w nowej skrzyni przez nieuwagę prawdopodobnie przechyliłem tarczę z werkiem w wyniku czego zegar po ustawieniu pełnej godziny bije bez przerwy tak samo na połówkach.Zegar chodzi prawidłowo a na chwile przed pełną godziną lub połówką zatrzymuje bicie.Czy jest możliwe samodzielne poprawienie tego?

Gdy ktoś się pyta czy jest taka możliwość, to znaczy, że wiedzy w tym kierunku nie posiada, a bez wiedzy możliwości nie ma. Prawdopodobnie wystarczy aby wróciła na miejsce jakaś dźwignia, czyli trudność w zasadzie żadna, ale trzeba wiedzieć jakie zadania maja poszczególne dźwignie, żeby stwierdzić, która swojego nie wypełnia.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze tak jak pan napisał wystarczyło cofnąć blaszkę która jest na jednej z osi wraz z młotkiem.Obserwowałem pracę mechanizmu krok po kroku i do tego doszedłem wystarczył jeden ruch palcem metodą prób i błędów o jaką odległość aby zatrzymywał się po odpowiedniej liczbie uderzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję spostrzegawczości, zadatki na zegarmistrza są. ;)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.