Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wolfheart

Aparat fotograficzny może poradzicie.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem co to jest filtr polaryzacyjny i jak dziala.

Bardziej zastanawia mnie to, do czego amatorowi polar we wnetrzach. nie chce powiedziec, ze sie nie przydaje, ale nie bardzo mnie przekonuje powyzszy przyklad stolika. Nie tylko dlatego, ze troche slabo ten filtr zadzialal, ale tez watpie zeby ktos zwracal uwage na to czy mu sie bedzie cos odbijalo w szklanym stoliku, czy nie :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejo, skoro jest już taki temat, to odkopię i podepnę się z pytaniem, które postawię za chwilę :) Słowem wstępu - nie znam się na aparatach wcale, na fotografowaniu niestety podobnie. Od dłuższego czasu wszystkie zdjęcia robię dramatycznym aparatem w ajfonie SE. Nie mam na razie ambicji ani głowy, żeby w temat fotografii się wzgiągać - potrzebny byłby mi za to aparat który:

- będzie w budżecie do powiedzmy 1200- 1500 zł (może być oczywiście mniej, ale może być też nieznacznie więcej - jeśli przełoży się to na jakieś dostrzegalne różnice);

- pstryknę nim fotki czasem na wakacjach, a potem będę sobie mógł je wydrukować (te z ajfona nadają się do śmieci, ale może nie umiem zrobić dobrych);

- będzie niewielki i chyba raczej bezobsługowy (wiem, wiem - ta druga kwestia to pewnie zbrodnia ;) )...

 

To z grubsza tyle - jaki aparat nada się dla laika, turysty i niedzielnego fotografa zegarków :)? Nie potrzebuję wodotrysków, nie chciałbym przepłacić za coś, czego nie wykorzystam, nie chciałbym też nie zapłacić za coś, co mi się przyda i zrobi wyczuwalną różnicę :)

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejo, skoro jest już taki temat, to odkopię i podepnę się z pytaniem, które postawię za chwilę :) Słowem wstępu - nie znam się na aparatach wcale, na fotografowaniu niestety podobnie. Od dłuższego czasu wszystkie zdjęcia robię dramatycznym aparatem w ajfonie SE. Nie mam na razie ambicji ani głowy, żeby w temat fotografii się wzgiągać - potrzebny byłby mi za to aparat który:

- będzie w budżecie do powiedzmy 1200- 1500 zł (może być oczywiście mniej, ale może być też nieznacznie więcej - jeśli przełoży się to na jakieś dostrzegalne różnice);

- pstryknę nim fotki czasem na wakacjach, a potem będę sobie mógł je wydrukować (te z ajfona nadają się do śmieci, ale może nie umiem zrobić dobrych);

Osobiście mam iPhona SE i mimo, ze nie jest to cud aita uwazam, ze w ciągu dnia robi super zdjęcia.

Jeżeli robisz je stricto turystycznie to kup po prostu nowego iPhona, Galaxy s9, nowego Huaei-a P20, LG V30

Noszenie kolejnego pudełka, pamietanie o baterii. Potem przenoszenie na kompa.

 

Osobny aparat IMO nigdy więcj.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po parunastu latach dźwigania torby z lustrzanką, kupiłem kiedyś Panasonica Lumixa z optyką Leica i jak dla mnie, wystarczy. Mieści się swobodnie w kieszeni, a zdjęć dla National Geographic nie zamierzam robić :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam iPhona SE i mimo, ze nie jest to cud aita uwazam, ze w ciągu dnia robi super zdjęcia.

Jeżeli robisz je stricto turystycznie to kup po prostu nowego iPhona, Galaxy s9, nowego Huaei-a P20, LG V30

Noszenie kolejnego pudełka, pamietanie o baterii. Potem przenoszenie na kompa.

 

Osobny aparat IMO nigdy więcj.

No tak, czytałem już wcześniejsze Twoje porady

 

Potrzebny mi jednak osobny aparat foto, nie nowy telefon.

 

W proponowanym budżecie i przy wskazanych założeniach obojętne, co kupię, czy są różnice, nie wiem, zależności od producenta, czy na coś jeszcze zwrócić uwagę?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejo, skoro jest już taki temat, to odkopię i podepnę się z pytaniem, które postawię za chwilę :) Słowem wstępu - nie znam się na aparatach wcale, na fotografowaniu niestety podobnie. Od dłuższego czasu wszystkie zdjęcia robię dramatycznym aparatem w ajfonie SE. Nie mam na razie ambicji ani głowy, żeby w temat fotografii się wzgiągać - potrzebny byłby mi za to aparat który:

- będzie w budżecie do powiedzmy 1200- 1500 zł (może być oczywiście mniej, ale może być też nieznacznie więcej - jeśli przełoży się to na jakieś dostrzegalne różnice);

- pstryknę nim fotki czasem na wakacjach, a potem będę sobie mógł je wydrukować (te z ajfona nadają się do śmieci, ale może nie umiem zrobić dobrych);

- będzie niewielki i chyba raczej bezobsługowy (wiem, wiem - ta druga kwestia to pewnie zbrodnia ;) )...

 

To z grubsza tyle - jaki aparat nada się dla laika, turysty i niedzielnego fotografa zegarków :)? Nie potrzebuję wodotrysków, nie chciałbym przepłacić za coś, czego nie wykorzystam, nie chciałbym też nie zapłacić za coś, co mi się przyda i zrobi wyczuwalną różnicę :)

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Jeśli z SE wakacyjne wychodzą CI takie, że nie nadają się do druku, to masz uszkodzony aparat, albo zamiast inwestować w sprzęt trochę poćwicz bo tu jest problem. SE robi całkiem dobre zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może nie umiem, może jest uszkodzony - z doświadczenia widzę, ze zdjęcia samsungami wychodzą o niebo lepsze. Ale do tematu - na co zwrócić uwagę przy zakupie aparatu

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może nie umiem, może jest uszkodzony - z doświadczenia widzę,

ze zdjęcia samsungami wychodzą o niebo lepsze. Ale do tematu -

na co zwrócić uwagę przy zakupie aparatu

Na zwiększęniu budżetu o 100%

IMO w tej cenie nie kupisz czegoś co będzie lepsze od telefonu.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z @Lawnowerman.

Jesli chodzi o fotki tylko typu wyjazdy i codzienne focenie zegarkow, to nie ma sensu osobny aparat.

 

To jest gola fota z V30 (bez zadnych filtrow)

qAZQrYgh.jpg

7NeLNXCh.jpg


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super aparatem - jeden z wyzszych wyników DxO jest Pentax K-r. Do tego 2-3 obiektywy i rządzisz.

Komplet używany kupisz spokojnie do 1.5 tys.

 

Fajnym pomysłem jest Pentax K-01 - bezlusterkoweic z bagnetem K - pasuja wszystkie obiektywy Pentaxa.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szyszkops, aparat w telefonie to mikroskopijna matryca ( czyli nędzne efekty w słabym świetle ), tandetna soczewka ( zniekształcenia ), jedna, krótka ogniskowa bez możliwości zmiany ( pomijam nakładki ), dioda ( bo trudno to nazwać lampą ) błyskowa świecą wyłącznie na wprost. Jedyną jego zaletą - olbrzymią, przyznaję - jest to że jest zawsze pod ręką. W każdych warunkach innych niż odległy widoczek w słoneczny dzień różnica topowego smartfona do nawet prostego aparatu będzie olbrzymia, nie mówiąc o czymś zaawansowanym. Nikon Coolpix P1000 dysponuje zoomem optycznym 125x - co na to może iPhone za porównywalne pieniądze?

 

Ponieważ nie masz póki co wiedzy i doświadczenia to odradzałbym sprzęty z wymienną optyką i raczej bym sugerował przyzwoity, chociaż nie topowy kompakt, czyli coś maksymalnie uniwersalnego, niedużego i niedrogiego. Coś  łatwe w obsłudze również z możliwością programu tzw. "zielonego" ( bezobsługowego ), o nieprzesadnej ilości MP ale z użytecznymi wyższymi czułościami, i obiektywem typu zoom ( najlepiej sporym ). Warto od razu kupić dodatkową lampę z odchylanym palnikiem, może być podstawowy mały model.

 

Możesz rozejrzeć się np. wśród aparatów Canon PowerShot serii SX, Nikony Coolpix seria P i A, duży wybór ma Sony  albo ich odpowiedniki innych producentów, - tak naprawdę nie ma znaczenia którego wybierzesz, patrz na funkcje, wygodę obsługi i cenę. Zajrzyj do MediaMarktu czy podobnego sklepu, pooglądaj różne modele, popytaj sprzedawcy o to co Cię interesuje mając aparat w ręce.

 

Jak już się trochę pobawisz i zobaczysz co i jak to będziesz się mógł zastanawiać na co go kiedyś zmienić, jaki typ fotografii zajmuje Cię najbardziej i jaki sprzęt będzie do tego najbardziej odpowiedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szyszkops, aparat w telefonie to mikroskopijna matryca ( czyli nędzne efekty w słabym świetle ), tandetna soczewka ( zniekształcenia ), jedna, krótka ogniskowa bez możliwości zmiany ( pomijam nakładki ), dioda ( bo trudno to nazwać lampą ) błyskowa świecą wyłącznie na wprost. Jedyną jego zaletą - olbrzymią, przyznaję - jest to że jest zawsze pod ręką. W każdych warunkach innych niż odległy widoczek w słoneczny dzień różnica topowego smartfona do nawet prostego aparatu będzie olbrzymia

No nie bardzo prawda. Choćby wspomniany przez Ciebie Coolpix p1000 ma sporo mniejszą matrycę niż np Huawei p20 pro i niewiele większą niż p20 bez pro. Xperia xz ma większą matrycę niż wspomniany Nikon.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szyszkops, aparat w telefonie to mikroskopijna matryca ( czyli nędzne efekty w słabym świetle ), tandetna soczewka ( zniekształcenia ), jedna, krótka ogniskowa bez możliwości zmiany ( pomijam nakładki ), dioda ( bo trudno to nazwać lampą ) błyskowa świecą wyłącznie na wprost. Jedyną jego zaletą - olbrzymią, przyznaję - jest to że jest zawsze pod ręką. W każdych warunkach innych niż odległy widoczek w słoneczny dzień różnica topowego smartfona do nawet prostego aparatu będzie olbrzymia, nie mówiąc o czymś zaawansowanym. Nikon Coolpix P1000 dysponuje zoomem optycznym 125x - co na to może iPhone za porównywalne pieniądze?

 

Ponieważ nie masz póki co wiedzy i doświadczenia to odradzałbym sprzęty z wymienną optyką i raczej bym sugerował przyzwoity, chociaż nie topowy kompakt, czyli coś maksymalnie uniwersalnego, niedużego i niedrogiego. Coś łatwe w obsłudze również z możliwością programu tzw. "zielonego" ( bezobsługowego ), o nieprzesadnej ilości MP ale z użytecznymi wyższymi czułościami, i obiektywem typu zoom ( najlepiej sporym ). Warto od razu kupić dodatkową lampę z odchylanym palnikiem, może być podstawowy mały model.

 

Możesz rozejrzeć się np. wśród aparatów Canon PowerShot serii SX, Nikony Coolpix seria P i A, duży wybór ma Sony albo ich odpowiedniki innych producentów, - tak naprawdę nie ma znaczenia którego wybierzesz, patrz na funkcje, wygodę obsługi i cenę. Zajrzyj do MediaMarktu czy podobnego sklepu, pooglądaj różne modele, popytaj sprzedawcy o to co Cię interesuje mając aparat w ręce.

 

Jak już się trochę pobawisz i zobaczysz co i jak to będziesz się mógł zastanawiać na co go kiedyś zmienić, jaki typ fotografii zajmuje Cię najbardziej i jaki sprzęt będzie do tego najbardziej odpowiedni.

Bugs tylko pytanie czy on to zauwazy?

Ja dziele zdjecia na dobre i zle.

Interesuje mnie bardziej osoby, sytuacja, kadr. Nie aberacja chromatyczna czy dyspersja soczewki.

Mam miec pamiatke.

Telefon niestety wygrywa na wszystkich polach.

Jest mały, zawsze z Toba, ma AF , stabilizacje.

 

Od razu mozesz sie tym zdjeciem podzielic, zamowic odbitke.

 

Po co ci aparat?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi, faktycznie tej hujawej to niezłe monstrum....

 

@Lawnowerman, ja z podobnych względów na zwykły wyjazd urlopowy wziąłem teraz tylko IP bo wiedziałem że będzie mi potrzebny tylko do utrwalenia jakichś szczególnych chwil ale jadąc w Himalaje kupiłem specjalnie na ten wyjazd Fuji X z dwoma szkłami bo zdjęcia z założenia miały być potem do druku a to był rozsądny kompromis między wagą a jakością. 

 

W necie, na forum czy FB jakość telefoniczna wystarczy, na większej odbitce mikrosoczewki zawsze dadzą wyraźnie gorszy efekt niż nawet przeciętny obiektyw, a Szyszkops pisał o odbitkach. No i jeszcze 3 rzeczy na razie wyraźnie gorsze w telefonach - autofocus, praca w słabym świetle i optyka o stałych parametrach.

 

Powiedziałbym tak - do okazjonalnego pstrykania czy po prostu uwieczniania chwil aparaty w telefonach osiągnęły poziom absolutnie wystarczający, do streetphoto są super ale jak ktoś chce się naprawdę pobawić fotografią w różnych zastosowaniach i warunkach to coś poważniejszego da znacznie więcej możliwości i przyjemności, jakby więcej pokaże co można. Przynajmniej na razie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Megazooma Colpixa P1000 jeszcze nie ma w sprzedazy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Panasonic LX-100. Aparat kompakt ale maryca 1”, daje naprawde radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lx100 jest micro 4/3 dziękuje Kolegom za porady post-97650-1534866985,3037_thumb.jpg

 

Oczywiście zakładany budżet poszedł w pizdu...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lx100 jest micro 4/3 dziękuje Kolegom za porady

 

Oczywiście zakładany budżet poszedł w pizdu...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

no i spoko ;)

teraz takie Ci powinny wychodzić:P

 

PuO692f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

teraz takie Ci powinny wychodzić :P

 

 

Hmm ... no jeśli miało pokazać szczegóły na tarczy , to IMO raczej słabo wyszło.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... no jeśli miało pokazać szczegóły na tarczy , to IMO raczej słabo wyszło.

 

Nie wiem o co Ci chodzi. Bardzo fajne zdjecie. Zegarek tez :)


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szymon

 

Wydaje mi się, że wyraziłem się jasno ... zdjęcie jest nieostre i nie pokazuje szczegółów tarczy, a akurat to chyba powinno być w nim najistotniejsze.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szymon

 

Wydaje mi się, że wyraziłem się jasno ... zdjęcie jest nieostre i nie pokazuje szczegółów tarczy, a akurat to chyba powinno być w nim najistotniejsze.

 

Nie jest nieostre, tylko ma mala glebie ostrosci, co przy makro jest akurat normalne. Indeks na 12 jest jak zyletka.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i spoko ;)

teraz takie Ci powinny wychodzić :P

Takie to jeszcze trzeba umieć robić, a nie tylko nowy aparat na razie nie ogarniam jeszcze

 

post-97650-1534921561,1197_thumb.jpg

 

(na zdjęciu ostre to są zęby ;) )

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szymon

 

Wydaje mi się, że wyraziłem się jasno ... zdjęcie jest nieostre i nie pokazuje szczegółów tarczy, a akurat to chyba powinno być w nim najistotniejsze.

 

Zdjęcie pokazuje to co chciał przekazać autor - to nie miało być nudne zdjęcie katalogowe. Ostrość jest na 12 - w mocnym punkcie zdjęcia i tak była celowo ustawiona. Specjalnie zachowałem pierwszy plan nieostry pozostawiając odpowiednio otwartą przysłonę. Wzrok ma przyciągać ostrość ustawiona na 12 i logo Ball. Ale dzięki za komentarz

Takie to jeszcze trzeba umieć robić, a nie tylko nowy aparat na razie nie ogarniam jeszcze

 

 

(na zdjęciu ostre to są zęby ;) )

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

No szyszka pięknie pozuje - następnym razem ustaw ostrość na oczach:P w tym przypadku tym lewym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.