Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

SRP553K1 kilka pytań.

Seiko5 SRP553K1 automat

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sirk

Sirk
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 06 kwiecień 2016 - 09:22

Jeszcze raz witam wszystkich serdecznie. 

Przymierzam się do kupna zegarka, który będzie mi służył na co dzień. Zakochałem się :) LOL w seiko SRP553K1, link https://www.google.p...TF-8#q=srp553k1

Moje obawy, pytania;

- mogę go kupić za 760 zł w TT, nowy, bez żadnych podstępów itp., najzwyczajniej udało mi się wynegocjować taką cenę, warto, czy szukać innego sklepu?

- praca, jaką wykonuję  to 8-10 godzin przed komputerem ale również minimum 4-6 km dziennie pieszo, czasami nawet 8-10,

- weekendy dużo chodzenia, wypady na Jurajskie leśno - skałkowe spacery, albo realizacja zleceń fotograficznych,

- może być, że zegarek będzie miał styczność z piaskiem kurzem, nie mam na myśli robót budowlanych jakkolwiek w trakcie plenerów fotograficznych lubię włazić we wszelkie trawska, zboża, maki, czasami legnę na ziemi (dla żabiej perspektywy), może być, że plener będzie robiony na Pustyni Siedleckiej. Na upartego zegarek zostawię do pracy przed kompem, czy też na spotkania z klientami, wypady na miasto etc a na tyrkę plenerową zabiorę starego casio.

- strój jaki preferuję to jeansy, polówki, koszule sportowe, marynarki sportowe, może być krawat typu śledzik, trampki albo lanseloty eleganckie ale takie casualowe, nie lakierki, gajerów nie noszę, co najwyżej wspomniane marynarki. Będzie taki sikor pasował ??

- czy do tej kochanej sikoreczki będzie pasował pasek typu NATO, albo taki jak ma ten Timberland ? Link: https://www.google.p...chrome&ie=UTF-8 może być w ciemnym bronzie.

- Cieszy mnie ten bezelek, bo w kilku przypadkach zamierzam go wykorzystać jako swoistego rodzaju minutnik - stoper, czy ten czarny kolor na bezelku się szybko zlumpi, łatwo to obdrapać?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.  

• 0

#2 Sirk

Sirk
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 06 kwiecień 2016 - 12:07

Hmm... nie wiem jak to zrobiłem, że temat jest zdublowany :/ Proszę moda o zamknięcie/skasowanie jednego z tematów o identycznej treści. 

• 0

#3 Sirk

Sirk
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 07 kwiecień 2016 - 09:40

Kurde nikt? Nic ?  :(

• 0

#4 eye_lip

eye_lip

JFS

• Sprzedawca Profesjonalny
  • 12411 postów

Napisano 07 kwiecień 2016 - 09:49

Bierz śmiało. Sprawdzi się i do ubioru i do trybu użytkowania. NATO jak najbardziej pasuje.

• 0

#5 Sirk

Sirk
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 07 kwiecień 2016 - 09:55

Mierzyłem go w polówkach a dzisiaj założyłem na przymiarkę koszulę, zobaczę jak leży ta sikoreczka pod mankietem mając tak wysoką kopertę. 

Werk to 4R36 ?? 

• 0

#6 kłaliciak

kłaliciak
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 07 kwiecień 2016 - 17:15

Kupiłem ten zegarek parę tygodni temu. Moje wrażenia- ciekawa tarcza, bardzo dobra luma, zegarek dość ciężki i ze względu na bezel o sporej srednicy wyglada na dość duży na nadgarstku. W porównaniu z longinesem hydroconquestem ten zegarek wygląda na dużo masywniejszy.

Mechanizm - bajka- żadnych problemów z trzymaniem rezerwy chodu, a użytkowany głównie za biurkiem. W kwestii dokładności - rewelacja, robi mi jakies 3 sekundy na plus/24h.

W kwestii minusów to bezel sprawia fatalne wrażenie - klika jakoś tak "plastikowo" i tak też wygląda jego wkładka. Wydaje mi się, że z czasem te napisy się zetrą.

Jest na tyle uniwersalny, że wygląda dobrze zarówno do kr9tkich spodni, jeansów, polo jak i do mniej eleganckiej koszuli.

Co do ceny- 760 zł jest moim zdaniem ceną adekwatną do tego zegarka. Mi jedynie brakuje w pełni stalowego bezela.

Użytkownik kłaliciak edytował ten post 07 kwiecień 2016 - 17:18

• 0

#7 Sirk

Sirk
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 09 kwiecień 2016 - 09:14

Nie wytrzymałem :P , zanabyłem, cieszę się jak dziecko.  :D .

Zgodzę się z uwagami kolegi powyżej, nie wiem co prawda jak z chodem, za krótko by mówić coś o jego poprawności.

Zegarek w rzeczywistości dużo ładniejszy jak na zdjęciach z netu i nie taki wysoki (koperta) jak myślałem.

Fajnie, że można go dokręcać/nakręcać (wedle instrukcji nawet należy w określonych okolicznościach), nie sądzę bym miał taką potrzebę, ale fjuczer przydatny.

Chyba za jedyny minus uznam tak jak kolega, ten bezelek, mam jednak pomysł na "tuning", zakładając, że po jakimś dłuższym czasie ulegnie lekkiemu zniszczeniu.

Ogólnie polecam. Tarcza z tymi paskami jest wręcz boska. 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Seiko5, SRP553K1, automat

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych