Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
to tamto

Klub Miłośników Zegarków DAMASKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Zdjęcie wysłane z telefonu?

Wykonane i wysłane z telefonu. Czemu pytasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonane i wysłane z telefonu. Czemu pytasz?

Jak chcesz się pozbyć tej paskudnej kropki nad zdjęciem, zamiast niej wciśnij spację. W ten sposób wyślesz samo zdjęcie ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak chcesz się pozbyć tej paskudnej kropki nad zdjęciem, zamiast niej wciśnij spację. W ten sposób wyślesz samo zdjęcie ;)

Dzięki za radę, spróbuję następnym razem zastosować :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z profilu Damasko, "wraca" DC86, którego prototypy były pokazywane już przy premierze DC80. Cena bodajże 3600 eur.

attachicon.gif73390623_3327217547318829_3186927143074398208_o.jpg

 

I to jest piękna wiadomość. 

Chyba najbardziej wyczekiwany model. Juz nawet nie wiem ile lat temu go ogłosili.

Wiadomo kiedy data premiery?


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na Święta:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest piękna wiadomość.

Chyba najbardziej wyczekiwany model. Juz nawet nie wiem ile lat temu go ogłosili.

Wiadomo kiedy data premiery?

Premiera była ostatnio na imprezie Watchtime w Niemczech. Zamawiać już można:

 

https://www.damasko-watches.com/de/modelle/chronographen/die-gestoppte-minute-aus-der-mitte/148/dc86

 

I tak jak napisał Kamil, jak dobrze pójdzie to dostanie się go na święta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czekam tylko kiedy będzie druga opcja kolorystyczna- pomarańcz.

Teraz ciężka decyzja DC66 czy DC86?


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czekam tylko kiedy będzie druga opcja kolorystyczna- pomarańcz.

Teraz ciężka decyzja DC66 czy DC86?

 

Już jest czarno-biały DC86:

 

post-110752-0-77243800-1572690258_thumb.png

 

Pamiętaj, że Damasko jest otwarte na personalizację - wskazówki chronografu w innym kolorze kosztują chyba 50 eur (tak podejrzewam, bo jak zastanawiałem się nad DC56 to za jedną zawołali 25 eur).

 

Jeśli kiedyś zdecyduję się na Damasko to będzie DC80 LHV (lewostronna koronka i przyciski), cały czarny, z czerwonymi wskazówkami chronografu i szerokimi wskazówkami czasu:

post-110752-0-63378500-1572690617_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czekam tylko kiedy będzie druga opcja kolorystyczna- pomarańcz.

Teraz ciężka decyzja DC66 czy DC86?

 

66! Klasyczny, czysty, ponadczasowy i bez zbędnego efekciarstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro 20 mm Di modella, rodzaj Pilot. Jeśli mieliście jakiś kontakt z tego rodzaju paskiem, a jeszcze lepiej z jego założeniem do Damasko 36, to będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie opinie. Nadal nie wiem, czy to wycięcie pasuje do 36 tki:). Oryginał kosztuje z przesyłką....80 euro, czyli jakieś 350 złotych, natomiast ten na allegro połowę tego. Co mi z tego, że napis Damasko jest na wewnętrznej stronie paska:)? No nic. Materiał dokładnie ten sam, a sprzączkę z Damasko mogę sobie podmienić :). Podaję Wam linka : https://allegro.pl/o...20mm-8472059420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, muszę oddać DA36 do serwisu (staje co jakiś czas). Czy możecie polecić mi kogoś tu w Polsce kto może to zrobić? Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, że skoro to ETA to można oddać do prawie każdego zegarmistrza. Nie jestem pewien czy podczas serwisu Damasko są wymagane specjalne części - np uszczelki.

Szukam w Warszawie, czytałem, że polecany jest Jerzy Rosiak z Ząbkowskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro 20 mm Di modella, rodzaj Pilot. Jeśli mieliście jakiś kontakt z tego rodzaju paskiem, a jeszcze lepiej z jego założeniem do Damasko 36, to będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie opinie. Nadal nie wiem, czy to wycięcie pasuje do 36 tki:). Oryginał kosztuje z przesyłką....80 euro, czyli jakieś 350 złotych, natomiast ten na allegro połowę tego. Co mi z tego, że napis Damasko jest na wewnętrznej stronie paska:)? No nic. Materiał dokładnie ten sam, a sprzączkę z Damasko mogę sobie podmienić :). Podaję Wam linka : https://allegro.pl/o...20mm-8472059420

 

Sprawdzona i dobra firma. Swojego katowałem bardzo długo i był niezniszczalny. Bardzo dobrej jakości paski.

Do DA36 i każdego Damasko bardziej polecam model Chronissimo. 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie.

Pasuje idealnie.

Zresztą to często wybierany model do zegarków Sinn i Damasko.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Nie miałem sposobności w rzeczywistości zobaczyć tego zestawu. Bazuję zatem na zdjęciach. Może to przełamanie. Dzięki za info:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem za 175 złotych plus przesyłka. No i powiem tak..... Rzeczywiście nie pasuje do uszu tak jak oryginał. Lekko odstaje w porównaniu z oryginalnym paskiem. Sprzączki Damasko nie udało się przemontować, bo oryginał sprzączki jest nieco za szeroki. Natomiast skóra i wykonanie jest dokładnie to samo, tzn. firma Di Modell rzeczywiście szyje paski dla Damasko. Wreszcie się przekonałem, że model Pilot to model szyty do Damasko DA36. Skóra, przeszycia szlufki, umiejscowienie dziurek na pasku.

Niestety nie jest identyczny w 100 %, ale diabelnie podobny. Rzekłbym 99 % gdyby nie szerokość sprzączki oryginału. Jeśli ktoś nie ma problemu z tym, że sprzączka nie będzie od Damasko, to śmiało może kupić:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś pokazać zdjęcie jak wygląda zegarek na tym pasku? Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie o serwis Damasko DA36, czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie i mógłby coś doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis producenta, najpewniej:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ponawiam pytanie o serwis Damasko DA36, czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie i mógłby coś doradzić?

 

Zwykła ETA 2836-2, każdy lepszy zegarmistrz w Warszawie ogarnie. Niech koledzy kogoś polecą, bo ja tam nie znam. Do Damasko szkoda wysyłać, bo koszty większe i oczekiwanie długie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jacek słusznie prawi. Z mechanicznego punktu widzenia to żadne rocket science i trochę szkoda zachodu na wycieczkę na zachód  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.