Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gero

Casio Pro-Trek lub G-Shock do 600zł. Co kupic?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie szanownych użytkowników niniejszego forum.

 

Chciałbym uprzejmie prosić o pomoc w wyborze wygodnego zegarka do codziennego użytkowania. Cenowo w granicach 500-600zł, gdyż moja studencka kieszeń nie udźwignie większej inwestycji.

Jednym razem "chorowałem" na zegarki w stylu diver, drugim razem na G-Shocki czy Pro-Treki. Ostatecznie zdecydowałem się na markę Casio G-Shock lub Pro-Trek, szukając sportowego zegarka do codziennego użytkowania..., na uczelnie, na basen, do biegania, w góry itd. 

 

Wydaje mi się, że problemem przy wyborze może być wielkość zegarka, gdyż wiekszość g-shock czy protrek może być dla mnie odrobinę za dużych, bo mam w nadgarstku ok. 17 cm... Generalne wolałbym zegarek z cyfrowym wyświetlaczem w uniwersalnym, czarnym kolorze.

Wszelkie konstruktywne rady i sugestie mile widziane, gdyż moje doświadczenie w, jakże interesującej, tematyce zegarków jest niewielkie, a chciałbym uniknąć popełnienia jakiegoś głupiego błędu, tym bardziej, że zbiór zegarków casio g-shock czy protrek jest bardzo duży i łatwo się pogubić wśród tych przeróżnych modeli.

 

Z góry dziękuję za pomoc i serdecznie wszystkich pozdrawiam.

Gerald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał Mundmana G-9300, w założonym budżecie powinieneś znaleźć - zegarek co prawda wygląda na duży, ale świetnie się układa nawet na mniejszych nadgarstkach, plusem jest też to że bez trudu możesz znaleźć ten model w zasadzie w każdym punkcie Casio i przymierzyć - z tym że zakup to raczej w sieci/allegro bo taniej wyjdzie.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Mój nadgarstek to 17,5cm, miałem kiedyś ten zegar i mogę powiedzieć, że jest bardzo wygodny i cieszy oko.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być nowy to polecam- GW M5610 ten ''kwadrat'' z prawej.

Jak używany to najlepszą ''klasykę''- GW 9200 RISEMAN ten w środku.

mndKvxe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gw m5610 zdecydowanie bardzo wygodny. Duży wybór kolorów jeśli czarny się znudzi oraz możliwość zamiany paska na bransoletę(więcej w temacie Casio do kwadratu).

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gw m 5610 zdecydowanie!


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gw m 5610 zdecydowanie!

 

Wszelkie 56XX to maluchy okrutne są... oczywiści poza GX-56... no i takie trochę... golasy - 9300, 9200 mają więcej funkcji i jeśli chce się wykorzystywać zegarek do "czegoś więcej" niż tylko sprawdzania która jest godzina to Mundman i Riseman mają przewagę...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

56XX duże nie są,ale na rękę 17cm to będzie w sam raz ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie 56XX to maluchy okrutne są... oczywiści poza GX-56... no i takie trochę... golasy - 9300, 9200 mają więcej funkcji i jeśli chce się wykorzystywać zegarek do "czegoś więcej" niż tylko sprawdzania która jest godzina to Mundman i Riseman mają przewagę...

Napisał,że ręka ma 17cm-sądzę,że 56xx będzie stosowny.


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia gustu, ale mi akurat się 56xx nie podoba wcale :/ lata '80/'90 od razu widzę i bujne czupryny :D


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gulfman?


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwadraty.

Mudman jest bardziej na czasie jeśli chodzi o wygląd.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Z pośród wymienionych wcześniej zegarków najbardziej podoba mi się gw-9200 Riseman, z tym, że jest on dość trudno dostępny, a chciałem nowy zegarek. W ostateczności, zastanawiam się właśnie nad kwadraciakiem Gw m5610 (chyba jako jedyny z wymienionych w tym temacie zegarków, oprócz Risemana, ma funkcje waveceptor, co jest jak najbardziej in plus). U Sequndasa jest na dwóch aukcjach znacznie różniących się ceną i przyznam szczerze, nie wiem skad ta różnica wynika...

1.http://allegro.pl/zegarek-casio-gw-m5610-1er-g-shock-wawa-i6010025075.html

2.http://allegro.pl/zegarek-casio-gw-m5610-1er-g-shock-wawa-i6098021987.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pojawił się gw m 5610 na bazarku (dział SPRZEDAM) w imo bardzo dobrej cenie.


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale faktycznie dziwne z tymi cenami u seqndusa...


"I own the watch, the watch does not own me"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale faktycznie dziwne z tymi cenami u seqndusa...

To normalna zagrywka sprzedawcy, jak Ktoś kupi drożej to jego sprawa a większy zysk  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalna zagrywka sprzedawcy, jak Ktoś kupi drożej to jego sprawa a większy zysk  ;)

Dziwne to... No ale może czasem się udaje, kto wie ;)


"I own the watch, the watch does not own me"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ProTrek do 600 to na pewno PRG-270 do dostania w tej cenie po negocjacji w TimeTrend a Gshock  G-9300 bo sie swietnie uklada na mniejszym nadgarstku.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Rysiek nie będzie bardzo zmęczony życiem to bierz śmiało. Bezel,pasek możesz zmienić i masz praktycznie nowy bardzo fajny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze na jakimś Pro-Trekiem..., moim zdaniem mają odrobinę bardziej elegancki, stonowany design,  oraz nieco więcej funkcjonalności niż zegareczki G-Shock, co bardzo mi odpowiada. Ich ceny przekraczają nieco założony budżet, aczkolwiek ostatecznie mógłbym go zwiększyć do około 800zł, wtedy być może udałoby się nabyć jakiegoś nowego Pro-reka w rozsądnej cenie... Biorę się za przekopywanie niniejszego forum i całych internetów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze na jakimś Pro-Trekiem..., moim zdaniem mają odrobinę bardziej elegancki, stonowany design,  oraz nieco więcej funkcjonalności niż zegareczki G-Shock, co bardzo mi odpowiada. Ich ceny przekraczają nieco założony budżet, aczkolwiek ostatecznie mógłbym go zwiększyć do około 800zł, wtedy być może udałoby się nabyć jakiegoś nowego Pro-reka w rozsądnej cenie... Biorę się za przekopywanie niniejszego forum i całych internetów.

No to prw-3000

 

prw-3000-1jf.jpg


"I own the watch, the watch does not own me"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad Protkiem. Tylko,że te które mi się podobaja to mają jeden problem,jak będziesz używał zegarka 24/h to prędzej czy później będzie wyglądał na dosyć mocno zmęczony życiem i praktycznie nic z tym nie zrobisz a klasyczne G jak się zniszczy to wymiana bezela,paska na nowy i masz zegarek jak ze sklepu :) dlatego wolę G .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś tak myślałem, ale teraz przez to forum nie biorę tego pod uwagę bo nie sądzę, żebym wytrzymał dłużej niż 3-5 lat z jednym zegarem codziennym  :)


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3/5 lat to sporo. Jak bym nosił i robił to co robię w G czyli wszystko to Pietrek by słabo wyglądał :) więc zostaje przy ''gumce'' ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0be27dce2feea381591e4aac966d1d64.jpg

 

Gw-m5610 na nadgarstku 17,5. Imo najlepszy wybór. Waveceptor i tough solar czynią go zegarkiem na dłuuugie lata. Oldschoolowy bezel super wygląda na czarnej branzolecie, której ja niestety jeszcze nie mam. Jedyny słuszny wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Siewca
      Szukam kompletu wskazówek pasujących do Miyota 2115 (Hand size 70/120/17) może ma ktoś na zbyciu lub wie gdzie takie dostać (bez zakupów hurtowych).
      Potrzebuje je do zegarka Casio.
      Pozdrawiam
       
    • Przez Kacperer0
      Witam,
      Wie ktoś może co to za model?
      Jakiś czas temu znalazłem zegarek w szafce. Leżał tam kilka (jak nie kilkanaście) lat, dostałem go od taty na któreś urodziny. Pamiętam że był orginalny bo sam go w sklepie wybierałem.


    • Przez tromans
      Casio jeszcze z przed epoki g- shocka ( przynajmniej niektore) co funkcjonalnością wyprzedziły swoje czasy. Zegarki mierzące puls czy ciśnienie krwi. A może pilot do tv. Proszę bardzo. A aparat fotograficzny? Też jest. Odtwarzacz mp3 czy GPS.  Dyktafon czy notes elektroniczny. Jak najbardziej.  I to wszystko w latach 80 czy 90, kiedy komórek jeszcze nie było lub były  ale tylko do dzwonienia czy SMS. 















    • Przez swierszczu
      Jak w tytule. Poszukuje Risemana w dobrym stanie. Najchetniej z polskiej dystrybucji i dowodem zakupu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.