Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Certina DS 1 Chrono Automatic Moonphase LE

Czy warto zainwestować w Certinę z ETA Valgranges? Valgranges Certina DS1 Moonphase Limited Edition Chrono Automatic

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Przemo1975

Przemo1975
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 12 kwiecień 2016 - 12:41

Witam Wszystkich,
jestem tu świeży ale zgodnie z zalecaniami od kilku tygodni przeszukuję grupę i nabywam wiedzę aby nie zadawać "dziwnych" pytań. Jestem właśnie w trakcie wybieranie zegarka. Kwota około 6000-8000 zł oczywiście automat. Nie jestem w żaden sposób ograniczony co do koloru, wzoru itp. po prostu zegarek musi mi pasować na rękę, a mój nadgarstek ma 18,5 cm co wyklucza większość pięknych zegarków z racji ich rozmiaru :(. Ostatnio trafiłem na coś takiego jak Certina DS 1 Chrono Automatic Moonphase Limited Edition C0064251603100 i wydała mi się to dość sensowna propozycja. Dobry mechanizm, fajne komplikacje, ładny, sensowny rozmiar + LE jako bonus.
Moje pytanie brzmi czy ktoś z szanownych Kolegów miał ten zegarek lub miał z nim jakieś doświadczenia? Czytałem bardzo różne opinie na temat Certin, a sam nie mam doświadczenia bo będzie to mój pierwszy mechaniczny zegarek. Czy może podarować sobie tę markę i szukać coś w innego? Jak wspominałem powyżej znalazłem już kilka zegarków, które bardzo mi się podobały i w sumie spełniały moje oczekiwania jednak po założeniu na rękę wyglądały jak dziecięce  :(.

Załączone miniatury

• Certina b2b752f70943a7889455b701bf01d047.jpg

Użytkownik Przemo1975 edytował ten post 12 kwiecień 2016 - 12:43

• 0

#2 Istvan

Istvan
  • Użytkownik
  • 4072 postów

Napisano 12 kwiecień 2016 - 13:05

Blisko 8k za Certinę? No way.
  • 0

#3 mandaryn44

mandaryn44
  • Użytkownik
  • 1753 postów

Napisano 12 kwiecień 2016 - 13:23

Certiny są bardzo dobrymi zegarkami ale cena 8k to jakaś pomyłka. Kup inny zegarek.

• 0

#4 Antiquarius

Antiquarius
  • Użytkownik
  • 3239 postów

Napisano 12 kwiecień 2016 - 18:12

Gdzie jeszcze można kupić ten model?

• 0

#5 Gość_Cyrhla_*

Gość_Cyrhla_*
  • Gość

Napisano 12 kwiecień 2016 - 18:26

Fajny zegarek kierowany do sympatyka marki. Ten nie będzie miał dylematów. I słusznie.

• 0

#6 Przemo1975

Przemo1975
  • Nowy Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 12 kwiecień 2016 - 18:56

Gdzie jeszcze można kupić ten model?

Ostatnio mieli na http://zegarkicentru...251603100/26113

Certiny są bardzo dobrymi zegarkami ale cena 8k to jakaś pomyłka. Kup inny zegarek.

Wiem, że trochę drogo jak na Certine ale z drugiej strony: Valgranges, chronograf, fazy księżyca, rozbudowana data, 100 m, i w miarę duży 43 mm czyli nie wygląda jak dziecięcy na moim nadgarstku. Jakoś nie mogę znaleźć niczego ciekawego w tym rozmiarze, podobnej cenie i z ciekawym napędem. Wszystko albo za małe albo już za drogie jak dla mnie :(.

Użytkownik Przemo1975 edytował ten post 12 kwiecień 2016 - 18:49

• 0

#7 STARUSZEK

STARUSZEK

Piotr

• Użytkownik
  • 6074 postów

Napisano 12 kwiecień 2016 - 19:35

Przeca tam dycha starusieńki valjoux 7751 wpisz nazwę werku w Google i znajdziesz wiele setek innych być może podobnych zegareczkow.
  • 0

#8 Antiquarius

Antiquarius
  • Użytkownik
  • 3239 postów

Napisano 12 kwiecień 2016 - 20:01

Przeca tam dycha starusieńki valjoux 7751 wpisz nazwę werku w Google i znajdziesz wiele setek innych być może podobnych zegareczkow.

A jakie masz doświadczenia z tym mechanizmem?
  • 0

#9 MasterMind

MasterMind

Instagram: vanguard.watches

• Użytkownik
  • 3435 postów

Napisano 12 kwiecień 2016 - 20:03

:D

Z takimi zakupami jest trochę tak - przeważnie za wysoką kwotę można dostać coś "przeciętnego" od wyżej pozycjonowanej marki, albo coś "topowego" od niżej pozycjonowanej marki. Ja tam jestem za tym, by kupować to co się podoba i jest sensowne (nie jest badziewne). Ta Certina wygląda ciekawie - więc jak stać - to brać :)

Z drugiej strony...

W cenie do 8k możesz celować w "bajer-logo" zarówno w jakiejś promocji, jak i używane zegarki w b.dobrym stanie, które normalnie kosztują +10k.

Dla wielu wydatek tego rzędu na Certinkę to lekkie palenie pieniędzy, gdy na rynku jest tyle ciekawych opcji.

Użytkownik MasterMind edytował ten post 12 kwiecień 2016 - 20:05

• 0

#10 STARUSZEK

STARUSZEK

Piotr

• Użytkownik
  • 6074 postów

Napisano 12 kwiecień 2016 - 20:15

A jakie masz doświadczenia z tym mechanizmem?

To jest zwykły waljoux z dodanymi bajerami ale działa tak samo jak zwykły.
Osobiście z powodu mojej fobii, że w zegarku wszystkie korony czy przyciski muszą być zakręcane, miałem tylko jednego z tym werkiem i COSC a mianowicie Temptiona CGK 204 który ma też zakręcaną koronę do ustawiania faz księżyca na godz 10. Tylko kilka sztuk w historii ma ten przycisk zakrecany a reszta ma schowany w kopercie jak za dawnych czasów.
Edit a niedawno o mało nie kupiłem cgk 203 a była fajna sztuka ale przelicytowali mnie :(

Użytkownik STARUSZEK edytował ten post 12 kwiecień 2016 - 20:18

• 0

#11 Antiquarius

Antiquarius
  • Użytkownik
  • 3239 postów

Napisano 12 kwiecień 2016 - 21:16

Czyli że w sumie dokładność, awaryjność czy serwisy na poziomie 7750? Myślę, że przy obecnie obranym kierunku "innowacji" w mechanizmach, to ta klasyka wszystko przetrwa i przeżyje ;)

edit: a fobia ciekawa, fajny temat na osobny temat ;)

Użytkownik antiquarius.maximus edytował ten post 12 kwiecień 2016 - 21:18

• 0

#12 STARUSZEK

STARUSZEK

Piotr

• Użytkownik
  • 6074 postów

Napisano 12 kwiecień 2016 - 22:56

Serwisy droższe bo kalendarz rozbudowany i więcej roboty nieco. Awaryjność tak jak vj czyli bardzo dobrze. Na długie lata są werki bez konserwacji które nie mają elementów plastikowych a vj ma kilka choć tutaj lepiej wypada niż lemania 5100 która ma więcej. Najgorsze są plastikowe pierścienie centrujące werki w kopertach, po latach są juz do niczego a zastąpić je lub dostać nowe to trudna sztuka!!!
Najlepiej mieć coś na poprzednika czyli vj72 :)
  • 1

#13 Antiquarius

Antiquarius
  • Użytkownik
  • 3239 postów

Napisano 13 kwiecień 2016 - 08:43

Ale ten plastik też był z innych, lepszych czasów i użyty w celu lepszej efektywności werku, nie wyniku księgowego ;)

Tu ciekawa historia dla lubiących takie historie:
http://www.calibre11...uer-calibre-16/

(jest i o lemanii, 7750, 7751, i poprzednikach).

@autor wątku.
Moim zdaniem ciekawy zegar, warty rozważenia ale chyba już nie ma go w ofercie. Za to na bazarku jest Longines na tym samym werku i chyba w Twoim budżecie.
  • 0

#14 zer0

zer0
  • Użytkownik
  • 462 postów

Napisano 13 kwiecień 2016 - 09:44

Na bazarku za ok 6k Mazik sprzedaje lub sprzedawal Orisa Chrono. Moim zdaniem jesli celujesz w rozpoznawalne logo, a tak mi sie wydaje, bylby to lepszy wybor.
  • 0

#15 Joogi

Joogi
  • Użytkownik
  • 375 postów

Napisano 13 kwiecień 2016 - 20:26

To ja wolę swojego Taga Aquaracer 500 który jest wystawiony na bazarku ;-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#16 zeg/eria

zeg/eria
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 13 kwiecień 2016 - 21:13

Witaj,

mogę ci za 8k zaproponować Longines Master Collection, albo Hamiltona Pan-europ Chrono za 4700 pln 2 razy na nadgarsku po parę minut za duży ;) 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Valgranges, Certina DS1, Moonphase, Limited Edition, Chrono, Automatic

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych