Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Jest na forum temat odnoszący się do tematyki whisky "wody życia", muzyki, kawy, jednak nie zauważyłem tematu cygar, choć w Polsce cigar lounge wyrastają, jak grzyby po deszczu. 

 

Tematem cygar zainteresowali mnie bracia, jakieś 3 lata temu. Początkowo starałem się przemóc do mocnych cygar kubańskich, jednak te nie były najlepszym pomysłem dla żółtodzioba z nadkwasotą ;)

 

Zaczynałem od Bolivar Belicoso Fino, Don Diego Monarch i Romeo y Julieta Short Churchill. Każde mnie rozwaliło na łopatki i lekko zraziło do cygar. Sięgnąłem więc po Davidoff'a Mille series 2000, La Flor de las Antillas oraz Ashtona i Cuabę, które to pozwoliły mi zaprzyjaźnić się z cygarami na zawsze. 

 

Cygara to rodzaj przyjemnego rytuału - odkręcasz tubę, cieszysz się zapachem, barwą i obfitością tytoniu. Rozniecasz ogień, którym opalasz odsłonięty koniec rulonika, po czym odcinasz/nacinasz "ustnik" i zaczyna się 3 etapowa magia, ponad godzinnego rytuału. 

 

W Poznaniu mamy kilka świetnych miejscówek - polecam Whisky Bar 88 w City Park i Caballero, ewentualnie Davidoff cigar lounge w Starym Browarze. W pierwszym, w każdy czwartek jest mini koncert jazz'owy(jednego razu byliśmy w 6-tkę na całej sali i koncert się odbył!) + uwodząca pani w seksownej sukience kusząca aksamitnym głosem ;-)

 

Ostatnio, dokładnie tydzień temu rozkoszowałem się Punch'em na nartach, na szczycie alpejskim w Chamrousse - La Croix de Chamrousse(2250m), było świetnie i nikt nie zgłaszał zasmrodzenia ;)

 

82b8uku4tj94_t.jpg

 

Ukryłem twarze przyjaciół i osób postronnych dla zachowania ich pełnej prywatności i anonimowości.

 

Obecnie, moimi ulubionymi są:

1. RyJ Short Churchill 

2. Gurhka 125Anv. XO 

3. Partagas Serie P No. 2

4. Montecristo No. 2

5. MyFather Tempus Maduro

6. Gurkha Seduction

7. La Flor de Las Antillas

8. Davidoff 2000

9. H.Upmann Magnum 50 i No. 2

10. Partagas Serie D No.4 - robiłem do niego już 4 podejścia/palenia, z 3 różnych źródeł, pomimo świetnej reputacji i rankingów, nadal preferuję Gurhka i RyJ Short Churchill

 

Zapalniczki preferuję żarowe, z uwagi na ich techniczną przewagę(lubię Vertigo, które dostałem w prezencie - 4 palniki i wbudowany puncher!), choć z sentymentu noszę również S.T.Dupont Gatsby Vertical Lines, a popielniczki z motywami myśliwskimi ;)

 

Zasadnicze pytanie do Was brzmi zatem: Jakie, gdzie i kiedy palicie cygara?

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow - wróciłeś i zasypałeś forum postami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Adi!

 

Gdybym nie zrobił rocznej przerwy prawdopodobnie nie zakochałbym się w nartach, nie uzupełnił kolekcji płyt winylowych o 150 egzemplarzy, nie założył z przyjacielem spółki, nie palił cygar i robił mnóstwa innych rzeczy, które to kocham równie mocno, co zegarki.

Zegarki są dla mnie jedyną czysto wizualno-merytoryczną pasją, w której zatracam pieniądze, czas i emocje, a kosztuje astronomiczne kwoty, które mogłyby mnie doprowadzić do bankructwa już na wczesnym etapie życia, pomijając to, że gdybym spędzał na forum każdej mojej pasji choć godzinę dziennie, wyrabiałbym w tym pełny etat i rozwiódłbym się już w rok po ślubie ;D

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia są krótkie. Styczeń tego roku, Karaiby wieczorem, w tle przygrywa bachata, w jednej ręce szklaneczka rumu Brugal Extra Viejo, w drugiej Cohiba - spodobało mi się :)

Ulubionych jeszcze brak, próbuję powoli. Póki co zaczynam odczuwać różnicę w smakach,a moje "próbki" są raczej z niższej półki cenowej niż powyższe ;). Na chwilę obecną najlepiej wspominam Arturo Fuente Epicure.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ono jest bardzo dobre. Ostatnio próbowałem również Punch'a, H.Upmann Corona Junior i Hoyo de Monterrey za jakieś 20 kilka złotych od sztuki w sklepie Paradise Group(Pana Mazgaja), nie pamiętam nazwy sklepu, w Starym Browarze. Jeżeli u nich były za 20-25zł sztuka, to oznacza, że da się znaleźć w poniżej 20zł bez tuby.

 

Linia Opus X Arturo Fuente niejednokrotnie wygrywało w corocznych rankingach, jeżeli dobrze pamietam ;)

 

Jaka Cohiba? Pamiętasz? Siglo czy słynne Lanceros czy Esplendidos?

Cohiby "najwyższe" jakie znam to Coronas Extra i Lanceros, są dobre, jednak uważam że za kasę jaką Cohiba osiąga z uwagi na wiele faktów marketingowych i pozycjonowanie, można kupić wiele ciekawszych cygar.

 

Zazdroszczę takiego klimatycznego "pierwszego razu" ;-)

 

PS. Cóż za merytoryczny pierwszy post! Oby więcej takich debiutantów. Zazwyczaj wszyscy chcą wiedzieć jaki, za ile i dlaczego tak drogo, kupić zegarek ;)

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie Cohiba jest za droga, ale legenda z Castro w tle ;) Jaka była wtedy nie jestem pewien - jeszcze nie znałem tej marki, coś o długości robusto ale cieńsze, obstawiam, że to było Exquisitos, poczęstował mnie poznany Kanadyjczyk, ja temat chwyciłem. Z drugiej strony próbowałem mu sprzedać zamiłowanie do dobrego rumu i nie bardzo poszło, a rum to mój ulubiony trunek na chwilę obecną (no może dobra postarzona tequilla też ;)).

 

A własnie odebrałem z paczkomatu

 

zj65ii0itpth.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Patel robi spore zamieszanie na rynku, trzeba mu przyznać  ;)

 

Arturo Fuente po środku, prawda? 

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i bardzo ciekaw jestem Marvilla Reserva Robusto po lewej. Fajny sklep znalazłem w necie, dobre ceny, wszystko w woreczki strunowe popakowane, a zaskoczyli mnie miło tym razem - zamówiłem 9 cygar i zamiast kartonik zapakowane w bardzo fajną skrzynkę po torpedach Patela (od biedy za pseudo humidora może robić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny temat

Ja jeżeli chodzi o cygara jestem laik, z tych co powyżej dojrzałem to próbowałem Romeo i J.

Bardziej pociągają mnie cygaretki, bo małe i szybkie :)

Jakub podaj mi proszę ze 4 różne na początek , niedrogie :) zakupię i przetestuję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cygara to trzeba je jeszcze ładnie móc przenosić i przechowywać - wklejcie może zdjęcia swoich humidorów  i osprzętu 

Ja dzisiaj rano jeszcze miałem ale już nie mam bo kupił jeden forumowicz  piękną popielnicę z drewna orzechowego równie porządne etui ze skóry na dwa cygara i obcinaczkę 

post-68206-0-49669600-1460728602_thumb.jpg

post-68206-0-45521900-1460728643_thumb.jpg

post-68206-0-14836100-1460728653_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zróbmy może listę co warto w przedziałach cenowych do 20 PLN, 30, 40 i wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Dziękuję za zainteresowanie tematem. Czułem, że jest tutaj kilku zakonspirowanych cigar afficionado ;)

Piękny sprzęcik Paweł!

 

Na początek, 20-30 zł:

1. Don Diego Monarch - coś dłuższego i mocniejszego, ale daje przedsmak Churchill'ów

2. La Flor de las Antillas - przepiękny label, dość łagodne i przyjemne, choć nadal szlachetne

3. Punch - to ze zdjęcia pierwszego z nart w FR

4. Ashton lub Cuaba podstawowe - wstęp do kubańskich

5. Hoyo de Monterrey podstawowe, dłuższe - nie pamiętam nazwy, fizycznie podobne do Cohiba Lanceros

6. Padron Churchill Maduro

7. Hoyo de Monterrey Petit Robusto

 

Drugi "krok"(przedział, zazwyczaj, z tubą lub bez, 35-55 zł):

1. Partagas Serie D No.4 - dość mocne, nie dla każdego, ja 4 razy próbowałem i nie przekonałem się

2. Romeo y Julieta Short Churchill - świetne, moje top 3, prawie zawsze niedostępne i prawie zawsze świetne, moje "urodzinowe" - mocne, kubańskie cygaro, we właściwym rozmiarze i praktycznie jedyne RyJ warte szczególnej uwagi

3. Gurkha Seduction i Anv 125

4. My Father Tempus Maduro - kremowe, świetne do kawy, koniaku + deser

5. Cohiba Siglo IV i II 

6. H.Upmann Magnum 50

7. Bolivar Belicoso Fino - już 3 raz próbowałem w Środę Popielcową(przez Post nie paliłem ;)) i jest naprawdę dobre, choć nie każdy "rzut"

 

Trzeci "krok"(przedział 50-90zł): 

1. Partagas Lusitanias

2. Cohiba Pyramides Extra, choć lepsze jest, zdecydowanie Esplendidos i Lanceros - kwestia preferencji 

3. Gurkha 125 Anv. XO - świetne za dobrą cenę w Internecie

4. H.Upmann No. 2 i Montecristo No. 2 - drugie to prawdziwa LEGENDA

5. Cohiba BHK(behike) - tutaj ceny powalają, choć jakość nie zawsze(być może trzeba się wybrać na Kubę ;))

6. Arturo Fuente Opus X

7. Bolivar Libertadores

 

Kolejność BEZ znaczenia, kwestia własnych preferencji, choć tutaj lubię najbardziej Lusitanias, Montecristo 2 i Gurkha XO.

 

NAJLEPSZE jakie paliłem: Gurkha Abuelo 7 Anejo - prezent Wielkanocny od braciszka, prawie 100zł(Internet twierdzi, że nawet 50USD w zależności od opodatkowania, akcyzy i cła), ale warto - naturalny wosk na szkle, doskonale zakonserwowane, piękny zapach koniaku, wyraźne nuty koniakowe, NIEaromat!, szlachetne nuty skóry i drewna, ale nie tak przebijające się jak w np. Partagas Serie D No.4

 

Ten obcinak Solingen'a widziałem po raz pierwszy w Bondzie z Connery'm, na kolacji u Pułkownika Smithers'a w Goldfingerze. Można je kupić na Allegro po 50-150zł. W ogóle się nie tępią!

 

Zapalniczek BROŃ BOŻE Zippo - zaciągasz bardzo intensywne aromaty benzyny - powodzenia dla kretynów z cygarem za 50zł i Zippo - od razu wyczujesz amatora.

Można podpalać Zippo jedynie drewienka cedrowe i nimi odpalać cygaro.

Żarowe polecam Veritgo - wbudowany puncher, bardzo dokładny i ostry oraz 4 palniki! - zapalają nawet w lekkiej mgle na 2000metrów - tydzień temu testowałem :D

S.T.Dupont kolekcjonuję z uwagi na FANTASTYCZNĄ jakość wykonania i wykończenia, praktycznie poziom IWC w zegarkach ;) I to, że na 1 oryginał występują 4 podróbki.

 

Do piramidek i torped - klasyczne nożyce - Davidoff robi takie za około 300USD - mocno przewartościowane. Można dorwać tej klasy nożyce noname za jakieś 50-90zł w sklepach z cygarami.

Do maduro i innych "typowych" - puncher(przy drobnych(Junior, Minor) zwłaszcza) czy jak dawniej, na początku XX wieku, nacinacz w kształcie grubej igły medycznej(strzykawkowej/injekcyjnej), lub nacinacz!(rzadko występują w cigar lounge's, a to błąd).

 

Najważniejsza rada - nie odcinać na początku! Najpierw opalić cygarko, powietrzem z ust odpowiednio rozżarzyć, a dopiero wówczas odcinać. W ten sposób cygaro nie zaciąga ciągiem wstecznym całego ścierwa z procesu spalania gazów.

Na marginesie - wg. Zino Davidoff'a kolor i kształt liści nie ma żadnego znaczenia. Słabe cygaro może mieć ciemne piękne liście, a "petarda" jasne i malutkie ;)

 

Tutaj jedne z moich akcesoriów:

post-34907-0-44812200-1460729314_thumb.jpg

post-34907-0-27121900-1460730894_thumb.png

post-34907-0-90438700-1460731479_thumb.jpg

post-34907-0-19396000-1460731498_thumb.jpg

post-34907-0-53433800-1460731582_thumb.jpg

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ktoś podjął ten temat ;) A moja przygoda z cygarami rozpoczęła się w liceum. Można powiedzieć że trwa do nadal;) Na rozpiskę jakie najbardziej to przez weekend coś napisze.  A możecie polecić dobry humidor za rozsądną cene. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygoda z cygarami w moim przypadku to za dużo powiedziane, ale kilka do kilkunastu epizodów rocznie z udziałem cygar dochodzi  ;)

Z przyjemnością poczytam o przygodach kolegów, spowitych kłębami wonnego dymu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy watek. Zwlaszcza dla kogos, kto nic nie wie w temacie. Probowalem kiedys, raz w zyciu od kogos, pociagnalem, powiedziano mi tylko, zeby sie nie zaciagac. Ale to byly jeszcze czasy kiedy nie przepadalem nawet za whisky :). Dawno temu, za mlodziaka.

Mozecie kilka slow dla laika skrobnac? od czego zaczac, jak zapalic, czy po jedzeniu? na co zwrocic uwage?

Tak bez inwestowania w obcinaki za 300usd :)

Edytowane przez zer0

just can't get enough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ktoś podjął ten temat ;) A moja przygoda z cygarami rozpoczęła się w liceum. Można powiedzieć że trwa do nadal ;) Na rozpiskę jakie najbardziej to przez weekend coś napisze.  A możecie polecić dobry humidor za rozsądną cene. 

 

Dziękuje! Początkowo obawiałem się szyderstw, że jestem zbyt młody, za mało wiem, bo przecież tu jest tylu doświadczonych i obytych w świecie koneserów, że mój temat padnie pod lawiną szykan.

 

Humidor? Mi się marzy Elie Bleu, choć to w dużej mierze potęga marki(to taki Patek, VC lub Lange w świecie cygar). Dobry jest Davidoff, używane z eBay, choć nadal wysoko cenione. Dunhill produkował ich najwięcej i długo, więc można dorwać piękny humidor, w orzechu(fornir + politura), z mosiężnym nawilżaczem, zamkiem na kluczyk i zawiasami za 100-200GBP,  a czasem, od laika za 100-150USD. 

 

Mozecie kilka slow dla laika skrobnac? od czego zaczac, jak zapalic, czy po jedzeniu? na co zwrocic uwage?

Tak bez inwestowania w obcinaki za 300usd  :)

Kilka najważniejszych rzeczy napisałem w górze. Dla mnie, nadal najistotniejsze to nie odcinać przed zapaleniem, a właściwie rozżarzeniem. 

Ja palę po jedzeniu, najlepiej godzinkę po sytym posiłku - obiad, choć tradycyjnie palono po kolacji ;)

Zazwyczaj popijam na początku herbatę - dla rozruszania żołądka, mam nadkwasotę...

Później dołącza kawka lub koniak - po pierwszych 20 minutach. 

Palić najlepiej w towarzystwie, bo rozmawiasz, palisz mniej łapczywie. W dobrym towarzystwie palę nawet do 1 godzin 15 minut dla rozmiaru Churchill. 

Gdy cygaro jest dobre potrafię przytrzymywać końcóweczkę nożycami i dopalać do ostatnich miligramów popiołu ;)

 

Ważne: większość kobiet źle reaguje na dym cygarowy i ostrzegam przed pierwszym paleniem w mieszkaniu/domu, może zakończyć się kłótnią ;)

 

Przygoda z cygarami w moim przypadku to za dużo powiedziane, ale kilka do kilkunastu epizodów rocznie z udziałem cygar dochodzi   ;) Z przyjemnością poczytam o przygodach kolegów, spowitych kłębami wonnego dymu.

Świetnie! Zapraszamy!

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znany aktor, Peter Falk, mało kiedy widziany bez cygara ktore bylo Jego pasją,'uprawiał'ją też na ekranie..

post-48316-0-84593200-1460913816.jpgpost-48316-0-09871600-1460913826.jpgpost-48316-0-55952500-1460913835.jpg

Pomnik porucznika Columbo w Budapeszcie

post-48316-0-43918200-1460913844.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prochowiec i cygaro, chyba każdy to kojarzy  :P

 

ja 3 lata temu rzuciłem palenie, cygara w życiu wypaliłem chyba 2. Do papierosów nie zamierzam wracać i nawet mnie nie ciągnie ale czasami myślę, że cygaro na koniec tygodnia do whisky nie byłoby głupie  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu porzuciłem palenie cygar. Papierosów nie paliłem. 

 

Teraz jeśli palę to 1 góra 2 cygara w ROKU. I musi to być jakieś święto np. tytuł pracownika roku czy coś takiego ;)

 

A jeśli już zapalę to

Cohiba Esplendidos

 

warty każdej złotówki. 


"Ten zegarek tak jak ja posiada serce które bije..."  B.H. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie palę papierochów ;) I chyba nie jest warte każdej ze stu dwudziestu złotówek  :D

 

Wczoraj zasiadłem do cygara - A. Fuente Epicure - z oczekiwaniem miłego popołudnia, bez kochanych, rozkrzyczanych i z niewyczerpaną energią dzieci. Cygaro takie paliłem wcześniej i było bardzo przyzwoite, a napis Gran Reserva wiele obiecuje.

 

Format robusto, ładne liście, poprawny zapach, cena 21,50 złotych (niby promocja, normalnie około 25).

Pozytywy - 60 minut, a byłoby około 75 jeśli nie brakłoby mi zapałek i to tyle....

Negatywy - po odpaleniu i odcięciu kapturka odrobinę rozeszła się końcówka, a potem bardziej i jak przy popularnych wyciągałem tytoń. Smak - siano i coś jak skóra, dopiero w ostatniej tercji ciut lepiej. Od połowy nie było mowy o przerwach rzędu minuty pomiędzy pociągnięciem, 2 razy zgasło, a 3 razem tuż po zaczęciu trzeciej części stwierdziłem, że nie ma sensu dalej.

Ogólnie od początku miałem ochotę je odłożyć. I teraz kwestia czy miałem beznadziejną sztukę teraz czy poprzednią wybitną.

 

http://www.arturofuente.com/#/gran-reserva

 

 

Jedynie napój był boski - rum Brugal XV, w jednym sklepie internetowym widziałem go za 115 PLN, jeśli jest dostępny w tej cenie to naprawdę warto.

 

https://www.brugal-rum.com/our-rum/xv/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trafiłeś na źle zwinięty egzemplarz. Względnie ucierpiał na regulacji wilgoci(przesuszyli je) w trakcie transportu, który jest zawsze dość długi.

AF Epicure bardzo często trafia do rankingów cygar najlepszych do pułapu 10USD.

Podobnie miałem z Bolivar Belicoso Fino z sieci najsłynniejszych polskich sklepów cygarowych, która to szczyci się najwyższą jakością, pokojami-humidorami, a ja jej osobiście nie dostrzegam ;)

 

Spalało się równo czy miałeś "nadżerkę" żaru? Odwijał Ci się wrap w międzyczasie?

 

Cohiba Esplendidos. Hmm, dla mnie jest warte równo 80zł, max 100zł i ani grosza więcej ;) Porównując je do Gurkha Anejo 7 Abuelo czy Gurkha 125Anv. XO czy Partagas Lusitanias, moim zdaniem Cohiba mocno przesadza z cenami pewnych, wybranych modeli.

Choć bardzo możliwe, że brakuje mi więcej doświadczenia, które pozwoliłoby mi wychwicić jeszcze drobniejsze niuanse decydujące o prestiżu takich pozycji jak Pyramides Extra, Esplendidos, Behike 52 czy limitowanych Upmann, Partagas czy Bolivar.

Co innego, że Cohiba wiele zyskuje finansowo na limitacjach, prestiżu marki i wysokich cenach - rodzaj strategii marketingowej. Patek też nie mógłby pozwolić sobie na wypuszczenie zegarka klasy Gondolo 5124 czy Calatrava 5227 za 10k EUR ;)

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrap się nie rozwijał, natomiast nie znam pojęcia nadżerki żaru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oszukiwaniu dobrego i i niedrogiego. Rocky Patel The Edge Lite Short Robusto.

 

Opis mówi o kawie z mlekiem i przyprawach. Jak dla mnie to mleko z kożuchem i jakaś nie rozpoznawalna przyprawa, tak sobie, po połowie lepiej. Cena 18 PLN.

Wygląd - bardzo ładne, ciasno skręcone, jasne i piękny wrap, specyficznie umiejscowiony pierścień, który trzeba zdjąć przed odpaleniem.

Zapach - przyjemny, ale bardzo słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.