Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kasowanie postów/podbić w dziale sprzedam i nie tylko

dlaczego dyskusje/wątki na ten temat się zamyka?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#61 awi

awi
  • Użytkownik
  • 1730 postów

Napisano 16 luty 2017 - 20:02

na zagranicznych forach trzeba płacic aby wystawić na bazar. Korzystam z tego i moim zdaniem jest to jak najbardziej ok. 

Na jednym, płacąc PLN XX / rok, można wystawić ile się chce a na drugim za każde wystawienie PLN XX. Nadal są reguły podbijania. Ale takie wpłaty mogłyby także pomóc aby zakupić pewne rozwiązania i silniki albo po prostu zainwestować w tę stronę. 

Też juz dostałem ostrzeżenie bo się przegapiłem - o 4 godz chyba...i co się stało? Nic...wiedziałem za co i tyle. A palcem pokazać że mi dali a temu nie, to już śmieszne.

Ale automat który rozwiąże sprawę to też dobre. Nadal, ktoś przy tym pracuje, wymyśla, piszę, implementuje, sprawdza i monitoruje. Moim zdaniem, wpłata za bazar, nie miałbym nic przeciwko. A wtedy można te trochę wymagać...będąc np członkiem "premium"  

• 0

#62 rinkazki

rinkazki
  • Użytkownik
  • 2476 postów

Napisano 16 luty 2017 - 20:09

Teraz już jest automat i nie można wcześniej podbić.

Poza tym spójrz, że na bazarku ceny zegarków są o wiele niższe niż sklepowe czy na allegro - gdyby była jeszcze opłata za wystawienie zegarka, który jakby nie patrzeć ma pozostać w gronie forumowiczów to nie miałoby to sensu - przełożyłoby się na ceny. Prościej byłoby wystawić na allegro.

• 0

#63 awi

awi
  • Użytkownik
  • 1730 postów

Napisano 16 luty 2017 - 20:12

Gdyby opłata była PLN 30.00 na rok? To to by zmieniło dramatycznie ceny sprzedaży? Nie sądze.

Allegro jest drogi bo ma horendalne prowizje za luksusowe rzeczy / zegarki.

Ale poza tym...fajnie że ten automat jest - Dziekuje za info!

• 0

#64 rinkazki

rinkazki
  • Użytkownik
  • 2476 postów

Napisano 16 luty 2017 - 20:40

Gdyby opłata była PLN 30.00 na rok? To to by zmieniło dramatycznie ceny sprzedaży? Nie sądze.

Allegro jest drogi bo ma horendalne prowizje za luksusowe rzeczy / zegarki.

Ale poza tym...fajnie że ten automat jest - Dziekuje za info!

Myślę, że wprowadzanie opłat za wystawianie rzeczy na bazarku (swoich prywatnych) bo nie mówię o sytuacji gdy ktoś kupuje np 5 czy 10 Orientów czy Seiko i je wystawia powinno być bezpłatne i każdy powinien się trzymać regulaminu.

Mnie np dopiero teraz odblokowała się możliwość podbicia jednego z tematów :)

Natomiast każdy kto kupuje hurtowo i sprzedaje na forum - oczywiście nie byłoby to złe gdyby miał za taką możliwość zapłacić.

Ponieważ jest znaczna różnica w tym jak ktoś ma jeden swój zegarek na sprzedaż (np. kupił nówkę, ale się nie spodobała to zamiast zwracać wystawi na bazarku) a osobami, które sprzedają na bazarku nazwijmy to półprofesjonalnie z chęcią odpowiedniego zysku na każdym zegarku czy pasku.

• 0

#65 awi

awi
  • Użytkownik
  • 1730 postów

Napisano 17 luty 2017 - 20:52

ale jak chcesz "rozpoznać" pół handlarza lub kogoś który zmienia zegarki co miesiąc i je sprzedaje. Wydaje mi się to ciężko. 

Ja się ciesze że nie ma opłat, ale chciałem tylko powiedzieć że jestem również do nich przyzwyczajony i nie odbieram to negatywnie

• 0

#66 rinkazki

rinkazki
  • Użytkownik
  • 2476 postów

Napisano 17 luty 2017 - 21:17

ale jak chcesz "rozpoznać" pół handlarza lub kogoś który zmienia zegarki co miesiąc i je sprzedaje. Wydaje mi się to ciężko. 

Myślę, że z tym akurat nie ma problemu. Dość długo przeglądam już bazarek, sam często wystawiam zegarki czy akcesoria i da się to zauważyć.

W każdym razie ja też jestem zadowolony, że na forum działa bazarek i dobrze, że jest to bezpłatne. W innym wypadku wszystko wystawiałbym na allegro, a im prowizji nie chcę dawać. Szczególnie, że teraz wszystko tam podrożało.

• 0

#67 awi

awi
  • Użytkownik
  • 1730 postów

Napisano 17 luty 2017 - 21:48

ok - na tyle nie obserwuje bazar aby móc to ocenić. Jest dobrze tak jak jest :)

czy to prawda że na Alle płaci się już 10% od ceny sprzedaży, Tzn za PLN 30k sprzedajesz ale PLN 3k do Alle oddajesz? 

• 0

#68 rinkazki

rinkazki
  • Użytkownik
  • 2476 postów

Napisano 17 luty 2017 - 22:55

Zależnie od działu są stawki ale podrożało wszystko + dodatkowe opcje typu podświetlenie również znacząco podrożało:

https://faq.allegro....tanie-z-allegro

• 0

#69 lukebor

lukebor
  • Użytkownik
  • 2653 postów

Napisano 17 luty 2017 - 23:03

Na zegarki jest teraz 8%.

iP7
  • 0

#70 marcin s

marcin s
  • Użytkownik
  • 220 postów

Napisano 18 luty 2017 - 09:07

Kurcze ludzie się czepiają o ostrzeżenie za podbicie a na bazarku bajzel straszny. Nie dość że póki co można wystawiać za darmo i dzięki temu mogą bezpiecznie i szybko dokonywać transakcji to nie potrafią wg regulaminu oznaczyć nieaktualnej oferty i to nie tylko osoby które okazjonalnie raz na rok coś wystawiają ale "stali bywalcy". Oferty przez modów często nie do wychwycenia i wiszą aż ktoś nie wykasuje przeterminowanych ofert( swoją drogą też można byłoby ustawić automat że nie podbijane przez miesiąc automatycznie są usuwane). Jakby teraz człowiek przetrzepał bazarek to na 15 stron 5 to przeterminowane lub nieaktualne.

Forum to zwał jak zwał ale portal społeczny a bazarek dobro nas wszystkich, i każdemu powinno zależeć aby było poukładane i posprzątane. 

• 0

#71 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa
  • Stowarzyszenie
  • 7872 postów

Napisano 18 luty 2017 - 13:48

No masz racje , tylko takich którym naprawdę zależy na naszym wspólnym dobru jest mniej,niż takich co lubią pokrzyczeć i wszystkich dookoła pouczać na zasadzie " od tego sa modowie, administracja aby był porządek i nic mnie to nie obchodzi, ma byc"

• 0

#72 filiptomczyk85

filiptomczyk85
  • Nowy Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 05 marzec 2017 - 12:54

Witam. Bylaby mozliwosc podzialu w dziale sprzedam na np. zegarki i akcesoria? Albo nawet dalej tzn podzielic zegarki na kwarcowe i mechaniczne? Wydaje mi sie ze łatwiej byloby wtedy znaleźć to czego się szuka
  • 0

#73 Pawel2499

Pawel2499
  • Użytkownik
  • 2919 postów

Napisano 26 marzec 2017 - 15:12

Ja zgłaszam postulat aby kryterium możliwości wystawiania zegarka na sprzedaż nie było 50 postów tylko minimum 1 rok aktywnego uczestniczenia w życiu forum ! Bo gdy widzę jak ktoś z 58 postami wystawia zegarek na bazarku który kupił tydzień wcześniej na allegro za mniej niż pół ceny i do tego bezczelnie kopiuje ten sam durny opis od poprzedniego sprzedawcy, traktując kolegów z forum jak głupków  ... to czuję się delikatnie mówiąc opluty  :angry:  :(  :angry:

• 1

#74 sokolow

sokolow
  • Użytkownik
  • 3810 postów

Napisano 26 marzec 2017 - 15:51

zgadzam się z Pawłem - nie raz i nie dwa widać "pęd" do 50-ciu postów.

• 0

#75 msokol19

msokol19
  • Stowarzyszenie
  • 5330 postów
  • Gadu-Gadu: 2852416

Napisano 26 marzec 2017 - 21:31

Witam. Bylaby mozliwosc podzialu w dziale sprzedam na np. zegarki i akcesoria? Albo nawet dalej tzn podzielic zegarki na kwarcowe i mechaniczne? Wydaje mi sie ze łatwiej byloby wtedy znaleźć to czego się szuka

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Popieram :)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych