Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szalek

Kasowanie postów/podbić w dziale sprzedam i nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości - czy nie dałoby się zaprogramować Forum tak, aby tematy z działu "Rynek" mogłyby być podbijane dopiero po 48 godzinach? W taki sam sposób, jak uniemożliwiono pisanie w cudzych wątkach, można byłoby uniemożliwić zbyt wczesne dodawanie zawartości...

Nie jestem informatykiem; nie wiem, na ile takie rozwiązanie jest trudne do wcielenia w życie. Myślę jednak, że raz na zawsze rozwiązałby to nieustające spory o "równych i równiejszych", czy "złośliwych moderatorach".

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - czy nie dałoby się zaprogramować Forum tak, aby tematy z działu "Rynek" mogłyby być podbijane dopiero po 48 godzinach? W taki sam sposób, jak uniemożliwiono pisanie w cudzych wątkach, można byłoby uniemożliwić zbyt wczesne dodawanie zawartości...

 

 

 

To jest świetny pomysł - dla przykładu nie dostawałbym wtedy ostrzeżeń, ponieważ dwa razy pomyliłem się przez forumową godzinę (na forum mam ustawiony jakiś inny czas) nawet o tym nie wiedząc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim czasie są wymazywane punkty? Tak jak w przypadku kierowców ;) ?

Po roku, lub doraznie przez administrację.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosty a zarazem genialny pomysł - brawo ten Pan 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie sądzisz ,że moderatorzy szczególnie że to funkcja pro bono, mają czas i mozliwości przeglądania wszystkich wątków codziennie ??? gratuluję wobec tego ...zdrowego rozsądku

Po to jest funkcja "zgłoś" aby skoro mod nie zauważył to zgłosić 

a skoro nie podajesz przykładu równiejszych , to na razie Twoje zarzuty mozna włożyć pomiędzy bajki 

 

 

Twoje argumenty kompletnie do mnie nie trafiają. Regulamin to bajka, a po przykłady odsyłam do dz. sprzedaży.

 

 

jest regulamin - > są użytkownicy którzy go akceptują -> użytkownicy go przestrzegają lub nie -> nad przestrzeganiem czuwają moderatorzy

 

Jeśli nie mają czasu tego robić to a. albo nie powinni być moderatorami b. właściciel forum buduje takie narzędzie które ułatwiają pracę moderatorów. Nie ma tu miejsca na trzecie rozwiązanie. a przerzucanie tego na użytkowników (f. zgłoś) jest nie na miejscu.

 

 

bez odbioru.


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ilu jest tu aktywnych moderatorów? a chyba ze dwóch a tak naprawdę jeden (rk7000)  jak widzisz przglądnięcie kilkuset tematów i tysięcy postów ? i to co chwila, dochodzi do końca i abarot od początku to niemożliwe przecież ! 

Dostosuj się, przestrzegaj zasad i takie dyskusje nie będą miały miejsca 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje argumenty kompletnie do mnie nie trafiają. Regulamin to bajka, a po przykłady odsyłam do dz. sprzedaży.

 

 

jest regulamin - > są użytkownicy którzy go akceptują -> użytkownicy go przestrzegają lub nie -> nad przestrzeganiem czuwają moderatorzy

 

Jeśli nie mają czasu tego robić to a. albo nie powinni być moderatorami b. właściciel forum buduje takie narzędzie które ułatwiają pracę moderatorów. Nie ma tu miejsca na trzecie rozwiązanie. a przerzucanie tego na użytkowników (f. zgłoś) jest nie na miejscu.

 

 

bez odbioru.

 

Ależ jest sposób. Wprowadzenie odpłatności za korzystanie z forum. W wysokości umożliwiającej utrzymanie płatnej moderacji. Chętny?

Bo jeżeli nie, a zgłaszać przypadków naruszania regulaminu także nie chcesz, to jest jeszcze jedno rozwiązanie. Wypisz się stąd :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi przypomina taką dyskusję kiedy kierowcę zatrzymuje Policja a on wyskakuje z tzw "pyskiem" - " to ja na was płacę podatki, macie porządku na ulicach pilnować, inni jechali po 100 na godzinę w tym miejscu , a wy darmozjady , ma tu być porządek, Państwo jest po to aby tego dopilnować itp"

 

a na koniec wychodzi na to ,że tego podatku płaci tyle co kot napłakał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

na zagranicznych forach trzeba płacic aby wystawić na bazar. Korzystam z tego i moim zdaniem jest to jak najbardziej ok. 

Na jednym, płacąc PLN XX / rok, można wystawić ile się chce a na drugim za każde wystawienie PLN XX. Nadal są reguły podbijania. Ale takie wpłaty mogłyby także pomóc aby zakupić pewne rozwiązania i silniki albo po prostu zainwestować w tę stronę. 

 

Też juz dostałem ostrzeżenie bo się przegapiłem - o 4 godz chyba...i co się stało? Nic...wiedziałem za co i tyle. A palcem pokazać że mi dali a temu nie, to już śmieszne.

 

Ale automat który rozwiąże sprawę to też dobre. Nadal, ktoś przy tym pracuje, wymyśla, piszę, implementuje, sprawdza i monitoruje. Moim zdaniem, wpłata za bazar, nie miałbym nic przeciwko. A wtedy można te trochę wymagać...będąc np członkiem "premium"  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już jest automat i nie można wcześniej podbić.

Poza tym spójrz, że na bazarku ceny zegarków są o wiele niższe niż sklepowe czy na allegro - gdyby była jeszcze opłata za wystawienie zegarka, który jakby nie patrzeć ma pozostać w gronie forumowiczów to nie miałoby to sensu - przełożyłoby się na ceny. Prościej byłoby wystawić na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Gdyby opłata była PLN 30.00 na rok? To to by zmieniło dramatycznie ceny sprzedaży? Nie sądze.

Allegro jest drogi bo ma horendalne prowizje za luksusowe rzeczy / zegarki.

 

Ale poza tym...fajnie że ten automat jest - Dziekuje za info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby opłata była PLN 30.00 na rok? To to by zmieniło dramatycznie ceny sprzedaży? Nie sądze.

Allegro jest drogi bo ma horendalne prowizje za luksusowe rzeczy / zegarki.

 

Ale poza tym...fajnie że ten automat jest - Dziekuje za info!

 

Myślę, że wprowadzanie opłat za wystawianie rzeczy na bazarku (swoich prywatnych) bo nie mówię o sytuacji gdy ktoś kupuje np 5 czy 10 Orientów czy Seiko i je wystawia powinno być bezpłatne i każdy powinien się trzymać regulaminu.

Mnie np dopiero teraz odblokowała się możliwość podbicia jednego z tematów :)

 

Natomiast każdy kto kupuje hurtowo i sprzedaje na forum - oczywiście nie byłoby to złe gdyby miał za taką możliwość zapłacić.

Ponieważ jest znaczna różnica w tym jak ktoś ma jeden swój zegarek na sprzedaż (np. kupił nówkę, ale się nie spodobała to zamiast zwracać wystawi na bazarku) a osobami, które sprzedają na bazarku nazwijmy to półprofesjonalnie z chęcią odpowiedniego zysku na każdym zegarku czy pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

ale jak chcesz "rozpoznać" pół handlarza lub kogoś który zmienia zegarki co miesiąc i je sprzedaje. Wydaje mi się to ciężko. 

 

Ja się ciesze że nie ma opłat, ale chciałem tylko powiedzieć że jestem również do nich przyzwyczajony i nie odbieram to negatywnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak chcesz "rozpoznać" pół handlarza lub kogoś który zmienia zegarki co miesiąc i je sprzedaje. Wydaje mi się to ciężko. 

 

Myślę, że z tym akurat nie ma problemu. Dość długo przeglądam już bazarek, sam często wystawiam zegarki czy akcesoria i da się to zauważyć.

W każdym razie ja też jestem zadowolony, że na forum działa bazarek i dobrze, że jest to bezpłatne. W innym wypadku wszystko wystawiałbym na allegro, a im prowizji nie chcę dawać. Szczególnie, że teraz wszystko tam podrożało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

ok - na tyle nie obserwuje bazar aby móc to ocenić. Jest dobrze tak jak jest :)

 

czy to prawda że na Alle płaci się już 10% od ceny sprzedaży, Tzn za PLN 30k sprzedajesz ale PLN 3k do Alle oddajesz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zegarki jest teraz 8%.

 

 

iP7


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ludzie się czepiają o ostrzeżenie za podbicie a na bazarku bajzel straszny. Nie dość że póki co można wystawiać za darmo i dzięki temu mogą bezpiecznie i szybko dokonywać transakcji to nie potrafią wg regulaminu oznaczyć nieaktualnej oferty i to nie tylko osoby które okazjonalnie raz na rok coś wystawiają ale "stali bywalcy". Oferty przez modów często nie do wychwycenia i wiszą aż ktoś nie wykasuje przeterminowanych ofert( swoją drogą też można byłoby ustawić automat że nie podbijane przez miesiąc automatycznie są usuwane). Jakby teraz człowiek przetrzepał bazarek to na 15 stron 5 to przeterminowane lub nieaktualne.

Forum to zwał jak zwał ale portal społeczny a bazarek dobro nas wszystkich, i każdemu powinno zależeć aby było poukładane i posprzątane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz racje , tylko takich którym naprawdę zależy na naszym wspólnym dobru jest mniej,niż takich co lubią pokrzyczeć i wszystkich dookoła pouczać na zasadzie " od tego sa modowie, administracja aby był porządek i nic mnie to nie obchodzi, ma byc"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bylaby mozliwosc podzialu w dziale sprzedam na np. zegarki i akcesoria? Albo nawet dalej tzn podzielic zegarki na kwarcowe i mechaniczne? Wydaje mi sie ze łatwiej byloby wtedy znaleźć to czego się szuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zgłaszam postulat aby kryterium możliwości wystawiania zegarka na sprzedaż nie było 50 postów tylko minimum 1 rok aktywnego uczestniczenia w życiu forum ! Bo gdy widzę jak ktoś z 58 postami wystawia zegarek na bazarku który kupił tydzień wcześniej na allegro za mniej niż pół ceny i do tego bezczelnie kopiuje ten sam durny opis od poprzedniego sprzedawcy, traktując kolegów z forum jak głupków  ... to czuję się delikatnie mówiąc opluty  :angry:  :(  :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bylaby mozliwosc podzialu w dziale sprzedam na np. zegarki i akcesoria? Albo nawet dalej tzn podzielic zegarki na kwarcowe i mechaniczne? Wydaje mi sie ze łatwiej byloby wtedy znaleźć to czego się szuka

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Witam. Bylaby mozliwosc podzialu w dziale sprzedam na np. zegarki i akcesoria? Albo nawet dalej tzn podzielic zegarki na kwarcowe i mechaniczne? Wydaje mi sie ze łatwiej byloby wtedy znaleźć to czego się szuka

Popieram :)

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.