Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość vitriol

Sub-forum "Opinie o forumowiczach" dla Bazaru

Opinie o forumowiczach  

34 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vitriol

Co koledzy myślicie o wprowadzeniu miejsca do komentarzy po transakcjach ?
Kupujący i Sprzedający mogliby (fakultatywnie) dzielić się pozytywnymi lub negatywnymi wrażeniami.
Nie odkrywamy Ameryki bo podobne systemy działają na zagranicznych forach, nie wiem czy u nas było to już dyskutowane?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było dyskutowane wiele razy przy różnych krzywych akcjach na bazarku (tak jak i teraz) jednak bez aprobaty władz forum aby założyć taki dział czy temat.

Ja jestem ZA aby utworzyć takie miejsce.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Tak, aprobata władz będzie kluczowa, ale to jest jeden z następnych kroków.

Ja również widzę wartość, ale na tym etapie bardziej chodzi o zebranie odczuć ogółu użytkowników, stąd publiczna ankieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny podobny temat i kolejny raz piszę: NIE. To nie jest forum przeznaczone do sprzedaży. Nie rozszerzajmy tego działu.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Ja jestem na tak. Można na jakiś czas uruchomić to pilotażowo i zobaczyć po prostu jak to funkcjonuje i czy ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Żadne z forów skupiających osoby zainteresowane zegarkami nie ma sprzedaży jako swojego celu priorytetowego (a przynajmniej ja takiego nie kojarzę).

Ale sprzedaż zawsze się pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W profilu każdego użytkownika jest tzw "status" gdzie wpisywane są min opinie na ten temat ....

http://zegarkiclub.pl/forum/user/48316-master-yoda/?tab=status

 

P.S Już były akcje typu- " listonosz się spóznia,kolega nie odpisuje od 10 minut na pw, iść na policję, czy jeszcze poczekać z 5 minut?"

 

Komu to potrzebne ? :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega, założyciel tego tematu sprzedał mi pół roku temu zegarek, który okazał się mieć liczne wady. Porysowaną tarczę, wygięty dekielek, zardzewiałe wskazówki. Odmówił przyjęcia zegarka i zwrotu pieniędzy. Nie polecam go nikomu.

A teraz.

Czy jest to:

1. Prawda

2. Fałsz.

 

Kto ma to zweryfikować?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Wiesz, że hipotetyczny wpis po pół roku nie zostanie potraktowany poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega, założyciel tego tematu sprzedał mi pół roku temu zegarek, który okazał się mieć liczne wady. Porysowaną tarczę, wygięty dekielek, zardzewiałe wskazówki. Odmówił przyjęcia zegarka i zwrotu pieniędzy. Nie polecam go nikomu.

A teraz.

 

Widziałem ten zegarek u Ciebie, to od Niego?, a po wpisach taki mily kolega się wydawał...., znam go z innego forum też, trzeba ostrzec innych by sytuacja się nie powtórzyła.

Tak opinie sobie zszargać za 100 zł....

 

 

;) ;)

 

Tak by wyglądał 'mniej więcej" taki dział......


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak to będzie mniej więcej wyglądać. Tematy o Rolexie i SG staną się ostoją wzajemnego szacunku i kurtuazji ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Zegarek kupiłem wcześniej od Yody, powiedział mi że to właśnie tak wyglądają zegarki NOS, ja się nie znam, mało mam postów, ale kurczę myślisz że mógł nie być do końca szczery?

 

Wracając do bardziej poważnej rozmowy, Wasze głosy i przewidywania co do przyszłości znamy. Po doświadczeniach z innych forów nie zgadzam się z Wami, ale dajmy się wypowiedzieć też innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten zegarek u Ciebie, to od Niego?, a po wpisach taki mily kolega się wydawał...., znam go z innego forum też, trzeba ostrzec innych by sytuacja się nie powtórzyła.

Tak opinie sobie zszargać za 100 zł....

 

 

;) ;)

 

Tak by wyglądał 'mniej więcej" taki dział......

 

 

Na CW jest dział z opiniami i działa, ma się dobrze i jest pomocny np. przy ustaleniach nietypowych takich jak odroczenie płatności, czy rozliczenia ratalne... :) Można sobie sprawdzić opinię o forumowiczu i wyciągnąć wnioski.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na CW jest dział z opiniami i działa, ma się dobrze i jest pomocny np. przy ustaleniach nietypowych takich jak odroczenie płatności, czy rozliczenia ratalne... :) Można sobie sprawdzić opinię o forumowiczu i wyciągnąć wnioski.

:)

http://zegarkiclub.pl/forum/user/48316-master-yoda/?tab=status


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazarek miał być w założeniu platformą wymiany zegarków miedzy miłośnikami-kolekcjonerami, a nie jakieś targowisko czy miejsce robienia ciemnych interesów. Czy założenie zostało zrealizowane to temat do innej dyskusji, ale każde próby upodobnienie bazarku do znanych form sprzedaży internetowej, zupełnie do tego założenia nie pasują, w związku z czym maja ode mnie zdecydowane nie.

 

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

 

Kto ma to zweryfikować?

 

Nie wiedziałem o funkcjonalności dodawania wpisów w "status", wygląda że technicznie funkcjonalność działa, może to tylko moje odczucie ale nie przyszłoby mi do głowy żeby umieszczać tam komentarze po transakcji. Status brzmi jak miejsce do dzielenia się updatami, spostrzeżeniami - generalnie wszystkim.

Kto weryfikuje wpisy w "status" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wlaściciel profilu ;), i tu tkwi haczyk...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś sprzedaje/ kupuje 2 zegarki rocznie i tyle miałby komentarzy to będzie mniej wiarygodny od tego który kupuje/ sprzedaje 30 zegarków?

A komentarze piszemy sami czy szablon taki jak na alle? :)

Żartuję.

Moim zdaniem nie jest to do niczego potrzebne. Ryzyko niezadowolenia z transakcji zawsze występuje w pewnym % i po prostu trzeba o tym wiedzieć. Komentarze o sprzedającym tego nie zmienią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy sprzedający zegarki na bazarku powinien się sam poczuwać do rzetelności, bo to jego interes. Bazarek funkcjonuje na zasadzie dobrej o nim opinii (czyli inaczej dobrej opinii o handlujących), jak ta opinia się drastycznie obniży, to i ilość chętnych do handlowania drastycznie spadnie. Za handlującym dobrze powinny świadczyć tu dwie rzeczy, czas obecności na forum i to co na nim publikuje, wtedy jednorazowi "handlarze", którym zależy tu tylko na jakimś szybkim "myku" i wyjęciu od kogoś nienależącej się kasy, będą automatycznie odsuwani na margines. Wprawdzie paru uczciwych też przy tym może nie skorzystać, ale cóż, takie jest "prawo dżungli".


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Ok, są osoby którym wystarcza system komentarzy w "status", osoby które kierują się czasem obecności i publikacjami użytkownika - jest to logiczne i w porządku.
Zobaczmy jaka jest relacja osób zainteresowanych dodatkowym systemem komentarzy. Proponuję żeby zostawić temat otwarty przez 1 miesiąc (to chyba rzetelny okres żeby wszyscy aktywni i zainteresowani mogli się wypowiedzieć). Zgoda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Toż przecież mówię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj na forum widziałem, że ktoś w podpisie miał listę użytkowników z którymi zawarł transakcje zakończone z sukcesem. W sumie fajna sprawa, czym ten ktoś więcej się na forum udziela tym bardziej to może zapaść w pamięć.
 
Dodatkowo system obecnych statusów, jak to zaproponował @Master Yoda


Pozdrawiam, Radek

PS. Udane, forumowe transakcje z: Bentley, lookas2, Sol, zodiak7, Kris2, gozdek... i tych użytkowników polecam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym za.

Nie w kwestii likwidacji ryzyka, bo tak się nie stanie.

Jednak jak na giełdzie kupuję coś od użytkownika z wieloletnim stażem i tysiącami postów to jestem praktycznie pewny transakcji...

Jeśli chciałbym nabyć zegarek od gościa, który ma mało postów to chciałbym poczytać jak przebiegły mu sprzedaże, bo są ludzie którzy latami mają konta a piszą kilka postów rocznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.