Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kayetan

unieruchomienie kwarcowego zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostatnio zegarek kwarcowy Casio. Zegarek przyszedł z wyciągniętą koronką zabezpieczoną plastikową plombą przez co zegarek był unieruchomiony. Zastanawiam się czy kwarc używany rzadko można zostawić w ten sposób, aby wskazówki nie chodziły. Czy to przedłuża żywotność baterii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej aby zegarek chodzil.

Ile zaoszczedzisz 10zl na 3lata


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zywotnosc baterii to jedno, a zywotnosc i zuzycie mechanizmu to drugie. Nie uwazam aby zegarek kwarcowy musial chodzic jak nie jest uzywany. Zegarki kwarcowe nawet po 40 latach lezakowania zazwyczaj zaskakuja od razu po wlozeniu baterii.

Zalezy jak czesto sie go nosi, a z fabryki zazwyczaj wychodza z plomba bo do momentu sprzedazy potrafi uplynac 12-24 miesiace lezac w w magazynie lub gablotkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zywotnosc baterii to jedno, a zywotnosc i zuzycie mechanizmu to drugie. Nie uwazam aby zegarek kwarcowy musial chodzic jak nie jest uzywany.

Najprosciej odciagnac koronke, rezonator dziala, ale mechanika stoi. Druga opcja to wyjecie baterii - wiem oczywistosc :)

Zywotnosc baterii to jedno, a zywotnosc i zuzycie mechanizmu to drugie. Nie uwazam aby zegarek kwarcowy musial chodzic jak nie jest uzywany.

Najprosciej odciagnac koronke, rezonator dziala, ale mechanika stoi. Druga opcja to wyjecie baterii - wiem oczywistosc :)

----------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolałbym aby zegarek chodził niż stał. po kilku latach nieużywania smary po prostu się zastoją więc będzie trzeba je wymienić co wiąże się z kosztami


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie zgadzam się z opinią wyżej. Nie zaoszczędzisz.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatko

myślę, że w przypadku taniego kwarca jest to bez znaczenia czy chodzi czy nie bateria kosztuje kilka zł i rzadko się je wymienia jak chodzi to niech chodzi. ale to tylko moja przemyślenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyjąć baterię gdy stan spoczynku jest długi ( może ulec uszkodzeniu i zniszczyć mechanizm) w innym przypadku oszczędności tego typu uważam za bezcelowe.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.