Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

b_easy

BALL ENGINEER II MARVELIGHT CZY FIREMAN VICTORY

BALL ENGINEER II MARVELLIGHT VS FIREMAN VICTORY  

34 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

potrzebuje porady związanej z zakupem zegarka.

Chodzi o EDC czyli i do koszuli i jeansów.

 

Jaki zegarek Wam się bardziej podoba jako EDC:

 

ENGINEER

 

post-575979-1441189981_thumb.jpg

 

FIREMAN

 

P1600982-595x446.jpg


Zły dział.

Prosze admina o przeniesienie do "Zapytania i sugestie.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Fireman, nieprzesadzony, delikatniejszy.

W tym pierwszym nie wiem po co ta lupa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłbym żadnego. Oczywiście Fireman jest ładniejszy, ale nowy to jakieś 7k. Wątpię, aby udało się go chociaż odsprzedać za 4k. Prawda jest taka, że za te pieniądze kupisz dwa zegarki w podobnej klasie lub jeden (używany) o poziom wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwazam podobnie . balle nie sa u nas rozpoznawalne, popularne wiec przy ewentualnej odsprzedazy będziesz musiaw liczyć się z dużą stratą. a zbliżona do Firemana jest chociażby Glycine Combat 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, niska rozpoznawalnosc. To ewidentnie minus tej marki, jednak patrząc na nasz rynek to najlepiej seiko kupowac za 800pln. Za 500pln zawsze sie sprzeda... I strata po 3 latach tylko 300 :)

Zobacie taką Eterne Monopusher.

Cena katalogowa 15k do kupienia za 9k do odsprzedania za 5.5k

Nie kupiłbym żadnego. Oczywiście Fireman jest ładniejszy, ale nowy to jakieś 7k. Wątpię, aby udało się go chociaż odsprzedać za 4k. Prawda jest taka, że za te pieniądze kupisz dwa zegarki w podobnej klasie lub jeden (używany) o poziom wyżej.

Jaki zegarek masz na mysli jesli chodzi o EDC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz kupić dla siebie, to weź ten, który Ci się najbardziej podoba.

jeśli planujesz odsprzedawać do od razu kup coś używanego, co straciło na wartości - przy odsprzedaży dużo nie stracisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sokolow - do tej pory tak robiłem, jednak unboxing czegos nowego jest jak... No sam wiesz co :)

 

Niestety do 6-8k nie znalazlem nic innego ciekawego a uzywki np Agua Terry są zdecydowanie droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Nie kupiłbym żadnego. Oczywiście Fireman jest ładniejszy, ale nowy to jakieś 7k. Wątpię, aby udało się go chociaż odsprzedać za 4k. Prawda jest taka, że za te pieniądze kupisz dwa zegarki w podobnej klasie lub jeden (używany) o poziom wyżej.

Rozumiem, że miałeś zegarek tej firmy pisząc o jakości wykonania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na Inżyniera.  Mnie też się bardzo podobają Balle. A niska rozpoznawalność to żaden minus jest. Dla mnie - wręcz przeciwnie.  Boli tylko słaba dostępność.  A co do utraty wartości 40-50%, to jeśli koniecznie musimy patrzeć na Polskę to może i tak, ale jakość ja nie widzę na WUSie  używek Balla za pół ceny...   

Sam chętnie ponosiłbym Cleveland Express.  Na kajdanie też może robić jako EDC.

 

Zerknij np tutaj:

http://forums.watchuseek.com/f257/review-ball-trainmaster-cleveland-express-cosc-silver-dial-bracelet-1-year-later-506779.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem o Ballu i według wielu jego precyzja wykonania znacznie przewyzsza cene. Bardzo czesto wygrywa w rankingach cena / jakosc. Jesli ktos z Was mił Balla to bedę wdzięczny za opinię do jakiej innej marki mozna go przyrównać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Balla model engineer hydrocarbon. Jakość wykonania porównywalna z Breitlingiem, którego mam teraz.


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właścicielem nigdy nie byłem, ale mam jeden model (Eternity) na celowniku jako jedną z kilku opcji na 30te urodziny. Zdarzyło mi się macać na żywo podczas pobytu zagranicą - zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Jakość zdecydowanie dorównująca cenie, jeżeli nie wyższa (jak na szwajcara). Sam porównałbym te zegarki do oferty Eterny - tyle że na moje Balle są ciekawsze, chociażby ze względu na użycie trytu.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten pierszy wygląda jak słaba podróba datejusta 41mm i jeszcze za taką kase!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być EDC to zdecydowanie Fireman, generalnie zasada jest taka że lepiej być zbyt elegancki niż za mało elegancki, Największa różnica jest w indeksach i Engineer zdecydowanie dla inżyniera :) tzn taki mniej oficjalny bardziej codzienny, do garnituru moim zdaniem słabo pasuje. Fireman natomiast świetny, zwłaszcza jakbyś na oficjalne okazje zakładał do niego pasek, a na codzienne bransoletę. 

 

Co do kwestii marki, mi się podoba, w świecie zegarkowych jest rozpoznawalna, poza nim już nie. Dla mnie duży plus dla marki za tryt. Ja bym takim Ballem nie pogardził (Firemanem właśnie), a jeśli masz możliwość kupienia właśnie z drugiej ręki trochę taniej to już w ogóle. 

 

Średnica 42 na EDC idealna, mogło by być 41 ale jest ok, większy niż 42 by nie mógł być bo z garniturem się gryzie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Fireman to raczej 40mm.

Sprawdziłem i niby tarcza jest taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj link do strony: 

http://www.ballwatch.com/global/index.php?option=com_collections&task=series&lang=en-GB&id=26

 

jest Fireman Racer Classic 42mm - i mi ten najbardziej się podoba, ma bardziej szpiczaste indeksy które moim zdaniem są świetne i dodają szyku

I drugi to Fireman Victory 40mm, bardziej schowa się pod mankiet koszuli, ale jak pisałem jednak indeksy trochę inne, i chyba tarcza gładka zamiast szlifu słonecznego

 

Wszystko kwestia gustu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fireman zdecydowanie ładniejszy z tych dwóch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.