Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zegarki i Pasja

zegarkiipasja.pl: Chronos-Art. Nowe wyzwania!

Rekomendowane odpowiedzi

1d199d462017bbd5dcb9d16235a6c9e3_M.jpg
W związku z pozyskaniem nieoficjalnej informacji o przewidywanej dalszej działalności producenta zegarków Chronos-Art, postanowiliśmy poprosić o komentarz w tej sprawie obecnego właściciela znaku towarowego i marki. W tym celu skontaktowaliśmy się z Bartoszem Szymczykiem, szefem firmy Polska Wytwórnia Czasomierzy, właścicielem marki Leon Prokop i jak się okazuje, od niedawna także…


Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utrzymanie prestiżu, poprawa jakości i powtarzalność tego elementu w każdym egzemplarzu.

- to rzeczywiście wyzwania dla nowego właściciela i producenta

 

Na podstawie informacji można stwierdzić, że on zdaje sobie z tego sprawę

 

Jeśli do tego uda się obniżyć ceny, to droga do sukcesu gotowa.

 

Jeszcze szczęście - jak w każdym biznesie - niezbędne.

 

Powodzenia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie, że ta marka przetrwa. Trzeba im oddać że desing mają bardzo oryginalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

O ile zegarki Pawła nie były w moim stylu, to chorowałem na jego zegar gabinetowy.

Dlatego cieszy mnie wiadomość, że oprócz zegarków nowy właściciel będzie wytwarzał też takie zegary. Może w koncu zamienię marzenia w rzeczywistość?

Powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Mam model Deja vu i chciałbym otrzymać jednoznaczną deklarację od Pana Prokopa, czy jako nowy właściciel Chronos-artu zagwarantuje części zamienne do tego modelu oraz jakie przewiduje warunki serwisu?

Pisząc krótko, czy Chronos-art będzie prowadzony na zasadzie kontynuacji, czy jest to zupełnie nowe przedsięwzięcie, w którym wykorzystuje się tylko dużą popularność marki, tak jak ma to miejsce (niestety) z neo-Błonie?

Liczę na wyczerpującą odpowiedź, biorąc pod uwagę deklarowane w artykule indywidualne podejście do klienta. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
Panie norbie - jeśli chce Pan otrzymać wyczerpującą odpowiedz to zapraszam do napisania emaila, zadzwonienia do mnie lub spotkania. Na forum zajrzałem pierwszy raz od kilku miesięcy i możliwe, że nie otrzymałby Pan żadnej informacji, gdybym tu nie trafił... Forum nie jest niestety odpowiednim miejscem, do kontaktu ze mną - ale pytanie Pan zadał więc i odpowiedź będzie:
-oczywiście, że części zamienne są i będą dostępne - tarcze, szkiełka, koronki, wskazówki...
-mechanizm to Unitas - i wszystkie części do niego są również dostępne
-posiada Pan model Deja Vu - jeśli jest Pan kolejnym klientem, któremu pękła ceramiczna tarcza to informuję, że to była pięta achillesowa Deja Vu i takiej tarczy Pan od nas nie otrzyma. Ale proszę się nie martwić - posiadamy odpowiedni tarcze emaliowane, które urokiem nie odbiegają od ceramicznej, a już nigdy nie pękną / a poza tym są lepiej namalowane indeksy
-części do Regulatora nie są w tym momencie dostępne - nie rozwijaliśmy jeszcze tego modelu - przyjdzie na to czas w odpowiednim czasie
A czy coś się zepsuło, wymaga wymiany lub serwisu?

 

Bartosz Szymczyk
Pozdrawiam!

 


Szanowny Panie,
marka będzie kontynuować swoją filozofię, jednak bez popełniania błędów. Na pewno wystawimy swoje produkty do Waszej oceny - zapraszamy do oglądania zegarków na żywo już od czerwca i wtedy podzielenia się swoimi opiniami.

 


Co się zmieni na plus?
-lepsza jakość indeksów
-lepiej wklejone szkiełka
-wodoszczelność !!!
-także mniejsze zegarki - łatwiej chowające się pod mankiet - Prime będzie mieć 38mm średnicy (werk ETA 2804)
-cena będzie niższa - nie widzę powodów dla których zegarek miałby kosztować np. 15 000 zł (tak wysokiej ceny nie może tłumaczyć wyjątkowo niska sprzedaż...)
-lepiej wykonane pudełka - będą kompletnie wykonane, a nie surowe w środku
-wykonaliśmy pierwszy zegarek w złotej kopercie w Polsce :)
Co się zmieni na minus?
-relacje z produkcji zegarków - dlaczego? niestety, ale po analizie historii stwierdzam, że dzielenie się know-how i szczegółowymi relacjami, pomimo dużego zainteresowania forumowiczów nie odbiło się w żaden sposób na sprzedaży... wystarczy powiedzieć, że przez te wszystkie lata na forum sprzedanych zostało kilka zegarków... :( inna sprawa to niestety brak czasu / oczywiście na FB będziemy zamieszczać zdjęcia, ale na pewno nie tak często i nie tak szczegółowo jak robił to Pan Paweł
-nie będziemy sprzedawać zegarków, które są wadliwe, nie skończone itd (model regulator, zegary gabinetowe, ceramiczne tarcze itd.) - dlaczego to minus? ponieważ, oferta może wydawać się skromniejsza i bez technicznych ciekawostek - ALE NA NOWINKI PRZYJDZIE ODPOWIEDNI CZAS - nie może być mowy o sytuacji w której Klient skłania się do zakupu, a podczas eksploatacji czasomierza zmienia zdanie o marce...

 

Proszę o cierpliwość - na prawdę potrzeba czasu, żeby pewne rozwiązania przetestować i móc się pod nimi podpisać.

 

Zapraszam do zadawania pytań - jestem otwarty na nie odpowiadać.

 

Z wyrazami szacunku,
Bartosz Szymczyk

 

 

Pisząc krótko, czy Chronos-art będzie prowadzony na zasadzie kontynuacji, czy jest to zupełnie nowe przedsięwzięcie, w którym wykorzystuje się tylko dużą popularność marki, tak jak ma to miejsce (niestety) z neo-Błonie?
Liczę na wyczerpującą odpowiedź, biorąc pod uwagę deklarowane w artykule indywidualne podejście do klienta. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam z zaciekawieniem na Wasze propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i proszę jak to miło wypowiedź samego szefa przeczytać. Szybko, kompetentnie i na temat. Powodzenia i sukcesów w biznesie panie Bartoszu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. :)

Z tarczą mojego Deja vu nic się nie dzieje. Mam tarczę porcelanową. Ale, jeśli będzie to możliwe, to z chęcią dokupię sobie emaliowaną, o ile zaciekawi mnie zaproponowana stylistyka, ponieważ zimna biel porcelany trochę mi się już znudziła. Zaczekam na oficjalną prezentację oferty na stronie i się do Państwa odezwę w sprawie dopasowania nowej tarczy.

Tymczasem życzę powodzenia w dalszym rozwoju firmy i niech Pan częściej zagląda na forum. Proszę się nie obawiać kontaktu z zegarkomaniakami i ich szczerymi opiniami. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że marka się reaktywuje. Tym bardziej, że miałem swój malutki wkładzik w działalność Pawła Jankowskiego (koleżeńsko przetłumaczyłem jego stronę na angielski bo pierwotne tłumaczenie było katastrofalne). Cieszę się również, że w ofercie będzie mniejszy zegarek. Natomiast nie do końca jestem przekonany czy ceny będą atrakcyjniejsze jeżeli będą się zaczynać od poziomu 6 000 zł. 

 

Niemniej trzymam kciuki i życzę powodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panie i Panowie,

zamierzamy poddać Waszej ocenie zegarki Chronos-Art i Leon Prokop na corocznym spotkaniu Klubu w Warszawie,

Na spotkaniu będzie mieć miejsce premiera nowych zegarków Chronos-Art, a także Leona Prokopa Open Heart.

Będzie można zegarki oglądać, przymierzać, krytykować a może i pochwalić - a także mnie poznać.

Serdecznie zapraszamy!

Ukłony,

Bartosz Szymczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że pan Szymczyk ma ambitne plany i jest hurra optymistą, lecz przy cenach jakie wystawia za swoje zegarki pod nic nieznaczącą marką nie wróżę sukcesu. Nie chciałbym być złym prorokiem ale nie zdziwię się jak firma l.Prokop skończy jak Polpora. Wypowiedzi właściciela do złudzenia przypominają mi świetlaną przyszłość Polpory jaką zapowiadał kilka lat temu ówczesny właściciel Polpory. I czym to się skończyło, każdy miłośnik wie, drogimi zegarkami bez specjalnego desingu i przeciętnym wykonaniem, co w efekcie skończyło się na wysokiej cenie, mizernej sprzedaży i zniknięciem marki Polpora. Trzeba sobie jasno powiedzieć, w tej branży liczy się marka i jeszcze raz marka albo innowacja na skale światową. To są dwa czynniki przetrwania w tym biznesie.Powielanie istniejących wzorów bez posiadania silnej marki lub innowacyjnego desingu kończy się bankructwem bo klienci nie zapłacą wysokiej ceny za produkt nieznany, prawa rynku są nieuchronne a cena czyni cuda. Zegarek kwarcowy za1300zł czy 1800zł tylko z logo Leon Prokop to po prostu nieporozumienie, nie ma szans na wysoki wolumen sprzedaży bo nikt nie zapłaci za nieznaną markę. Za niewiele wyższą cenę ma się pilota od Steinharta a w tej samej cenie Laco. Dwie dobre sprawdzone tanie marki oferujące zegarki mechaniczne w dobrych cenach a za nimi jest jeszcze kilka innych.To właśnie stosunek cena/jakość i cena/marka decydują o sukcesie rynkowym w biznesie zegarkowym a nie pełne peanów wypowiedzi właścicieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co wywnioskowałeś na podstawie tego, że Chłopaki zarzucili focha i zamknęli temat, bo im Kolega nie chciał zaplecza pokazać? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co wywnioskowałeś na podstawie tego, że Chłopaki zarzucili focha i zamknęli temat, bo im Kolega nie chciał zaplecza pokazać? :)

 

Po temacie na CW faktycznie za dużo nie można wywnioskować, ale jeśli się pomyszkuje po sieci to już "nieco" więcej. I sam przyznasz że porównanie prezentowane poniżej wypada cokolwiek słabo... ;)

 

Spotkanie1-0621.jpg

 

ab11-447x597.jpg

 

Edit:

Zresztą jeśli weźmiesz zestawienie; ile i za co płacisz - to też szału nie ma i niczego "nie urywa"

http://www.leonprokop.pl/kolekcja.html

 

Moim skromnym zdaniem VC ma więcej do zaoferowania ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie tylko VC oferuje więcej i za lepsze pieniądze, ale inne polskie wytwórnie również w przedziale cenowym do 2000zł. Mam tu na myśli i Xicorr-a i Gerlacha. W dodatku obaj producenci oferują większość modeli mechanicznych a nie kwarców w tym przedziale cenowym i jednak już są jakoś tam rozpoznawalni przynajmniej wsród miłośników zegarków. Nasz rynek jest zbyt płytki aby pomieścić wszystkich niezależnych producentów i jeszcze stawić czoła gigantom jak swatch group, citizen/miyota corp czy seiko. Oczywiście życzę sukcesu projektowi pod nazwą L.Prokop ale w moim przekonaniu będzie ciężko się utrzymać na rynku,no chyba że właściciel będzie to traktował jako hobby do którego można dokładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie tylko VC oferuje więcej i za lepsze pieniądze, ale inne polskie wytwórnie również w przedziale cenowym do 2000zł. Mam tu na myśli i Xicorr-a i Gerlacha.

 

Wymieniłem VC bo to stosunkowo "młody" producent - G.Gerlach i Xicorr już "kilka chwil" na rynku działają wiec siłą rzeczy mają silniejsze zaplecze i większe doświadczenie.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki. Mi niestety tarcza od Deja-vu pękła, ale czekam na nową emalię :) Pochwalę się jak dojdzie i zostanie zamontowana.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj http://www.ipla.tv/Prawy-do-lewego-lewy-do-prawego-polityka-wschodnia/vod-6770858

znajdziecie nieco wypowiedzi Bartosza nt polityki marek LP i ChronosArt 

 

 

Po obejrzeniu materiału raczej niczego nowego się nie dowiedziałem, wypowiedzi p.Bartosza już  wcześniej zostały opisane w ZiP. Pytanie pozostaje aktualne co z tych ambitnych planów się zmaterializuje i kiedy przy takiej konkurencji jaka jest na rynku. Ja w temacie Leon Prokop/ Chronos Art pozostaję sceptykiem, przy tych proponowanych cenach, ostrej konkurencji  moim zdaniem L.Prokop nie utrzyma się/zbyt duża konkurencja, nic szczególnego w tych zegarkach nie ma/; fanem dzieł P.Jankowskiego nigdy nie byłem ale w tym wypadku źle by się stało gdyby nowy właściciel zaprzestał produkcji zegarów gabinetowych i szachowych bo one naprawdę miały szansę przebicia się i to na rynki zagraniczne/tam zdecydowanie jest bogatsza klientela skłonna wydać pieniądze na takie gadżety/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Strona firmy jeszcze nie działa. Na fb firmy można zobaczyć tylko kilka niezbyt szczegółowych zdjęć jednego modelu wycenionego na 5800 zł.

Wiem, że na dorocznym spotkaniu klubowym były prezentowane nowe zegarki. Panowie, jakie wrażenia po oględzinach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy :) A strona podobno ma ruszyć niedługo.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Zostało tylko logo ... Resztę pomińmy milczeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leon Prokop Art 

 

Mam nadzieję, że to początek, a MADE IN POLAND wypisany z czystym sumieniem.

 

Wciąż kibicuję i podążam oczyma za rozwojem  :)


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leon Prokop to marka , która ma duże szanse na rozwój :-)

Coraz więcej osób chętnie spogląda na kolekcje, które mamy w salonie w Złotych Tarasach.

Pozdrawiam


Więcej ciekawostek zegarkowych na naszym facebook_grafika_01.jpg i stronie odCzasu doCzasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.