Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Z_bych

Ale to już było. I nie wróci więcej?

Rekomendowane odpowiedzi

Dożyliśmy czasów, że nowy, męski zegarek nie może mieć miej niż 42 mm a zegarek o średnicy 46 mm nikogo chyba już nie szokuje. Faceci z małymi nadgarstkami (nawet ci z nadgarstkami 18 cm zastanawiają się czy ich nadgarstki nie są za małe...) szukają dla siebie fajnych zegarków i mają z tym spore trudności. Niektórzy (twardziele) noszą albo staruszki mające 32-36 mm, kombinując z podkładkami albo zakładają klocki, których uszy wystają poza obrys nadgarstka ;)

Co lepsze? Ja nie wiem. Noszę i stare maluszki i współczesne klocki. 

Czasami trafi mi się okazja porównania starego zegarka z jego nową wersją. I wtedy pojawiają się dylematy...

Jeden za mały, drugi za duży. Jeden fajny i drugi fajny. Jeden fajniejszy, drugi mu nie ustępuje. Nowy błyszczy polerką i szlifem tarczy, szczerzy się ostrymi indeksami, puszcza oko spod przeszklonego dekla. Drugi, nieco już sterany życiem, mówi „swoje chłopie przeszliśmy, pasujemy do siebie jak orzeł i reszka tej samej monety. I chociaż może polerka się trochę zmatowiła oczka lumy już nie świecą tak, jak 30 lat temu, ale nic to! Przecież nasi lekarze powiedzieli, że bebechy ciągle zdrowe i naprawić łatwiej, bo materiały lepsze...”

Nowy ładniejszy, bo młody hmmm 

I którego tu wybrać?

 

IMG_3587_horz.jpg

 

IMG_3602_horz.jpg

 

IMG_3611_horz.jpg

 

IMG_3634_horz.jpg

 

IMG_3700_horz.jpg

 

IMG_3644_horz.jpg

 

IMG_3708_horz.jpg

 

IMG_3718_horz.jpg

 

IMG_3722_horz.jpg

 

IMG_3730_horz.jpg

 

IMG_3737_horz.jpg

 

IMG_3751_horz.jpg

 

IMG_3773_horz.jpg

 

 

W starszym PR516 jest nieoryginalna koronka. Oryginalna była sygnowana. Także sekundnik był krótszy.


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Fajne porównanie, stylistycznie starszy lepiej był dopracowany. W nowym nie podoba mi się wskazówka sekundowa i ta wątpliwa ozdoba za szkiełkiem dekielka. Tak przy okazji, dekielek w nowym jest wciskany? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym musiał wybierać, wybrałbym starą wersję.

Bardziej do mnie przemawia. Nowy jest popularny na forum (zwłaszcza na bazarku ;) ) ale póki co mnie nie porywa :)

Mam podobnego Seastara. Może mu założę taki pasek rally? :rolleyes:

Przy okazji - jaki to pasek?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Sol, to pasek Horido. Całkiem fajnie wykonany i za rozsądne pieniądze do kupienia. 


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja się wyłamię i z zagłosuję za nowszym ;)  Jedno co bym zmienił, to wywalił dzień tygodnia z datownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.