Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kangur

Zegarek codzienny, aka "czy da się uciec od elektronika" ;).

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem poszukiwania zegarka, który przede wszystkim będzie wyglądał ciekawiej od typowego elektronika, ale jednocześnie nie będzie powodował, że będę za nim(elektronikiem) tęsknił.

 

Na co dzień od lat używam elektroników casio i o ile od święta kiedy jest potrzebna prezencja je po prostu zdejmowałem, albo teraz sobie sprawiłem Atlantica który lepiej się prezentuje, więc będę go zakładał, to zastanawiam się nad nowym zegarkiem, który faktycznie jest częścią mnie i nie muszę się nim martwić. 

 
Co bym chciał, żeby spełniał:
1. Pewna data, której nie trzeba sprawdzać i korygować na początku miesiąca, więc pewnie dodatkowy mały wyświetlacz elektroniczny. Bo raczej nic w małych kwotach nie ma choćby rocznego kalendarza.
2. Pewna godzina, bez kontrowania jej co chwilę, więc kwarc.
3. Stoper(w wersji elektronicznej) lub chronograf. To jest teoretycznie najmniej ważny punkt, ale czasem się przydaje i nie zawsze mi się chce wyciągać komórkę ;).
4. Podświetlenie, które zapewni widoczność nad ranem po całej nocy, więc albo naprawdę dobra luma, albo podświetlenie elektroniczne.
5. Najlepiej żeby był cichy, bo ja śpię w zegarku i nie chcę zbytnio tykania słyszeć bez przykładania ucha do zegarka ;).
6. Raczej bransoleta, bo wytrzymała, bez potrzeby wymiany. Nie trzeba się martwić, że się zabrudzi etc. Raczej matowa, żeby rysy tak nie raziły.
7. WR 100m - ma wytrzymać pływanie w basenie.
 
Zegarek typu ubierasz raz i nie zdejmujesz przez tydzień. Cenowo powiedzmy do 1000zł, ale mogę wyrwać nawet niewiele zmęczoną życiem używkę, bo to jest po prostu zegarek "do ciorania" i on nie ma szans wyglądać prawie jak nowy po dłuższym czasie. Mogą być też propozycje z niższego lub trochę wyższego budżetu, szczerze mówiąc na ten moment po szybkim przeszukaniu nie znalazłem nawet punktu zaczepienia. Może ktoś będzie w stanie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś wypasiony Citizen radio controlled nie spełnia Twoich oczekiwań? Mają wszystko, luma, szafir, tytan, bransoleta a przy bransolecie tytan ważny, bo stalowy klocek ca 200 g nie będzie codziennym zegarkiem. Stopery też tam występują , a nawet digitalne okienka :)

A osobiście jestem zdania żeby nosić zegarek wskazówkowy wg gustu i budżetu a stoper czy gps mieć w plecaku na zamiankę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Mam teraz taniego Casio sport z bansoletą i jest lekka(wiadomo, jest pusta w środku ;) ). 

 

W sumie coś tam znalazłem teraz na spokojnie. Zwykle na codzień noszę niebieskie jeansy, więc można by było zaakcentować coś na tarczy.

http://zegarownia.pl/zegarek-meski-casio-waveceptor-wva-m640d-2aer

http://zegarownia.pl/zegarek-meski-casio-waveceptor-wva-m650d-1aer

 

Wszędzie mineralne, ale nie wiem czy to minus w przypadku zegarka codziennego, którego nosisz i przy pracy w ogrodzie i przy ciężkich maszynach, przynajmniej się nie boisz że zbijesz, lepsza rysa niż zbicie. 

 

Szukałem tego Citizena, ale z dodatkowym wyświetlaczem elektronicznym znalazłem tylko jeden model, podrzucisz jakiś link? No chyba, ze radio controlled w połączeniu z datownikiem ogarnia zarządzanie czasem i ew przeskakuje w nocy 2 numerki jak trzeba? Zawsze mi się wydawało że sam datownik jeżeli ma nadrukowaną "cyfertkę" zawsze jest skonstruowany dość "analogowo" i czegoś takiego nie ma - nie wiem nie jestem zorientowany stąd pytam ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są analogowe datowniki z perpetual calendar, chociazby citizeny eco drive i zwykle tez maja szafir. Scalak zarzadza datownikiem i do 2100 masz spokój :) tylko kwestia zostaje czasu letniego i zimowego ale to mozesz ogarnac przez wykorzystanie stref czasowych, co tez zwykle tam jest czyli przelaczasz strefe czasowa a nie krecisz wskazowkami. Nowe to jakies chyba 1200 a uzywke to mozna wyrwac za 400. Sam takiego mialem i sprzedalem bo mnie wkurzalo ze nic nie musze przy nim dlubac :) co kto lubi :) tylko ze perpetualne w tej cenie juz nie maja chronografu, za to citizen zawsze bedzie mial dobra lume.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się robiąc tak jak większość na forum wystarczy mieć w pudełku:

- chrono dla stopera

- divera do wody i na wakacje

- klasyka na oficjalne wyjście

- jakieś fajne neutralne edc

- elektronika do ciężkich prac i jak wzorzec czasu

 

To tak na początek, jeden zegarek to nuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptaku, wszystko spoko, jak sponsorujesz, to mogę kupić wszystkie choćby i jutro!

 

Janek dzięki, jakie jeszcze serie kwarców od innych producentów mają tego typu kalendarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro wejdz w męskie nareczne, przefiltruj wstepnie kryteria, nastepnie w okno wyszukiwarki na górze wpisz "perpetual" i zaznacz szukanie rowniez w opisach. A w drugim oknie zrób to samo tylko wyszukaj slowo "wieczny". Uwaga , przepraszam Słowaków za ten stek przekleństw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tylko problem jest taki że jak wpiszesz "wieczny" to się wyświetlają często bzdury, bo już tak patrzyłem, googla też użyłem i wyskoczyły mi np w miarę takie tanie modele casio, ale nie znalazłem potwierdzenia informacji o wiecznym kalendarzu na innych stronach:

http://www.czaszegarkow.pl/casio-edifice-brazowy-stal-p-65382.html

http://www.czaszegarkow.pl/casio-czarny-skora-p-65396.html

http://www.czaszegarkow.pl/casio-brazowy-skora-p-65403.html

 

Wydaje mi sie ze to moze byc blad w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jak się zegarek wizualnie spodoba to oczywiście trzeba jego "wieczność" zweryfikować. Pamiętaj , że to jest Polska, (mieszkam w Polsce, mieszkam w Polsce...) . Tak samo jak jakiś misio wpisuje szkło szafir, to niekoniecznie należy mu wierzyć :) udanych łowów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czyli casio waweceptory(przy czym tam chyba tylko jeden przynajmniej z oficjalnej pl kolekcji nie ma mini wyświetlacza, tylko klasycznie wyglądający datownik) i citizeny radio controlled. Pomyślimy, przynajmniej mam jakiś punkt zaczepienia, choć jest generalnie biednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytul tematu jest co najmniej mylacy.

Chcesz uciec od elektronika, a rozwazasz tylko zegarki kwarcowe? To sie kupy nie trzyma.

Powinienes napisac ze chodzi ci tylko o zmiane wyswietlacza na analogowy.

Kup sobie jakiegos Timexa Expedition, z dolnym wyswietlaczem i bedzie dobrze, np takiego. Zmieniasz sobie opcje zeby na dole wyswietlalo ci date i bedzie szlus.


----------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak chodzi o uciekniecie w miare tanim kosztem z elektronicznego wyswietlacza najlepiej na w pełni analogową tarczę bez utraty używanych funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś co by spełniało wymagania:

CASIO LIW-M610D-1A

LIW-M610D-1A_1m.jpg

 

I wersja niebieska 

LIW-M610D-2AJF

51o7x6XVsIL.jpg

100WR, Automatyczna data, waveceptor, Chrono, bransoleta i cena poniżej 900zł. Tylko podswietlenia brak, a pewnie luma w takiej ilości nocy nie przetrwa :/.

 

Mimo, że znalazłem coś praktycznie bezproblemowego (poza zmianą baterii), to i tak rozważam czy nie wziąć jakiegoś Citka Majtka i nie wrzucić na parciaka ;). Z drugiej strony wiem jak mnie wkurzała konieczność korekty godziny i daty nawet w kwarcu(z analogowymi wskazówkami), którego używałem kiedyś codziennie. A pewnie mania na zegarki mi minie za chwilę i lepiej by było zostać z czymś bezobsługowym. 

 

 

EDIT: Niestety był błąd w tym miejscu gdzie znalazłem info o 100 WR, jest tylko 50 w tym Casio, wiec przy basenie odpada :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 m wystarczy na basen o ile nie kłamali, ale proponuję skontaktować się z plose55 czy nie sprzedaje czegoś co by Ci pasowało. Może trochę dorzucisz i Oceanus się trafi, radio, tytan i bateria słoneczna.

929557b8065e06fc26721b477ae2f50c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak może być używany to Citizen AT8010 spełnia wszystkie wymogi szafir radio stoper kalendarz do roku 2100,WR 200,trafiają się zadbane egzemplarze do 1000 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.