Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zegarki i Pasja

Zakręcona zegarowa wiosna…

Rekomendowane odpowiedzi

Na pełną relację zapraszamy na stronę Zegarki i Pasja

Wołów, piątek 27 maja, hotel Cameleon - to jeszcze nie Ręszów i jeszcze nie odsłonięcie nagrobka Antona Hardera – twórcy zegarów z wahadłem torsyjnym.
To zbiórka wszystkich zainteresowanych zegarami klubowiczów z Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków.

005_Reszew_spotkanie.jpg

Główne uroczystości zaczynają się następnego dnia, ale już wieczorem, po przywitaniu się wszystkich z wszystkimi i wymianie opinii, szczególnie o nowych nabytkach zegarowych zaplanowany został wykład WueM’a. Trochę się to wszystko oczywiście przedłużyło, bo nowi musieli obejrzeć wszystkie prezentowane czasomierze, bo były także zegarki – szczególnie te od Eppnera i Beckera.


004_Reszew_spotkanie.jpg

Były niezwykłości takie, że… świat ma ich zaledwie kilka – zegar wiszący z wahadłem torsyjnym, wyjątkowe roczne i zegary z polskojęzycznym kalendarzem – super!!!

009_Reszew_spotkanie.jpg

Przyszedł w końcu czas na referat WueM’a na – zegary roczny i Anton Harder i Becker i Willman.
Posłuch był. Dyskusji też było sporo, jakaś część materii została oczywiście nie wyjaśniona. Wątpliwości cały czas fascynują grono przyjaciół i miłośników zegarów. Do późnej nocy nie było innych tematów.

011_Reszew_spotkanie.jpg

Nawet rankiem przy śniadaniu królowały… zegary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zwrócić uwagę, że w tekście 7 razy użyta jest błędna nazwa miejscowości.

Jest: Ręszewie, winno być Ręszowie.  ;)

 

Pozdrawiam.


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, coś mi się odmiany kompletnie pomyliły.
- poprawiane, mam nadzieję, że wszystkie "przypadki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby też ów "dwór" pałacem nazwać... Dwór jest raczej budowlą parterową i mniej okazałą. Obiekt w Ręszowie nazwałbym raczej pałacem... Ale tak poza tym to tekst bardzo dobry i spotkanie zapewne przesympatyczne...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czkawki nie miałeś?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze podpis pod pomnikiem i będzie fertig.  B)


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czkawki nie miałeś?

Nie tylko...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem w imieniu KMZiZ oraz swoim własnym bardzo podziękować Wszystkim , dzięki których zapałowi, bezinteresownej pracy oraz wysiłkowi ten projekt udało się zainicjować , przeprowadzić i doprowadzić do jakże pięknego i szczęśliwego zakończenia.

Wielkie podziękowania !

 

Z Tarantem rozmawiałem, Dziadek nie odbierał :) ale jutro znów spróbuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o Janku pamiętajcie. On to zaczął... 

 

Bardzo jestem szczęśliwy, że mogliśmy to zrobić, w natłoku otaczających, bieżących głupstw, przebić się z czymś ważnym. Przywracanie pamięci i symboli jest dla mnie działaniem sensownym. 

A Harder już pozostanie wydobyty i odkurzony w lokalnej pamięci, ma zagwarantowane kolejne lata zasłużonej chwały. Fajnie się udało, koledzy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wszystkim udanego spotkania.Żałuję,że nie mogłem być z Wami ale za rok to nadrobię.Ładnie wyglądacie na fotkach z tymi wizytówkami na piersiach.super sprawa.Szczególne gratulacje dla Janka,który to rozpoczął i dziadka ,który skutecznie zaraża wszystkich do roczniaków.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.