Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gstp

Prośba o informację na temat starego zegara

Rekomendowane odpowiedzi

Niemcy, lata 20. Nie wygląda na werk któregoś z największych producentów.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Ojciec przyniósł go ostatnio do domu, zegary to jego najnowsze hobby; (moja rola polega na ich naprawianiu) nabył okazyjnie na wyprzedaży po zmarłej starszej pani, o niemieckim nazwisku, pewnie rodzinna pamiątka.

Z tego co rozumiem z pieczątki to był naprawiany, serwisowany w Gulzow w 1930r.? czyli dzisiejsze polskie Golczewo, nasza najbliższe okolica.

Moje pytanie czy warto naprawiać ten zegar? Czy ma jakąś wartość? I czy można się coś więcej dowiedzieć na temat tego zegara?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum każdy zegar ma jakąś wartość . Sam musisz ocenić czy warto .  Jeśli odnowisz skrzynkę i dobrze potraktujesz mechanizm to na pewno będzie cieszył Twoje oko jeszcze długie lata . Pewnie można próbować coś ustalić , ale czy coś się ustali to już nie wiadomo . Tarant już dużo powiedział na temat lat produkcji . Jeśli chcesz wiedzieć więcej sfotografuj co się da mechanizm z każdej strony , wahadło , tarczę , wskazówki . (Nie oglądałem jakie zdjęcia dodałeś także w razie czego zwracam honor )


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest całkiem ładny, ma fazowaną szybkę i jest w znośnym stanie. Moim zdaniem tarczy nie należy ruszać, skrzynia wymaga tylko odświeżenia politury. Koszt remontu mechanizmu jest różny, nie mam pojęcia jakie zakłady są w Twojej okolicy. Pewnie będzie to 200 - 300 złotych.

Skrzynia jest typowa dla zegarów z tych lat, "wszyscy" wtedy takie produkowali.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.