Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dziodzioslaw

Problem z tarczą SKX009

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem u majfrenda z Singapuru Seiko SKX009. Pierwsza radość szybko minęła, bo od razu rzuciło mi się na oczy, że indeksy są nierówno spasowane. Myślę, że widać to na zdjęciu, chociaż zrobione jest pod lekkim kątem. Indeksy na bezelu ładnie pokrywają się z dużymi indeksami na tarczy, natomiast indeksy - nie wiem jak się to fachowo nazywa - te pod kątem kreseczki są lekko przesunięte w prawo. Może to jest do akceptacji, ale mnie te niedopasowanie denerwuje. I tu moje pytanie: czy można tę wadę skorygować? czy tarcza jest jednością z kreseczkami minutowymi?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

 

post-88941-0-25718800-1464621987_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wewnetrzny ring minutowy jest osobnym elementem.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

SKX* są znane z tego, że często węwnętrzny pierścień (chapter ring) jest przesunięty. Nie jest klejony do koperty, mając trochę wyczucia i szczęścia możesz spróbować samemu go skorygować - uderzając pod kątem w kopertę (nie bój się o mechanizm). W alternatywie jest korekta u zegarmistrza, kilka złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, takich rad to koledze oszczędź, bo nie każdy ma odpowiednie wyczucie :D


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Kupił jednego, więc jest ryzyko że kupi następne a wtedy przyda się taki skill, im wczesniej zacznie ćwiczyć tym lepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może pstryknij sobie w penisa ?

 

Skoro Rolex może to chińskie Seiko też:

Jest źle założony

Ma luz

Jest kiepsko/krzywo odwzorowany, ustawisz na jednym indeksie ucieknie na innym...

 

A tak na marginesie to sprawdź sobie jak wygląda u Ciebie wskazanie godziny punktualnie 15, zwlaszcza 18, 21 i 24. Zawsze powodów do "radości" może być więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

A może pstryknij sobie w penisa ?

 

Skoro Rolex może to chińskie Seiko też:

Jest źle założony

Ma luz

Jest kiepsko/krzywo odwzorowany, ustawisz na jednym indeksie ucieknie na innym...

 

Żeby Cię kolego pstryknąć to musisz najpierw przyjechać do Krakowa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na słowo SOBIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Burns, co się tak spinasz? W tym wątku tylko Ty i autor wydajecie sie nie być szczęśliwi z chapterami Seiko, ja nie zwracam na to uwagi w takim budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napiszę że mi to wisi bo mnie jeszcze pstrykniesz skoro taką wprawę masz więc napiszę, że mi to powiewa...

Tylko teraz tak, jak ktoś widział wiecej Seiko może to brać na chłodno niby budżet niski z drugiej strony ten zegarek kosztuje od 650-1400zł.

Przyjmijmy środek 800. Czemu mam swoje ciężko zarobione pieniądze i wcale nie takie małe wydawać na w pewnym sensie bubel. Bo co że tanio ? Tą kwotę można wydać na 1000 innych sposobów lepszych lub gorszych.

Mimo że lubię Seiko nie wybielam ich z takich niedociągnięć zwłaszcza że wiem że potrafili. Jak napisałem już nie kryją się z naklejkami made in China a to niedbalstwo przenosi się na droższe modele jak Sumo czy Shogun, które już takie tanie nie są

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hoho, ciekawa dyskusja

Tak czy siak dzięki za porady, a przede wszystkim info, że ring minutowy można przesunąć. Chyba dam zarobić zegarmistrzowi.

Burns nie za bardzo rozumiem na co mam zwrócić uwagę o tych godzinach. Bo jeśli sugerujesz, że ring minutowy jest źle wykonany, to nie, jest dobrze wykonany tylko przesunięty.

Z innych "radości" to majfriend uraczył mnie małą ryską na szkiełku, ale na to nie zwracam uwagi. Poza tym mechanizm jest chyba ok, bo pi 30 godznach WatchCheck pokazał 0 s/d Zobaczymy jak będzie dalej.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy, to nawet w Sumo widziałem... podejdź do zegarmistrza, to skoryguje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o centrowanie wskazówek. Chyba wiesz co to linia prosta albo kąt 45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo kilka kątów znam... A o centrowaniu wskazówek nie pomyślałem. Sprawdzę oczywiście.

 

tapnięte z Mi4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Jeśli okaże się że wskazówki są krzywo to zegarmistrz też szybko poprawi, albo uderz w kopertę, tylko mocniej niż przy centrowaniu ringu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uderz wisi w powietrzu  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Lepiej to rozebrać i poprawić. Od uderzeń może zmienić się chód. Ale jak dla mnie zegarmistrz do zło ostateczne  :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś długo te wskazówki sprawdzasz więc chyba przypieprzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę z pracy i sprawdzę, obiecuję

Dzięki za troskę.

 

Burns, co doświadczenie to doświadczenie. Sprawdziłem wskazówki i chyba nie jest dobrze. Tzn. na szóstej nawet są równo ustawione względem siebie, ale przechylone. Jakby były skorelowane z ringiem minutowym. Wkurzające to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypieprzyć?

:P  :D  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nierówno a w Orientach (Ray, Mako) bezel lata. I decyzja nadal ciężka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak lata? jak jest coś uszkodzone to "lata", w moim Rayu żadnych luzów nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się gdzieś na opinię o Mako i Ray'u, że ten typ tak ma i bezel z czasem dostaje luzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Mako od 8m-cy, cały czas noszony. Bezel zachowuje się normalnie, nie ma luzów, oczywiście nie kręcę nim jak .....  B)

 

W przyszłym tygodniu dojedzie do mnie SKX009, ciekawe jak u mnie będzie wyglądał ring na tarczy. Oczywiście sprawdzę i dam znać. Wracając do Mako w moim egzemplarzu nie stwierdziłem żadnych takich problemów.

 

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez SLAWEK 01
      Cześć Wszystim!
      Szukałem na naszym Forum, ale nie znalazłem podobnego tematu, jeśli coś przeoczyłem to proszę o usunięcie tego tematu/wątku. 
      Jeśli jednak okazałoby się, że nie ma nic podobnego, to zachęcam Forumowiczów do pokazania czy też pochwalenia się indeksami w Waszych ulubionych czasomierzach i co w nich Was urzekło.
      Na początek mój stary Atlantic Master Mariner z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Uwielbiam vintage, a szczególnie tą markę. W zasadzie od właśnie tej starej, szwajcarskiej manufaktury zaczęła się moja przygoda i pasja z zegarkami. Po wielu latach odkryłem, że właśnie w tych "szalonych" latach siedemdziesatych, projektanci też poddali się temu trendowi i zaczęli iść dalej, szybciej jakoś inaczej niż dotychczas... odchodząc od klasycznych modeli, tym samym prześcigając się w swoich pomysłach. Jednym z elementów są między innymi właśnie indeksy godzinowe, niby nic specjalnego, niektórzy prawie wcale nie zwracają na nie uwagi i tak naprawdę służą im jedynie do odczytu godziny, chociaż też nie zawsze 😉. Jednak dla większości z nas, fascynatów zegarkowych to dość istotny element każdego zegarka, a szczególnie tych z duszą. 
      Tak więc na początek przedstawiam Atlantic'a Master Mariner'a z lat siedemdziesiątych z indeksami 3D w kształcie...no właśnie "małych samochodzików"???😉


    • Przez bs.czjb
      Witam
       
      jakiś czas temu w zegarku FESTINA na skutek wysokich temperatur odlepiły się trzy indeksy.Wysłałem zegarek na naprawę do serwisu, zobaczcie jaki zegarek otrzymałem po naprawie
      Indeksy pozostałe zostały oderwane i wszystkie zamalowane czymś  w rodzaju lakieru do paznokci , na zdjęciach widać w jaki :dokładny sposób
       
      Co myślicie co mam teraz zrobić , żądać ponownej naprawy czy nowego zegarka ?
       
      Z góry dzięki na odpowiedź.





    • Przez kriwas
      Jestem w posiadaniu tego zegarka, jednak ostatnio udalo mi się zauważyć że dwa z indeksów znajdujących się na zegarku są "luźniejsze" - widać że się przekręcają lekko i nie chcą być na swoim miejscu. Czy istnieje w Warszawie jakiś fachowiec od prostej sprawy który mógłby przytwierdzić te indeksy delikatnie lepiej do tego zegarka i nie będzie to kosztowało worka dolarów? Załączam zdjęcie gdzie zaznaczone są indeksy o które mi chodzi.

    • Przez KostuH
      Już od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu "porządnego" automata. Oglądałem już chyba z 200 pozycji w tej klasie Seiko, Orienty, Citizeny itd.. Padło jednak na Seiko tylko teraz nie mogę się zdecydować na jeden z dwóch modeli. Mianowicie skx007 czy skx009 o ile o 007 można wyczytać prawie wszystko na forum o tyle o 009 nie mogę znaleźć zbyt dużo informacji. Z tego co się już orientuję to 007 jest "czołgiem" wśród zegarków ale jeśli 009 ma ten sam werk to chyba zamówię 009 Poprostu bardziej mi się podoba ale mechanizm to dla mnie też bardzo ważny aspekt, ważne by był sprawdzony, bezawaryjny, łatwy i tani w naprawie (oczywiście będę zamawiał na kajdanie) Pomożecie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.