Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

b_easy

Nurek do 8k

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzalem dzis LLD i powiem ze to piękny zegar ale zbyt "dressy" i za ta kase to rozboj w bialy dzien. Pamietam czasy kiedy na Chrono byl do kupienia nowy za 5000pln... Za te pieniadze lepiej dolozyc i kupic uzywanego Tudora.

LLD to bardzo lubiany zegarek i to jest własnie powodem ceny, chociaż również uważam ,ze cena jest przesadna, za tą ete , która siedzi w środku powinna  być niższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Admirał słaby strasznie bez stylu..... jeżeli skresliłeś powyższe propozycje kolegów, lub nie do końca Ci odpowiadają to generalnie pewnie skłaniasz się w stronę Tudora i to dobry wybór ale tylko dobry i nic wiecej.... ;)

Bynajmniej. Choc uwielbiam chronografy nurek dla mnie powinien byc bez takich bajerow. Co do tudora to ładny ale jak pisalem bez daty. Znalazlem Balla Skindivera ale nowy za drogi a uzywek brak. Skindiver 2 nawet ładniejszy ale wiekszy i tak samo drogi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z TAGów to ten jest ciekawy.

 

5e592943393524d74c3901fed062efed.jpg

 

WAY211A.BA0928

 

Na Chrono24 do dostania za ~8k


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z TAGów to ten jest ciekawy.

 

 

 

WAY211A.BA0928

 

Na Chrono24 do dostania za ~8k

Też mi sie wydaje ciekawy zwłaszcza ze jest w wersji żółtej i niebieskiej ;) Na kajdanie za -10k na półce, 9,4k na pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wielkość 43mm ale myślę ze jest to do zaakceptowania, na zywo nie wyglądają na takie masywne, wielkości dodaje luneta z ceramiki w tym wypadku. Tarcza jest ciekawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tylko zapomnieli dodać, że po zakupie, zegarek traci kilka tysięcy na wartości, za które można kupić spokojnie drugi czasomierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tylko zapomnieli dodać, że po zakupie, zegarek traci kilka tysięcy na wartości, za które można kupić spokojnie drugi czasomierz.

 

ten drugi traci wprost proporcjonalnie, więc zapomniałeś dodać, że najlepiej nie kupować NIC!

 

 

 

kiedyś zegarki były głownie do noszenia teraz zwłaszcza na tym forum są do sprzedawania, onanizowania się najlepiej w prezerwatywie bo jeszcze się porysuje i straci na wartości przy sprzedaży. Sorry, ale taka prawda, wiele zegarków kupowanych jest przez pryzmat kalkulacji straconych pieniędzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten drugi traci wprost proporcjonalnie, więc zapomniałeś dodać, że najlepiej nie kupować NIC!

 

 

 

kiedyś zegarki były głownie do noszenia teraz zwłaszcza na tym forum są do sprzedawania, onanizowania się najlepiej w prezerwatywie bo jeszcze się porysuje i straci na wartości przy sprzedaży. Sorry, ale taka prawda, wiele zegarków kupowanych jest przez pryzmat kalkulacji straconych pieniędzy

Spadek wartości jest wliczony w każdą rzecz. Z takim podejściem niemożnaby kupić sobie auta, (broń Boże nowego), bo przecież z czasem nawet nieużywane spadnie na wartości.

 

Wydaje mi się że prawdziwym problemem jest to, że ktoś idzie do jubilera dostaje 10% zniżki i się cieszy, a potem wchodzi na takie Chrono24 a tam jego zegar 40% taniej nowy z wysyłką, (np. MAURICE LACROIX).

Pontos Diver S w Aparcie widziałem za 11.900pln a na Allegro kupisz za 7000pln.

 

Takie nabicie siebie w butelkę boli bardziej niż spadek wartości spowodowany użytkowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego po zakupie należy przestać sprawdzać ceny, zamknąć internet i nauczyć się cieszyć z tego co się ma ...

Najwyżej problem odrodzi się przy sprzedaży, ale jak po kilku latach powinien spłynąć po właścicielu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten drugi nie ma 41? Musiałem w takim razie źle spojrzeć, sorry. :)

 

Model który podałem jest robiony w 43mm i 41mm więc nie masz za co przepraszać :) Nabuhowsky po prostu to przegapił ;)

 

Z tego co szukałem, mieści się w budżecie 8k za nówkę, o używce nie wspominając (jeżeli gdzieś już dostanie).

 

 

Propozycja od Lincoln Six Echo jest 41mm i osobiście bardziej mi podchodzi ze względu na smaczek "vintydżu".

 

https://www.chrono24.pl/tagheuer/tag-heuer-aquaracer-500m-calibre-5-ref-wak2110ba0830--id4161216.htm

 

Można go obejrzeć w Poznaniu?

 

Ta opcja też fajna, no i 500tka, aczkolwiek w okolicy 9k to już bym chyba brał używanego Tudora BB.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie przegapiłem to ze jest w dwóch wersjach wielkości, sorry za błąd :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszukał coś ze starszych modeli IWC Aquatimera- oczywiście troszkę fundusz by sie powiększył ale za to mniejszy ból przy odsprzedaży. Design fajny i nie traci na aktualności czyli sie nie nudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo chciałem napisac nurek do 6,5k ale wiedziałem jak się to skończy więc napisałem 8k.

Więcej nie chcę wydać (szczególnie że mojej Damie spodobała się damska Carrera)... :o  :o  :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

kiedyś zegarki były głownie do noszenia teraz zwłaszcza na tym forum są do sprzedawania, onanizowania się najlepiej w prezerwatywie bo jeszcze się porysuje i straci na wartości przy sprzedaży. Sorry, ale taka prawda, wiele zegarków kupowanych jest przez pryzmat kalkulacji straconych pieniędzy

 

 

Trafiłeś trzeba przyznać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś trzeba przyznać :)

Masturbacja ma sens tylko w przypadku zegarków automatycznych.

Jeżeli został kupiony jako nowy, używamy ręki, jeżeli został kupiony z drugiej ręki, aby nie przepłacić, to wtedy używamy drugiej ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba znalazłem faworyta:

ORIS SIXTY FIVE 42mm

  • Wygląd retro
  • wąski bezel
  • piękny wypukły szafir
  • fajna bransa
  • płaski czyli wejdzie pod mankiet bez problemu

Oczywiście muszę go porównać jak juz będzie w PL. Ciekawe kiedy, wie ktoś?

Przymierze go sobie z TAGiem i klamka zapadnie chyba na miejscu

 

P3170161.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam odkładam kasę na ciekawego nurka z niemalże identycznymi wymaganiami co Ty i mam podobną "czołówkę stawki" na celowniku. 

 

- Oris 65 (40mm lub 42mm) na bransolecie

- TAG Heuer Aquaracer 300 (41mm) na bransolecie

- używany Tudor Black Bay (41mm) na bransolecie [nieco wykraczający poza zakładany budżet]

 

Cechą łączącą te zegarki jest fakt, że płacisz spore pieniądze za zegarek na ETA 2824-2/SW200.

 

Mam w nadgarstku 17cm. 50mm lug to lug to jest moje maksimum - Oris 40mm (48m l2l) powinien leżeć idealnie, Oris 42mm (50mm l2l) na granicy komfortu, TAG 41mm (bodaj 48mm l2l) dobrze, Tudor jest strasznym klockiem jak na 41mm średnicy (50mm l2l) więc obawiam się, że nie dość że przekracza budżet to jeszcze nie będzie dobrze się prezentował na kościstym nadgarstku.

 

Na moje TAG daje najwięcej w tej cenie (choć i tak wypada drogo). Marka jest obecnie na fali, model który mam na celowniku oferuje ceramiczny bezel, ma ciekawą tłoczoną tarczę, design który jest wystarczająco oryginalny (ceramika + lupka daje namiastkę wyglądu nowego Submarinera, ale w przyjemny, nienachalny sposób ), dla mnie na plus jest dodatkowo luma świecąca na niebiesko (ale to niuans).

 

tag-heuer-aquaracer-ceramic-300m-2015-ab

 

Oris 65 kusi vintage'owym stylem i fajną bransoletą typu rivet. 40mm wersja jest fajna (wierna oryginałowi), ale wolałbym nakładane indeksy i lepszą lumę. 42mm wersja z kolei jest już dosyć duża. Jestem ciekaw jak wypada na szczuplejszych nadgarstkach. Jak już gdzieś przymierzysz, to daj znać jak wrażenia.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Oris chyba jest najlepszym wyborem w zalozeniach Kolegi, ja bralbym 40mm, a w ogole w tej kasie odrzuconego Marinemastera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.