Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
adjaro

Przeróbka kopertowej Mołni

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście pochwalę się, bez pierścieni nic nie chcę na razie na sztywno pasować. Łapy mnie swędzą, ale wytrzymam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwo nie było, ale moja cierpliwość i mozolna praca rolleyes.gif zostały dziś nagrodzone biggrin.png

 

post-46446-0-81253000-1581527240_thumb.jpgpost-46446-0-50335100-1581527250_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę Piotr o tych ringach ustalających bo to może przydać się na przyszłość innym użytkownikom.

 

Moje plany i pomiary zostały poddane głębokiej krytyce podczas próby zmontowania wszystkiego z marszu.

Ring do tej koperty jaki ja zastosowałem  to po prostu pierścień wykonany / wytoczony z walca mosiężnego. Pierścień z jednej strony ma lekkie podtoczenie na głębokość ok. 0,5mm. Średnica wewnętrzna pierścienia to 36mm, ale lepiej dać 36,1mm. Średnica z w/w podtoczeniem to 36,5mm. Średnica zewnętrzna, ja zaplanowałem 39mm, ale to okazało się za duże i pierścień nie mieścił się wewnątrz koperty, musiałem ręcznie zmniejszyć tą średnice dopasowując do otworu koperty.

Zaplanowałem szerokość pierścienia na 3,5mm i wszystko byłoby fajnie, ale nie przewidziałem konstrukcji zakręcanego dekla i to spowodowało, że musiałem tą szerokość zmniejszyć do ok. 2,9mm z głębszym fazowaniem na zewnętrznym obwodzie, tak żeby zrobić miejsce na kołnierz dekla. Nacięcie na wałek i to wszystko, no może jeszcze jedna uwaga, pierścienia nie można dokręcić śrubkami bo łby nie pozwalają na dokładne dokręcenie dekla.

Edytowane przez Tajtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie dostałeś ringu w zestawie z kopertą? Ja dałem na wzór tylko zmieniłem średnicę wewnetrzną.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie dostałeś ringu w zestawie z kopertą? Ja dałem na wzór tylko zmieniłem średnicę wewnetrzną.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

 

Kupiłem koperty w kraju od kolegi. Tak dostałem ringi, ale one do Mołni nie pasują. Latają gdzie chcą i zupełnie nie trzymają werku.

Na Alii ... widziałem różne koperty, może gdzieś coś ....ale nie w tym przypaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzieś w Polsce nakłada ktoś taką czarną powłokę? Pytałem u trzech osób to tylko chromowanie i złocenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzieś w Polsce nakłada ktoś taką czarną powłokę? Pytałem u trzech osób to tylko chromowanie i złocenie...

Google: oksydowanie. I wszystko jasne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zostań w domu"... i taka się dziś urodziła post-63389-1584910396,669_thumb.jpgpost-63389-1584910409,589_thumb.jpgpost-63389-1584910421,6684_thumb.jpgpost-63389-1584910432,3953_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można kupić taką kopertę?

Chińska....kupiona jakiś czas temu ale dawno juz tego modelu nie widziałem...stalowa,bezel obracany,koronka zakręcana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie jednak na bransie wylądowała :)post-63389-1584958905,2457_thumb.jpgpost-63389-1584958926,7475_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie jednak na bransie wylądowała :)attachicon.gifIMG_20200323_111558.jpgattachicon.gifIMG_20200323_111759.jpg

Ja jednak dałbym go na grubszy pasek w stylu jakiegoś pilota lub rally. Ale to kwestia gustu, a gust każdy ma inny.  :)

 

Np.

 

pi0201.jpg

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak dałbym go na grubszy pasek w stylu jakiegoś pilota lub rally. Ale to kwestia gustu, a gust każdy ma inny. :)

 

Np.

 

 

Taki pilotowy był w pierwszej wersji na zdjeciu powyzej,gruba skóra ,wczesna robota Bartka ..... zawsze bedzie mozna przekładać by się nie nudzilo ,ale za propozycje dzięki

Edytowane przez kchrapek
Nie cytujemy zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki pilotowy był w pierwszej wersji na zdjeciu powyzej,gruba skóra ,wczesna robota Bartka ..... zawsze bedzie mozna przekładać by się nie nudzilo ,ale za propozycje dzięki

Kurde, ślepy jestem faktycznie.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym się zapytać czy ktoś z Państwa miałby na sprzedaż sprawny mechanizm do mołni 3603?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat 😊

Pasówki na Mołni troszkę mnie wciągnęły  i moje stadko powoli rozrasta się.

Do przeróbek wykorzystuję mechanizmy pochodzące z moich szrotowych zdobyczy lub z podwójnych czy potrójnych i nieciekawych egzemplarzy z kolekcji.

Są różne teorie na temat idei pasówki, ale wychodzę z założenia, że lepiej dać zalegającemu szuflady złomowi drugie życie i chętnie zakładać na rękę, powstałe tak zegarki,  niż skazywać je na zapomnienie w domowym magazynie.

na dzień dzisiejszy zrobiłem sobie taką choinkę i  nie tylko :) 

IMG_20201118_132447.thumb.jpg.c9a01589fb9e0a0e0db61972d034cb20.jpg

 

IMG_20201207_140624.thumb.jpg.15386660253ee2d05f2e31ddf05ac1bb.jpg

 

 

 

Moja trzy miesięczna wtedy Lorka  :) również wykazała bardzo duże zainteresowanie  moimi zabawkami  :)

 

 

IMG_20201009_114841.thumb.jpg.fda59ceb77421dab171a259e31a66b07.jpg

Edytowane przez Tajtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna kolekcja.

Wychodzę z podobnego zalozenia co Ty. 

Robiąc pasówkę, zachowuję wszystkie oryginalne części. Nienskracam wałków tylko kupuje nowe, tarcze, wskazówki oryginalne koperty chomikuję. 

Teraz też nad trzema pracuję 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, krywoj75 napisał:

Bardzo ładna kolekcja.

Wychodzę z podobnego zalozenia co Ty. 

Robiąc pasówkę, zachowuję wszystkie oryginalne części. Nienskracam wałków tylko kupuje nowe, tarcze, wskazówki oryginalne koperty chomikuję. 

Teraz też nad trzema pracuję 😊

Dokładnie tak robię.

Jak skończysz to pokaż swoje dzieło :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że pokażę. Czekam na tarcze od Mistyka. Paski już niemal gotowe, koperty są, mechy przygotowane, wałki, wskazówki też. Będzie ciekawie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2020 o 21:52, Tajtek napisał:

Odświeżę trochę temat 😊

Pasówki na Mołni troszkę mnie wciągnęły  i moje stadko powoli rozrasta się.

Do przeróbek wykorzystuję mechanizmy pochodzące z moich szrotowych zdobyczy lub z podwójnych czy potrójnych i nieciekawych egzemplarzy z kolekcji.

Są różne teorie na temat idei pasówki, ale wychodzę z założenia, że lepiej dać zalegającemu szuflady złomowi drugie życie i chętnie zakładać na rękę, powstałe tak zegarki,  niż skazywać je na zapomnienie w domowym magazynie.

na dzień dzisiejszy zrobiłem sobie taką choinkę i  nie tylko :) 

 

 

A jak z dokładnością chodu przy takich pasówkach? Masz którąś po przeglądzie? Są jakieś problemy że zegarek zatrzymuje się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu ingerencji w sam werk,, więc chodzi sobie ładnie tak jak go ty lub zegarmistrz wyreguluje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.