Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
adjaro

Przeróbka kopertowej Mołni

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yakovlev

Jasne, kwestia ceny,

A najprościej wziąć tarczę od Mołni Avii, ona ma nakładane indeksy, i oddać do przemalowania wg dowolnego wzoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Ale zdajesz sobie sprawę, że indeksy (komplet) i wzór musisz dostarczyć sam?

No i weź pod uwagę, że to nie kosztuje 5,50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jestem w temacie pasówek zielony i chciałbym się dowiedzieć jak i co ;-) podstawa to że da się w ogóle coś takiego zrobić :-) byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie i wskazówki..

Indeksy jakoś by się chyba zorganizowało. Jak wygląda sprawa że wskazówkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem? Chcesz pasówke na Mołni z indeksami jak w diverach Seiko? 

Tego nie da sie zrobić tak żeby to bylo w jakichs realnych pieniądzach moim zdaniem.

 

Edycja

Pomijam oczywiście fakt że grube diverowe indeksy jakoś nie  pasują mi do koncepcji pasówki na Mołnii 

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem że niektórzy robią nowe tarcze dlatego pomyślałem o takiej bo bardzo mi się podoba. Widziałem tylko dwa zegarki nie diverowe z taką tarczą. Wiem już że da się to zrobić ale chciałbym wiedzieć jeszcze o szczegóły i szacunkowe koszta.

Co do indeksów to mam koleżankę która jest jubilerem więc pomyślałem że może Ona mogłaby takie dla mnie zrobić. Pozostało by jedynie wypełnienie lumą..

 

To miałby być bardziej składak niż klasyczna pasówka..

Edytowane przez DobeczekWereczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Widziałem tylko dwa zegarki nie diverowe z taką tarczą. Wiem już że da się to zrobić ale chciałbym wiedzieć jeszcze o szczegóły i szacunkowe koszta.

 

Możesz pokazac jakie widziałeś diverowe?

Mogą byc zdjęcia z netu oczywiście.

Pytam bo nie wiem czy o tym samym tu piszemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O masz nie widziałem takiego ;-)

Dobra bo ja się nie znam czy to w ogóle technicznie ma sens ten mój pomysł? Czy mechanicznie Mołnia jest na tyle dobra itp że warto sobie tym głowę zawracać?

Wiem wiem są różne Mołnie pewnie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O masz nie widziałem takiego ;-)

Dobra bo ja się nie znam czy to w ogóle technicznie ma sens ten mój pomysł? Czy mechanicznie Mołnia jest na tyle dobra itp że warto sobie tym głowę zawracać?

Wiem wiem są różne Mołnie pewnie ;-)

 

Z mołnią generalnie jest ten problem, że mechanizm 15-to kamieniowy i nowszy 18 kamieni 3602 (który pewnie będziesz brał pod uwagę, bo jest najłatwiej dostępny) nie miały zabezpieczenia na osi balansu. Sam balans jest dość duży i ciężki i przy upadku łatwo się uszkadza. Poza tym to trwały i prosty w serwisowaniu mechanizm. No i ładny - na pasówkę bardzo się nadaje, również ze względu na rozmiar.   


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź. Chyba nie będę jednak kombinował aż tak z tarczą tylko pomyślę o czymś łatwiejszym :-) Mołnię po dziadku mam trzeba tylko postawić mechanizm ale o to już się dowiadywałem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

... Mołnię po dziadku ...

Mołnię po Dziadku to się oddaje do serwisu przywracając do używalności w stanie takim jaka jest.

Każda modyfikacja to profanacja pamiątki.

 

Wg mnie oczywiście. Każdy może mieć swoje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Mołnię po Dziadku to się oddaje do serwisu przywracając do używalności w stanie takim jaka jest.

Każda modyfikacja to profanacja pamiątki.

 

Wg mnie oczywiście. Każdy może mieć swoje zdanie.

Mądrze prawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kwestia nazewnictwa, indeksy nakładane to są tutajpost-68064-0-83681100-1507359407.jpg

 

To co chciałby kolega to po prostu luma. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ukraińska koperta,wystarczy włożyc mechanizm ten wyzszy 18 kamieni ,bo jest tez do nizszej 15 ki, i przykręcić dwie śrubki ;-) Jast z tymi kopertami maly tylko problem,czesto trudno wcisnąć oba dekielki i trzeba podtoczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Ja kupiłem do niskiej Molniji. Wszystko oddałem do zegarmistrza żeby mi to dobrze poskładał i jestem zadowolony. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większy problem dotyczy średnicy pod tarczę - trzeba roztoczyć kopertę lub szlifować tarczę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego,nic takiego....tarcza pod molnije to 390 od 15 ki i 380 od 18 ki ,wchodzą bez problemu bo to koperta pod ten rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Większy problem dotyczy średnicy pod tarczę - trzeba roztoczyć kopertę lub szlifować tarczę...

Nie każdą. Tarcze Mołni, w zależności od wersji/wzoru mają średnicę w zakresie  37,90 - 41,45 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.