Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rdrafal

Omega 14k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów i wszystkich wielbicieli zegarków.

 

Postanowiłem napisać na tym forum w nadziei na uzyskanie jakichś informacji na temat zegarka, którego niedawno stałem się właścicielem. Z tego co do tej pory udało mi się uzyskać po numerach seryjnych to zegarek jest z serii militarnej z lat 1910-1925. Koperta jest z 14k złota. Dostałem ten zegarek w słabym stanie więc został poddany odświeżeniu. Nieoryginalny jest na pewno pasek i wskazówki, których po prostu nie było. Co do pozostałych elementów to nie jestem pewien co mogło być zmieniane przez poprzednich właścicieli. Jeśli ktoś byłby w stanie bardziej mi określić cokolwiek na temat tego nabytku, będę wdzięczny. Zamieszczam oczywiście zdjęcia z wszelkimi numerami i wyglądem wnętrza. Nr serii to 13SB, który jest pod mechanizmem a, który trudno było uwiecznić na zdjęciu. Numer seryjny 5582299.

post-91507-0-08415300-1464950198_thumb.jpg

post-91507-0-59033200-1464950211_thumb.jpg

post-91507-0-66770200-1464950221_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslę że koperta też nie od niej,tarcza też za świeża ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta nieoryginalana, robiona/dobrana pod mechanizm. Pokaz moze jeszcze dekiel od wewnatrz, ktory powinnien to potwierdzic. Mam tez watpliwosci czy rzeczywiscie jest to 14k. Sa jakies proby gdzies nabite? Tarcza tez dorabiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki, to to ma wymiar mechanizmu? 


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm jest z lat 1919-20. A co to jest ta seria militarna?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zegarku odpadł pierścień (jeszcze poprzedniemu właścicielowi), który trzymał szkiełko. Zegarek został odświeżony, gdyż tarcza była zniszczona, nie było wskazówek. Poza tym zegarek miał na stałe przespawane zwykłym metalem teleskopy. Zegarek oddałem do złotnika, który rozpuścił ten metal i poprawił go tak, żeby był na teleskopach. Dorobił mi też pierścień ze złota, żeby można było wstawić nowe szkiełko. Tarcza została komputerowo odświeżona. Wiem, że są zwolennicy nieodświeżania takich rzeczy, ale uznałem, że przywrócę mu blask, bo to tak jak bym kupił zabytkowy samochód i jeździł z przerdzewiałą blachą i elementami. Wrzucam zdjęcie stanu zegarka w jakim go dostałem. Zegarek pod kątem złota sprawdzałem osobiście chlorkiem złota. Pisząc o serii militarnej miałem na myśli fakt, że udało mi się znaleźć podobny z czasów II Wojny Światowej i wpisując w googla "Omega military" wyświetlają się podobne zegarki. Mechanizm był sprawdzany przez doświadczonego zegarmistrza. Proszę o wyrozumiałość w nazewnictwach, ale nie mam doświadczenia z zegarkami. W planach mam jeszcze wymianę paska na skórzany z podkładką.

post-91507-0-97065900-1464959611_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa... Nie rozumiem tylko jednego, dlaczego pomimo braku doświadczenia i wiedzy pisze się dyrdymały o jakiejś "serii militarnej", żeby dodać chociaz słowo prawdopodobnie....

Zegarek militarny jak to było tu już pisane wielokrotnie to jest zegarek służbowy, który był na stanie jakiejś jednostki wojskowej, a nie zegarek podobny do jakiś zegarków, które się wyświetlają... Po co w ogóle żołnierzowi jest złoty zegarek, żeby oślepił wroga swoim bogactwem? :D

Mechanizm Omega kal. 13SB znajdujący się w tej kopercie jest z okresu I WŚ i bywał używany w zegarkach militarnych, ale owe zegarki wygadały wtedy tak: 

post-859-0-58921000-1465032067_thumb.jpg

post-859-0-76325400-1465032621_thumb.jpg


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem po co takie pytania zadawane w sposób sarkastyczny i czepianie się o jeden wyraz. Trochę więcej zrozumienia dla kogoś, kto dopiero raczkuje w temacie. Gdyby fora były tylko dla doświadczonych to by były mało potrzebne, bo na formach o porady głownie piszą osoby niedoświadczone. Można było pominąć akapit "Taa... Nie rozumiem tylko jednego, dlaczego pomimo braku doświadczenia i wiedzy pisze się dyrdymały o jakiejś "serii militarnej", żeby dodać chociaz słowo prawdopodobnie...." i już by była przyjemniejsza rozmowa wnosząca dokładnie te same treści, a tak to tylko negatywne spojrzenie na osobę, która to pisze i negatywny obraz całego forum, chęci pisania i dowiedzenia się czegoś. W każdym razie dziękuję za pozostałe uzyskane informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega PR tak po prostu ma... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem po co takie pytania zadawane w sposób sarkastyczny i czepianie się o jeden wyraz. Trochę więcej zrozumienia dla kogoś, kto dopiero raczkuje w temacie. Gdyby fora były tylko dla doświadczonych to by były mało potrzebne, bo na formach o porady głownie piszą osoby niedoświadczone. Można było pominąć akapit "Taa... Nie rozumiem tylko jednego, dlaczego pomimo braku doświadczenia i wiedzy pisze się dyrdymały o jakiejś "serii militarnej", żeby dodać chociaz słowo prawdopodobnie...." i już by była przyjemniejsza rozmowa wnosząca dokładnie te same treści, a tak to tylko negatywne spojrzenie na osobę, która to pisze i negatywny obraz całego forum, chęci pisania i dowiedzenia się czegoś. W każdym razie dziękuję za pozostałe uzyskane informacje.

To nie jest sarkazm, tylko zgryźliwość, a dlaczego, to byś zrozumiał, gdybyś był łaskaw zapoznać się z forum przed napisaniem tego wątku (co by wypadało zrobić). Irytuje mnie już pisanie w kółko tego samego, szczególnie o zegarkach militarnych i cylindrowych (że nie cylindryczne), protestuję takie wypowiedzi jak Twoja często po kilka razy miesięcznie, w ciągu roku to szkoda gadać. A, że miejsce to publiczne i czytają je również ludzie w celach powiększenia swojej wiedzy, więc czuję się w obowiązku prostować takie jak napisałem dyrdymały pisane w trybie oznajmiajacym.

PS

Kiniol tak ma, że za każdym razem w podobnym przypadku pisze, że ja tak mam, taki klakier. :-)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś mnie męczy, to staram się to omijać i nie brać w tym udziału... klakier hmmm może, ale nie masochista :P  Z resztą to nie temat na tego typu dywagacje. Zależy mi jednak na tym by forum było postrzegane jako miejsce  osób kulturalnych i uprzejmych, zwłaszcza dla nowych użytkowników, których powinno zapraszać do aktywnego uczestnictwa, a nie z punktu zrażać do siebie poprzez nie do końca przemyślane wypowiedzi aktywnych członków...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś mnie męczy, to staram się to omijać i nie brać w tym udziału... [...]

Jak widać po tym co tu piszesz to jednak nie.

 

Zdecydowana  większość "świeżych" członków forum nie spogląda poza koniec swojego nosa, mając resztę forumowiczów... no w małym poważaniu, to nie jest kulturalne, dlaczego ja mam być w takim razie uprzejmy? Mamy cały dział o zegarkach militarnych, wystarczy przeczytać ze dwa podwieszone tematy , żeby mieć pojecie, każdy kulturalny człowiek przyłączając się do jakiejś społeczności stara się najpierw ją poznać, szczególnie to co jest związane z tematem który go interesuje, ale widocznie większości szkoda na to czasu. Moim zdaniem pisanie prawdy nie wybiega poza normy kultury, a  ja nic innego nie napisałem. Natomiast to co TY tu napisałeś (i nie tylko) świadczy też o tym, że koniec własnego nosa to jest dla Ciebie horyzont, dlatego jako przykład postępowania nie masz u mnie szans.

Od lat piszę w takim samym ironiczno zgryźliwym stylu, a Tobie się wydaje, że to nie przemyślałem? Doprawdy, ja o Tobie aż tak kiepskiego zdania nie mam... B)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez grejtfrut
      Sprzedam Omegę Speedmaster. Hesalit i manualny naciąg.
      Ref. 311.30.42.30.01.005, kupiony w Polsce w 2020 roku, w Kruku. Zegarek oceniam na 9/10, minimalne ślady na tarczy i hesalicie. Jeżeli ma być nieskazitelny, Cape Cod poradzi sobie w zupełności. W zestawie ręcznie szyty pasek z ładownicy z 1976 w stanie 8/10, nieużywana bransoleta, nieużywane 2 oryginalne paski, medal, szkło powiększające, przyrząd do skracania bransolety. Cena: 21700pln. Zegarek jest w do obejrzenia w Sanoku, ale często bywam w Rzeszowie, Tarnowie, Krakowie. 



       



       
       
    • Przez TonyMega
      Dzień dobry.
      Mam pytanie. Czy poniższy zegarek Omega Seamaster Aqua Terra jest oryginalny? Jestem trochę zielony w tym temacie i pytam z czystej ciekawości. Przeglądałem z ciekawości OLX i natrafiłem na taką ofertę. Czy jest autentyczna i warta uwagi?
      image;s=1000x700(3).webpimage;s=1000x700(5).webp
    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




    • Przez dodge66
      Na sprzedaż leci Omega Seamaster Aqua Terra 38mm z niebieską tarczą, ref. 220.10.38.20.03.001. Zegarek jest w zasadzie nowy, był na nadgarstku dosłownie parę razy - nie ma żadnych śladów używania. Bransoleta została skrócona na mój nadgarstek w salonie, zapasowe ogniwa są oczywiście w komplecie. W styczniu 2023 zostało wymienione zapięcie w bransolecie na nowe (ciężko się odpinało, nie zauważyłem tego wcześniej więc zareklamowałem), także termin gwarancji biegnie od tego momentu (jeszcze 4 lata). Od tego czasu zegarek właściwie nie opuszczał pudełka - na zapięciu są nadal folie Z uwagi na skrócenie bransolety i wymianę zapięcia - zgodnie z regulaminem stan określam na 9/10.
       
      Pełny zestaw sklepowy:
      - pudełko transportowe
      - pudełko białe
      - pudełko właściwe - drewniane (a w nim etui podróżne)
      - etui na karty z trzema kartami i dodatkową białą kartą gwarancyjną
      - rachunek oraz potwierdzenie chodu i szczelności
      - zawieszka
      - instrukcja
      - katalog Omega
      - papirus od AD
      - torba prezentowa z oryginalną wstążką
       
      Posiadam również The Master Chronometer Certification w PDF z podpisem elektronicznym Omegi, który prześlę nowemu właścicielowi
       
      Cena: 25 550 zł za praktycznie nowy zegarek - czyli 20% zniżki od ceny w salonie
      Możliwa wysyłka na koszt i ryzyko kupującego lub odbiór osobisty (miejsce do ustalenia, jestem w ciągłym ruchu)
       
      Poniżej trochę zdjęć zrobionych podczas miesiąca miodowego z nowym zegarkiem - AT ma bardzo dużo smaczków:
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
      Etui podróżne jest ukryte w drewnianym pudełku:
       

       
      Poniżej zdjęcia zrobione przed chwilą z lampą, aby wszystko było wyraźnie widoczne
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       
       

       

       

       

       

       

       

       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.