Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku Aventus można było uznać za niszowy.

Teraz przypomina to zapachy które omijam- Bossy, Lacosty itd. stał się zapachem "rynkowym".

 

Cóż, każdy ma prawo do swoich ocen i opinii, IMO, jednak trudno stawiać Aventusa (~1000zł.) obok Bossa czy Lacosty. Choćby z powodu ceny będzie niszowy.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Na początku Aventus można było uznać za niszowy.

Teraz przypomina to zapachy które omijam- Bossy, Lacosty itd. stał się zapachem "rynkowym".

 

Aventus jest podrabiany jednak ja nie dopatrywałbym się w tym ujmy dla firmy Creed. Niestety taka jest cena sukcesu rynkowego, ale nie warto rezygnować z używania świetnych produktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Aventus jest podrabiany jednak ja nie dopatrywałbym się w tym ujmy dla firmy Creed. Niestety taka jest cena sukcesu rynkowego, ale nie warto rezygnować z używania świetnych produktów.

Sukces rynkowy, powiadasz ?

Może i tak. Pierwszą piątkę z top listy Daglasa tez można tak określić.

A co to za zapachy każdy wie.

Nie będę wnikal w to, co komu się podoba.

Znam Aventusa od premiery. Zdanie po jego ukazaniu się miałem takie samo jak dziś.

Poza jakością nic w nim dla mnie niem.

Wg mnie, w kategorii zapachów świeżych, Wall Street jest o niebo lepszy.

Ale jak wiadomo, to kwestia gustu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mati_rybnik

 

212 to super zapach- wspominam z sentymentem.

Jak będziesz miał okazję znaleźć to polecam pierwszy równie udany zapach- Herrera for men. Tym bardziej bardziej elegancki.

Coś w klimatach D&G ph ale bardziej dostojny.

La Male dla mnie ciut za słodki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy dyskutujecie o marce Creed, tymczasem ja się borykam czy kupić Tiffi :D Nie mam pojęcia, który z nich pachnie najlepiej :/

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Sukces rynkowy, powiadasz ?

Może i tak. Pierwszą piątkę z top listy Daglasa tez można tak określić.

A co to za zapachy każdy wie.

Nie będę wnikal w to, co komu się podoba.

Znam Aventusa od premiery. Zdanie po jego ukazaniu się miałem takie samo jak dziś.

Poza jakością nic w nim dla mnie niem.

Używam Aventusa od kilku lat i nie udało mi się znaleźć równie ładnie pachnącej alternatywy, a testowałem sporo. Większość flakonów tego, co kupiłem, wylądowało na Allegro. Kilka Amouage, Durbano Black Tourmaline, Histoires de Parfums 1828, jakiś Houbigant, Idole de Lubin. Tylko Roja się mniej więcej obronił. Rzecz gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko 100 ml, ale teraz cena 19,99 zł więc tylko brać :) ... jeżeli będziesz miał okazję to spróbuj również T1 (podobno naśladuje Diora Homme).

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remy to jak w polsce będę. W Mainz dm, muller i pelno dauglasow i caroliny nie ma nigdzie nawet jednego zapachu. Chyba niemcy sankcje nalozyli

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko 100 ml, ale teraz cena 19,99 zł więc tylko brać :) ... jeżeli będziesz miał okazję to spróbuj również T1 (podobno naśladuje Diora Homme).

 

RG

 

Chollera... W Wawie zwiedziłem kilka tych pieruńskich hebe i w żadnym nie było T1, a cena to 39,99 zł...

Już mi się znudziło szukać...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak to jest :o 40 zł to już nie chce wydawać, wolę za to kupić coś arabskiego. Ale 20 zł to mogę zaryzykować

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remy to jak w polsce będę. W Mainz dm, muller i pelno dauglasow i caroliny nie ma nigdzie nawet jednego zapachu. Chyba niemcy sankcje nalozyli

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Zapach z 1991r. stworzony przez tego samego nosa co 212.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kilkanaście stron wcześniej pisałem, że z Aventusem to szału nie ma.Bardzo przeciętny.A do tego ta cena :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@loco50

 

Co do ceny > zgoda, co do reszty mam zgoła odmienne zdanie :)


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za sprawą klonów, podobnych zapachów Aventus to świeżaczek jakich wiele. A jest lubiany i chwalony bo to zapach typu "podoba się prawie wszystkim". I mi również się podoba, ale trwałość na mnie nie powala - w związku z tym cena go skreśla. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i byłem w Hebe, szału nie ma z tymi Tiffi T5 bardzo mocny, taki przesadnie męski, T2 jak się nie mylę pachnie ogórkiem, a reszta taka nijaka

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczynam przygodę z zapachami. Czy coś takiego to dobry wybór na początek?

 

149969_medium.jpg?1523358146

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli Ci się podoba to proszę Cię bardzo;) nie mniej na wiosnę i lato zapach jest ciężki. Na taką porę roku polecałbym coś lzejszego, świeżego, już CK Men wypadłby lepiej, moze jakiś boss? Z budżetowych zapachów polecam Mercedes Silver i Club Pure Woody(budżetowe w sensie z netu) albo Rasasi Egra, świetny zapach, śmiało całoroczny. Skoro zaczynasz, zacznij stopniowo, zbadaj co Ci pasuje, co nie, opinie traktuj jako rady i raczej szukaj swoich nut zapachowych bo zapach powinien pasować Tobie a nie kolegom z forum.

Edytowane przez MHAEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ck Obsession posiadam i uwielbiam ;) Do niczego nie można się doczepic od technicznej strony perfum. Co do zapachu, to jest bardzo przyjemny, aczkolwiek zdaje się, że ciężki w odbiorze. Są dość mocne, a teraz mam wrażenie, że panuje moda na świeże zapachy, takie unisexy ;) Zapach dobry na zimę, jesień i letnie - wiosenne wieczory. Jakby określić ten zapach? (ile razy już użyłem słowo zapach -_-) Bardzo prosto :D To taka mieszanka przypraw, w którym czuć głównie bardzo słodki cynamon. Ten zapach to właściwe tylko cynamon i ja to kupuje ;) Ostanio był w Empiku 75ml za jakieś 65 złotych, uwierz mi, że starczy na długo.

Pozdrawiam i życzę kształtowania swojego nosa, sam jestem dość świeży w perfumach, ale ten wątek zmienia ludzi

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SzymonJestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Za sprawą klonów, podobnych zapachów Aventus to świeżaczek jakich wiele. A jest lubiany i chwalony bo to zapach typu "podoba się prawie wszystkim". I mi również się podoba, ale trwałość na mnie nie powala - w związku z tym cena go skreśla.

Klon zawsze pozostanie tylko klonem, a oryginał jest jeden. :) To trochę tak, jakby napisać, że zegarki Breguet są takie jakich wiele, bo design zżynany jest na potęgę. Co do trwałości zapachu, to może być złudne. Ja na sobie po kilku godzinach nie czuję Aventusa w przeciwieństwie do otoczenia. Nawet po całym dniu zdarzało mi się od kobiet usłyszeć komplement w kontekście zapachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - klon to klon i nic tego nie zmieni. Jednak porównanie do jakiegokolwiek namacalnego przedmiotu chyba nie ma sensu. 

Jest taka seria zapachów produkcji włoskiej - Malizia - znane od lat 80-tych. Wody toaletowe w cenie czasem nawet dwadzieścia parę zł w promocji. Poza tym, że zapachy są niezłe to trwałość nokautuje masę drogich niszowych zapachów. Może się nie znam, może jestem odosobniony w swoich odczuciach ale uważam, że jeśli płacimy za perfumy bardzo duże kwoty czyli 800, 1000 czy więcej złotych to ta mityczna jakość powinna ZAWSZE przekładać się na trwałość - oczywiście biorąc pod uwagę cechy indywidualne nosiciela - choć np ubrania są neutralne raczej. Nigdy nie kupiłem butelki Aventusa. Odlewkę miałem od zaufanej osoby. Trwałość kilka godzin to wynik masówek z  byle drogerii za 100 czy 200 zł. A wiele z nich mogło by drogie zapachy zawstydzić tak jakością jak i trwałością. Miałem zapachy, które było czuć na skórze po kąpieli i kilkunastu godzinach.  Choćby takie "popularesy" jak Egoiste Platinum, Dior Farenheit, D&G homme, Adidas AB, Joop Homme i wiele innych które kosztują od kilkudziesięciu do 400 zł i nie ustępują wielu zapachom z najwyższej półki tzw. niszy. A poprzez wspomniane klony, często przecież bardzo podobne degraduje się wyjątkowość. To tylko zapach, a nie rzecz. Pamiętam wiele lat używałem głównie Egoiste Platinum. Nie wiem jak jest teraz, ale w latach 90-tych, i pierwszej dekadzie XXI wieku dostępne były tanie klony każdego popularnego zapachu ale nie Egoiste Platinum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i byłem w Hebe, szału nie ma z tymi Tiffi T5 bardzo mocny, taki przesadnie męski, T2 jak się nie mylę pachnie ogórkiem, a reszta taka nijaka

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

Wg mnie z Tiffi to tylko T4 (klon Terre D'Hermes) lub T1 (klon Diora Homme), który już chyba nie jest dostępny... resztę można sobie darować.

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za sprawą klonów, podobnych zapachów Aventus to świeżaczek jakich wiele.

 

A który z tych klonów najbardziej przypomina Aventusa?

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.