Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Panowie, poszukuję zapachu w nucie Armani Eau de Cedre, tylko z lepszymi parametrami co do trwałości (u mnie niestety wypada pod tym kątem fatalnie). Polecicie coś "cedrowego"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poszukuję zapachu w nucie Armani Eau de Cedre, tylko z lepszymi parametrami co do trwałości (u mnie niestety wypada pod tym kątem fatalnie). Polecicie coś "cedrowego"?

3c3c358d0aac871dc9a513c6b242f9ad.jpg

 

Moim zdaniem rewelacyjny, jego trwałość oceniam na około 12 godzin, ale to kwestia bardzo indywidualna.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diego04 nie potrafię porównać do Bleu bo wąchałem go raz w jakiejś perfumerii.Opieram się na opiniach z netu.

A tu taka skórka

 

69ed6643df64.jpg

 

c19c1b3ae532.jpg

 

Na początku skóra, potem się osładza. Mimo,że to jedna z moich ulubionych marek nie wiem czy się nie rozstaniemy. Coś za bardzo wchodzi w Varvatos Oud, który mnie męczył i poszedł do ludzi.

I nie wiem czy ten armaf odyssey też nie zostanie deportowany.Na początku fajnie,męsko, ale potem się wysładza.Mojej pani się podoba, ale jakoś nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnego Varvatosa nie znam, ale te flaszki ma zaprojektowane świetnie. Adam, Ty te wszystkie perfumy w kartonach trzymasz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kontenerach :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapasowe. Mówię o tych używanych na co dzień.  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha.Oficjalnie informuję, że zakończyłem szaleństwo zakupowe.Pewnie niedługo będzie wyprzedaż :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, ja jeszcze czekam na paczkę (dotrze jutro) i w tym miesiącu też już więcej nie kupuję. :P

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już w ogóle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walter, nie mam bladego pojęcia,ale dużo. Dlatego dość szaleństwa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, polecam założyć na fragrantice profil, żeby kontrolować ilość i rodzaj zapachów - dodajesz "na półkę" konkretny zapach i wiesz co masz w kolekcji. Według mojego profilu mam 77 flakonów... (nie licząc Przemysławki, Consula, Fiorda, itp.) ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samą bazę, to parfumo.net jest dużo lepsze. Jest ze 3x więcej zapachów, osobno różne koncentracje tych samych perfum, a ich dodanie od propozycji użytkownika do wprowadzenia trwa 1-2 dni. Poza tym jest podział na flakony, dekanty i miniaturki, skala ocen jest o wiele lepiej zrobiona. Na fragrze mają w d*pie posty z prośbą o dodanie, natomiast są lepsi pod względem publicystyki i recenzji.

Edytowane przez koorchuck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koorchuck, to tam można wyciągnąć sobie statystyki (ile razy czego się używało) czy na basenotes? Zarejestrowałem się kiedyś na b, bo na fragrantice drażni mnie brak na podziału na flaszki i odlewki, ale baza jest jakaś słaba i portal nieprzyjazny, więc odpuściłem po 15 minutach.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, można. I zrobili też fajną funkcję assistant, gdzie są np proponowane zapachy, najczęściej noszone, najrzadziej plus pełna historia. Iście niemiecka skrupulatność :)

Edytowane przez koorchuck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było w pewnym momencie ponad 100. Teraz jest około 50 ale zostawiam "żelazną 8-9" i więcej się nie bawię. Może to starość nadchodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dojechały ostatnie zakupy lutego. Na kota polowałem niemal dzień w dzień przez 2 miesiące. ;)

 

s4MS62Jh.jpg

 

Hmmm, znowu trzeba przearanżować szafkową „wystawkę”. W sumie to chyba dobry moment na podmianę półki, bo aktualna zaczęła się wyginać i w nocy tylko czekam na huk tłukących się flaszek.  :ph34r:

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero kupiłeś przecież. ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była transakcja wiązana - zależało mi na Creed Royal Oud.

Amouage Reflection i Bocleta Tobacco już sprzedałem - oba miałem już z resztą :)

Został mi Jovoy, który jest świetny, ale to nie moje klimaty :)

 

Podobnie jak Mona di Orio Vetiver - wilgotna wetyweria - czuć klasę, ale nie mam kiedy tego nosić :)

 

 

W szczytowym momencie miałem prawie 2500ml we flakonach i 500ml w odlewkach. Teraz łącznie 2200ml :) i jeszcze redukuje powoli - dwa zapachy sprzedaje, jeden kupuje :)

Edytowane przez marwol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem teraz na szybko i we flakonach wychodzi mi chyba coś w okolicach 2300 ml. Na szczęście prawie osiągnąłem tymczasowy zen i już tylko kilka flaszek kusi. ;) W odlewkach pewnie tylko z 200, bo sporej części się ostatnio pozbyłem.

 

Ile będziesz chciał za tego Jovoy? Może być PW. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w excelu mam tabelkę :)

1890ml flakony

544ml odlewki

 

Oczywiście są to dane szacunkowe :)

 

Ale tak jak mówiłem - i tak dużo zredukowałem na szczęście. Rok 2019 był szalony pod względem zakupów perfum , brałem w ciemno co leci , nie zawsze mi pasowało i sprzedawałem. Teraz staram się poznawać zapachy poprzez odlewki , później decyzja co dalej. No i postanowiłem sobie , że wszystkie mają się zmieścić w jednej szufladzie - na chwilę obecną się jeszcze nie mieszczą :)

 

47 flakonów

plus 4 na sprzedaż

z tych 47 nie planuje dokupić jak się skończy 13 , więc zostaje 34 :) w zaokrągleniu 30 - i taką liczbę chcę osiągnąć w tym roku jeśli chodzi o liczbę flakonów :)

 

A kupiłem wczoraj Creed Bois du Portugal i negocjuję Amouage PortRayal - Creed mnie oczarował poprostu swoją jakością , a Amouage miałem w tamtym roku i sprzedałem , czego bardzo żałuje , bo to świetny zapach i zapadała decyzja o zakupie flakonu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mundur galowy każdego szanującego się Dresperado. Czy dresiwo należycie szeleści? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.