Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Chefren

Fuji Time m3201

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zapytać o zegarek Fuji Time m3201. Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym modelem? Zegarek posiada datownik w formie dwóch małych tarcz ze wskazaniem dnia tygodnia i miesiąca, oraz jeśli się nie mylę wskazanie faz księżyca (raczej nie jest to wskaźnik dzień/noc, gdyż ruch tarczy jest bardzo powolny). Jak to wszystko poustawiać za pomocą koronki? Nie wiem jak bardzo mogę odciągnąć koronkę, by niczego nie zepsuć. Jak widać szkiełko nadaje się do wymiany. Pęknięte jest jednak w taki sposób, że tego pęknięcia w dotyku zupełnie nie czuć, a w jego miejscu powierzchnia szkiełka jest zupełnie gładka. Jest też ubytek jednego ogniwa w bransolecie, ale to nie kłopot. Przepraszam za jakość zdjęcia, ale nie miałem nic lepszego pod ręką.

 

DSC_0921_zpsscbx6ahq.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Z tego co pamiętam, to są fazy księżyca. Ustawiamy to w pierwszej pozycji koronki, w przeciwna stronę niż ruch zegara. Za punkt odniesienia bierzesz pełnię(księżyc wtedy jest na samym środku tarczy) potem sprawdzasz kalendarz księżycowy i przekrecasz odpowiednią ilość dni. Dzień tygodnia ustawiasz niestety jak w starych mechanizmach, kręcąc koronka w pozycji drugiej, a dzień miesiąca w pozycji pierwszej, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Wydaje się skomplikowane,ale to po prostu kwestia odpowiedniej synchronizacji i małego planowania. W środku jest miyota.

Ups,temat z czerwca. Trochę po nie wczasie napisałem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź  :) udało mi się już samemu dojść co i jak się ustawia. Zostało też wymienione szkiełko. Pozostała jeszcze tylko mała kosmetyka i Fuji będzie w niezłej kondycji  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.